FAČR představuje návrh strategického plánu na období let 2023–2027

23. 5. 2023

FAČR představuje návrh strategického plánu na období let 2023–2027. Před jeho schválením Výkonným výborem a následně také Valnou hromadou umožňuje připojit připomínky celému fotbalovému hnutí v Česku.

Zpětná vazba může být užitečným prvkem pro případné doplnění strategie a její další rozvoj. Jde o textovou verzi dokumentu, který po schválení Výkonným výborem FAČR dostane náležitou grafickou podobu.

Strategický plán FAČR 2023–2027 má ambici představit plány, vize a směřování vycházející především z Národní fotbalové strategie FAČR a také z Akčního plánu FAČR, které opakovaně projednal a poté schválil Výkonný výbor FAČR. Ten ho loni nechal vypracovat na návrh předsedy FAČR Petra Fouska a na základě usnesení Valné hromady, aby asociace zformulovala priority, na které se český fotbal zaměří. Strategický plán FAČR stanovuje nejen úkoly, se který je zapotřebí se vypořádat, ale také cíle – sice často ambiciózní, ale realistické. Jde o dokument, který definuje, v jakém stavu by český fotbal v roce 2027 měl být, a dává návod všem, kdo se na této práci chtějí a budou podílet.

Podrobné postupy, detaily, plány nebo čísla hlouběji vysvětlují právě Akční plán FAČR, Národní fotbalová strategie FAČR a strategické plány v jednotlivých oblastech, které už vznikly nebo vznikají, a v neposlední řadě konkrétní prováděcí a doprovodné plány a sub-plány.

I tak je Strategický plán FAČR nejpodrobnějším dokumentem tohoto druhu v historii asociace. Nahrazuje předchozí strategický plán 2020–2024. Oba dokumenty se zčásti překrývají, nicméně jedním z prioritních úkolů se nyní pro český fotbal stala také snaha o navrácení důvěry, která se musí promítnout do všech oblastí činnosti FAČR.

FAČR může být úspěšnou, moderní a respektovanou organizací pouze tehdy, pokud na naplňování vizí bude pracovat celý český fotbal.

Veškeré připomínky, náměty či postřehy k přiloženému dokumentu Strategický plán FAČR 2023–2027 je možné zasílat na e-mail strategicky.plan@fotbal.cz do 29. května 2023.

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top