Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Úvodem je nutné říct, že se dle očekávání jednalo o vypjaté, vyrovnané utkání dvou vysoce postavených celků Okresního přeboru. Komise rozhodčích na toto utkání delegovala jednoho z nejlepších rozhodčích okresu – Martina Koubka.

V závěrečném nastaveném času utkání nařídil rozhodčí Koubek pokutový kop pro domácí za stavu 2:3 po hře rukou hostujícího hráče ve vlastním vápně. Je logické, že toto rozhodnutí vzbudilo nejen na hrací ploše značné vášně. Komise rozhodčích získala z inkriminované situace videozáznam, po jehož prozkoumání dospěla k závěru, že pokutový kop byl nařízen právem. Jiného názoru však byli jak hráči hostů, tak hráči domácích. Celá situace byla následně vyřešena tou nejméně šťastnou formou – protestním odchodem domácích z hrací plochy. Tyto události rozhodčí uvedl do zápisu o utkání a klání ukončil.

Celá událost následně přitáhla mnoho pozornosti. Sportovně-technická komise vyhodnotila celý případ jako hodný disciplinárního řízení a předala případ disciplinární komisi. Ta následně jednala plně v souladu s Disciplinárním řádem FAČR a jediným možným řešením bylo kontumovat utkání ve prospěch hostujícího týmu a domácímu týmu uložit finanční pokutu. Leč se gesto domácího týmu může jevit jako ukázkové gesto fair-play, jeho provedení bylo dle řádů FAČR, kterými se příslušné komise okresu jednoduše musí řídit, nevhodné.

Členové Výkonného výboru OFS Praha – západ tímto chtějí vyjádřit maximální poděkování všem členům všech komisí, kteří se danou událostí museli zabývat. Nic na tom ani nemění závěrečná změna rozhodnutí od VV po podaném odvolání SK Olympie Dolních Břežan. Výkonný výbor samotnou podstatu původního rozhodnutí vyhodnotil jako naprosto správnou. Ponechal rozhodnutí o kontumaci utkání ve prospěch hostujícího celku ze Všenor a jen ponížil finanční pokutu.

Výkonný výbor OFS Praha – západ považuje celou událost za uzavřenou. Nechť jsou nám všem hodiny a dny strávené nad touto "kauzou" zkušeností do dalších dní. Řády FAČR je potřeba znát a maximálně respektovat. I v souladu s nimi lze učinit ukázkové gesto fair-play, které bude následně oslavováno a žádnou z komisí ho ani nenapadne postihovat.

Za VV OFS PZ Jan Rajnoch – předseda

Aktuality

FAČR hledá dobrovolníky na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA

26. 1. 2023

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce. 

Více zde

FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

Více zde

Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Více zde

Výběrové řízení na asistenta / asistentku sekretáře SKFS

17. 1. 2023

Fotbalová asociace ČR vypsala výběrové řízení na pozici asistenta / asistentku sekretáře SKFS. Přihlásit se můžete do 31. ledna 2023. 

Více zde

Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup.

Více zde
Všechny aktuality
Top