Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Úvodem je nutné říct, že se dle očekávání jednalo o vypjaté, vyrovnané utkání dvou vysoce postavených celků Okresního přeboru. Komise rozhodčích na toto utkání delegovala jednoho z nejlepších rozhodčích okresu – Martina Koubka.

V závěrečném nastaveném času utkání nařídil rozhodčí Koubek pokutový kop pro domácí za stavu 2:3 po hře rukou hostujícího hráče ve vlastním vápně. Je logické, že toto rozhodnutí vzbudilo nejen na hrací ploše značné vášně. Komise rozhodčích získala z inkriminované situace videozáznam, po jehož prozkoumání dospěla k závěru, že pokutový kop byl nařízen právem. Jiného názoru však byli jak hráči hostů, tak hráči domácích. Celá situace byla následně vyřešena tou nejméně šťastnou formou – protestním odchodem domácích z hrací plochy. Tyto události rozhodčí uvedl do zápisu o utkání a klání ukončil.

Celá událost následně přitáhla mnoho pozornosti. Sportovně-technická komise vyhodnotila celý případ jako hodný disciplinárního řízení a předala případ disciplinární komisi. Ta následně jednala plně v souladu s Disciplinárním řádem FAČR a jediným možným řešením bylo kontumovat utkání ve prospěch hostujícího týmu a domácímu týmu uložit finanční pokutu. Leč se gesto domácího týmu může jevit jako ukázkové gesto fair-play, jeho provedení bylo dle řádů FAČR, kterými se příslušné komise okresu jednoduše musí řídit, nevhodné.

Členové Výkonného výboru OFS Praha – západ tímto chtějí vyjádřit maximální poděkování všem členům všech komisí, kteří se danou událostí museli zabývat. Nic na tom ani nemění závěrečná změna rozhodnutí od VV po podaném odvolání SK Olympie Dolních Břežan. Výkonný výbor samotnou podstatu původního rozhodnutí vyhodnotil jako naprosto správnou. Ponechal rozhodnutí o kontumaci utkání ve prospěch hostujícího celku ze Všenor a jen ponížil finanční pokutu.

Výkonný výbor OFS Praha – západ považuje celou událost za uzavřenou. Nechť jsou nám všem hodiny a dny strávené nad touto "kauzou" zkušeností do dalších dní. Řády FAČR je potřeba znát a maximálně respektovat. I v souladu s nimi lze učinit ukázkové gesto fair-play, které bude následně oslavováno a žádnou z komisí ho ani nenapadne postihovat.

Za VV OFS PZ Jan Rajnoch – předseda

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top