Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

„Turnaje dívek byly vyvrcholením roční práce jednotlivých okresních fotbalových klubů, respektive jejich komisí mládeže a Grassroots trenérů mládeže. Snažili jsme se holkám vytvořit v prosinci důstojné prostředí i s ohledem na počasí. Společně s Komisi mládeže OFS Beroun a Danem Zítkou jsme našli místo na Spartě v nafukovací hale," vysvětlit GTM SKFS Milan Kormaník.

Dvanáct okresů pro jeden turnaj není ideální variantou, proto se organizátoři rozhodli rozdělit den na dva turnaje. Hala má svůj evakuační plán, který má limit v počtu návštěvníků a hráčů. Hrálo se tedy dopoledne a odpoledne. V každém turnaji šest okresů. „Vše proběhlo v pořádku, holky si turnaj užily," těšilo Kormaníka.

Dopoledne se nejlépe dařilo výsledkově i herně Kladnu. Odpolední turnaj vyhrál i díky lepšímu vzájemnému zápasu Rakovník. „Myslím si, že v tomto případě je důležitější, že se holky mohly sejít a zahrát si dohromady. Vyzkoušely si hru v hale a zajímavém prostředí," dodal Milan Kormaník.

Dva závěrečné turnaje si užije kategorie dívek WU11. Ty se odehrají od 17. do 18. prosince v hale v Dolních Břežanech.

FOTOGALERIE

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top