Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Úvodem je nutné říct, že se dle očekávání jednalo o vypjaté, vyrovnané utkání dvou vysoce postavených celků Okresního přeboru. Komise rozhodčích na toto utkání delegovala jednoho z nejlepších rozhodčích okresu – Martina Koubka.

V závěrečném nastaveném času utkání nařídil rozhodčí Koubek pokutový kop pro domácí za stavu 2:3 po hře rukou hostujícího hráče ve vlastním vápně. Je logické, že toto rozhodnutí vzbudilo nejen na hrací ploše značné vášně. Komise rozhodčích získala z inkriminované situace videozáznam, po jehož prozkoumání dospěla k závěru, že pokutový kop byl nařízen právem. Jiného názoru však byli jak hráči hostů, tak hráči domácích. Celá situace byla následně vyřešena tou nejméně šťastnou formou – protestním odchodem domácích z hrací plochy. Tyto události rozhodčí uvedl do zápisu o utkání a klání ukončil.

Celá událost následně přitáhla mnoho pozornosti. Sportovně-technická komise vyhodnotila celý případ jako hodný disciplinárního řízení a předala případ disciplinární komisi. Ta následně jednala plně v souladu s Disciplinárním řádem FAČR a jediným možným řešením bylo kontumovat utkání ve prospěch hostujícího týmu a domácímu týmu uložit finanční pokutu. Leč se gesto domácího týmu může jevit jako ukázkové gesto fair-play, jeho provedení bylo dle řádů FAČR, kterými se příslušné komise okresu jednoduše musí řídit, nevhodné.

Členové Výkonného výboru OFS Praha – západ tímto chtějí vyjádřit maximální poděkování všem členům všech komisí, kteří se danou událostí museli zabývat. Nic na tom ani nemění závěrečná změna rozhodnutí od VV po podaném odvolání SK Olympie Dolních Břežan. Výkonný výbor samotnou podstatu původního rozhodnutí vyhodnotil jako naprosto správnou. Ponechal rozhodnutí o kontumaci utkání ve prospěch hostujícího celku ze Všenor a jen ponížil finanční pokutu.

Výkonný výbor OFS Praha – západ považuje celou událost za uzavřenou. Nechť jsou nám všem hodiny a dny strávené nad touto "kauzou" zkušeností do dalších dní. Řády FAČR je potřeba znát a maximálně respektovat. I v souladu s nimi lze učinit ukázkové gesto fair-play, které bude následně oslavováno a žádnou z komisí ho ani nenapadne postihovat.

Za VV OFS PZ Jan Rajnoch – předseda

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top