Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

„Turnaje dívek byly vyvrcholením roční práce jednotlivých okresních fotbalových klubů, respektive jejich komisí mládeže a Grassroots trenérů mládeže. Snažili jsme se holkám vytvořit v prosinci důstojné prostředí i s ohledem na počasí. Společně s Komisi mládeže OFS Beroun a Danem Zítkou jsme našli místo na Spartě v nafukovací hale," vysvětlit GTM SKFS Milan Kormaník.

Dvanáct okresů pro jeden turnaj není ideální variantou, proto se organizátoři rozhodli rozdělit den na dva turnaje. Hala má svůj evakuační plán, který má limit v počtu návštěvníků a hráčů. Hrálo se tedy dopoledne a odpoledne. V každém turnaji šest okresů. „Vše proběhlo v pořádku, holky si turnaj užily," těšilo Kormaníka.

Dopoledne se nejlépe dařilo výsledkově i herně Kladnu. Odpolední turnaj vyhrál i díky lepšímu vzájemnému zápasu Rakovník. „Myslím si, že v tomto případě je důležitější, že se holky mohly sejít a zahrát si dohromady. Vyzkoušely si hru v hale a zajímavém prostředí," dodal Milan Kormaník.

Dva závěrečné turnaje si užije kategorie dívek WU11. Ty se odehrají od 17. do 18. prosince v hale v Dolních Břežanech.

FOTOGALERIE

Aktuality

FAČR hledá dobrovolníky na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA

26. 1. 2023

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce. 

Více zde

FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

Více zde

Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Více zde

Výběrové řízení na asistenta / asistentku sekretáře SKFS

17. 1. 2023

Fotbalová asociace ČR vypsala výběrové řízení na pozici asistenta / asistentku sekretáře SKFS. Přihlásit se můžete do 31. ledna 2023. 

Více zde

Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup.

Více zde
Všechny aktuality
Top