Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Úvodem je nutné říct, že se dle očekávání jednalo o vypjaté, vyrovnané utkání dvou vysoce postavených celků Okresního přeboru. Komise rozhodčích na toto utkání delegovala jednoho z nejlepších rozhodčích okresu – Martina Koubka.

V závěrečném nastaveném času utkání nařídil rozhodčí Koubek pokutový kop pro domácí za stavu 2:3 po hře rukou hostujícího hráče ve vlastním vápně. Je logické, že toto rozhodnutí vzbudilo nejen na hrací ploše značné vášně. Komise rozhodčích získala z inkriminované situace videozáznam, po jehož prozkoumání dospěla k závěru, že pokutový kop byl nařízen právem. Jiného názoru však byli jak hráči hostů, tak hráči domácích. Celá situace byla následně vyřešena tou nejméně šťastnou formou – protestním odchodem domácích z hrací plochy. Tyto události rozhodčí uvedl do zápisu o utkání a klání ukončil.

Celá událost následně přitáhla mnoho pozornosti. Sportovně-technická komise vyhodnotila celý případ jako hodný disciplinárního řízení a předala případ disciplinární komisi. Ta následně jednala plně v souladu s Disciplinárním řádem FAČR a jediným možným řešením bylo kontumovat utkání ve prospěch hostujícího týmu a domácímu týmu uložit finanční pokutu. Leč se gesto domácího týmu může jevit jako ukázkové gesto fair-play, jeho provedení bylo dle řádů FAČR, kterými se příslušné komise okresu jednoduše musí řídit, nevhodné.

Členové Výkonného výboru OFS Praha – západ tímto chtějí vyjádřit maximální poděkování všem členům všech komisí, kteří se danou událostí museli zabývat. Nic na tom ani nemění závěrečná změna rozhodnutí od VV po podaném odvolání SK Olympie Dolních Břežan. Výkonný výbor samotnou podstatu původního rozhodnutí vyhodnotil jako naprosto správnou. Ponechal rozhodnutí o kontumaci utkání ve prospěch hostujícího celku ze Všenor a jen ponížil finanční pokutu.

Výkonný výbor OFS Praha – západ považuje celou událost za uzavřenou. Nechť jsou nám všem hodiny a dny strávené nad touto "kauzou" zkušeností do dalších dní. Řády FAČR je potřeba znát a maximálně respektovat. I v souladu s nimi lze učinit ukázkové gesto fair-play, které bude následně oslavováno a žádnou z komisí ho ani nenapadne postihovat.

Za VV OFS PZ Jan Rajnoch – předseda

Aktuality

Jan Suchopárek trénoval středočeský výběr U17

29. 11. 2023

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jan Suchopárek dorazil v úterý do Nymburka, kde probíhal dvoudenní kemp výběru Středočeského krajského fotbalového svazu kategorie U17 v rámci Memoriálu Josefa Šurala 2023/2024. Suchopárek připravil krajským fotbalistům speciální trénink, který s nimi sám odtrénoval.

Více zde

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde
Všechny aktuality
Top