Vyjádření KR k situaci obsazenosti zápasů IV. tříd

14. 9. 2023

Vysvětlení nepříjemné situace z prvního zářijového víkendu, kdy na pěti mistrovských utkání IV. tříd nebyli delegováni rozhodčí. Vzhledem ke končícím dovoleným a pracovním neschopnostem bylo na devatenáct utkání v okresu k dispozici pouze dvanáct rozhodčích.

„Delegace je prováděna od nejvyšší soutěže k nejnižší, proto zůstala neobsazena utkání IV. tříd, utkání st. žáků a utkání divize žen. Tuto skutečnost, se kterou jsme se od našeho působení na okrese nesetkali, ovlivnilo především to, že část rozhodčích byla ještě na dovolené a část byla v pracovní neschopnosti," vysvětluje předseda Komise rozhodčích Tomáš Marek.

„Tato situace nás velmi mrzí, ale bohužel se vzhledem ke stále klesajícímu zájmu o funkci rozhodčích může opakovat. Žádáme Vás tedy tímto, abyste oslovili vaše hráče a širokou fotbalovou veřejnost, která Váš klub navštěvuje, s nabídkou stát se rozhodčím. Případný zájemce se jednoduše zaregistruje na stránkách www.chcipiskat.cz, případně může kontaktovat přímo naší komisi rozhodčích," doufá Marek ve zlepšení situace.

„Další možnou variantou je domluva klubů o sehrání utkání o tři hodiny dříve před úředním začátkem utkání tak, aby mohl rozhodčí přejet na další utkání. Pokud se mezi sebou takto kluby dohodnou, nebude jim ze strany STK účtován poplatek za přesun utkání. Tato změna musí být však včas zadána do informačního systému FAČR. Případně po zjištění „nedelegování" rozhodčího na vaše utkání začátkem týdne kontaktujte sekretáře OFS PZ, ten s vámi celou situaci dle veškerých možností bude  řešit a v případě takto náhlé domluvené změny za účelem „dodelegování" rozhodčího nebude klubům účtován zmiňovaný poplatek," nabízí jednu z možných variant předseda KR.

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top