Vyjádření KR k situaci obsazenosti zápasů IV. tříd

14. 9. 2023

Vysvětlení nepříjemné situace z prvního zářijového víkendu, kdy na pěti mistrovských utkání IV. tříd nebyli delegováni rozhodčí. Vzhledem ke končícím dovoleným a pracovním neschopnostem bylo na devatenáct utkání v okresu k dispozici pouze dvanáct rozhodčích.

„Delegace je prováděna od nejvyšší soutěže k nejnižší, proto zůstala neobsazena utkání IV. tříd, utkání st. žáků a utkání divize žen. Tuto skutečnost, se kterou jsme se od našeho působení na okrese nesetkali, ovlivnilo především to, že část rozhodčích byla ještě na dovolené a část byla v pracovní neschopnosti," vysvětluje předseda Komise rozhodčích Tomáš Marek.

„Tato situace nás velmi mrzí, ale bohužel se vzhledem ke stále klesajícímu zájmu o funkci rozhodčích může opakovat. Žádáme Vás tedy tímto, abyste oslovili vaše hráče a širokou fotbalovou veřejnost, která Váš klub navštěvuje, s nabídkou stát se rozhodčím. Případný zájemce se jednoduše zaregistruje na stránkách www.chcipiskat.cz, případně může kontaktovat přímo naší komisi rozhodčích," doufá Marek ve zlepšení situace.

„Další možnou variantou je domluva klubů o sehrání utkání o tři hodiny dříve před úředním začátkem utkání tak, aby mohl rozhodčí přejet na další utkání. Pokud se mezi sebou takto kluby dohodnou, nebude jim ze strany STK účtován poplatek za přesun utkání. Tato změna musí být však včas zadána do informačního systému FAČR. Případně po zjištění „nedelegování" rozhodčího na vaše utkání začátkem týdne kontaktujte sekretáře OFS PZ, ten s vámi celou situaci dle veškerých možností bude  řešit a v případě takto náhlé domluvené změny za účelem „dodelegování" rozhodčího nebude klubům účtován zmiňovaný poplatek," nabízí jednu z možných variant předseda KR.

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top