Vyjádření KR k situaci obsazenosti zápasů IV. tříd

14. 9. 2023

Vysvětlení nepříjemné situace z prvního zářijového víkendu, kdy na pěti mistrovských utkání IV. tříd nebyli delegováni rozhodčí. Vzhledem ke končícím dovoleným a pracovním neschopnostem bylo na devatenáct utkání v okresu k dispozici pouze dvanáct rozhodčích.

„Delegace je prováděna od nejvyšší soutěže k nejnižší, proto zůstala neobsazena utkání IV. tříd, utkání st. žáků a utkání divize žen. Tuto skutečnost, se kterou jsme se od našeho působení na okrese nesetkali, ovlivnilo především to, že část rozhodčích byla ještě na dovolené a část byla v pracovní neschopnosti," vysvětluje předseda Komise rozhodčích Tomáš Marek.

„Tato situace nás velmi mrzí, ale bohužel se vzhledem ke stále klesajícímu zájmu o funkci rozhodčích může opakovat. Žádáme Vás tedy tímto, abyste oslovili vaše hráče a širokou fotbalovou veřejnost, která Váš klub navštěvuje, s nabídkou stát se rozhodčím. Případný zájemce se jednoduše zaregistruje na stránkách www.chcipiskat.cz, případně může kontaktovat přímo naší komisi rozhodčích," doufá Marek ve zlepšení situace.

„Další možnou variantou je domluva klubů o sehrání utkání o tři hodiny dříve před úředním začátkem utkání tak, aby mohl rozhodčí přejet na další utkání. Pokud se mezi sebou takto kluby dohodnou, nebude jim ze strany STK účtován poplatek za přesun utkání. Tato změna musí být však včas zadána do informačního systému FAČR. Případně po zjištění „nedelegování" rozhodčího na vaše utkání začátkem týdne kontaktujte sekretáře OFS PZ, ten s vámi celou situaci dle veškerých možností bude  řešit a v případě takto náhlé domluvené změny za účelem „dodelegování" rozhodčího nebude klubům účtován zmiňovaný poplatek," nabízí jednu z možných variant předseda KR.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top