Úroveň dívčího fotbalu v kraji stoupá, potvrdil šéftrenér Jakub Kowolowski

23. 10. 2022

Středočeský kraj pořádá i letos na podzim fotbalové kempy dívčí kategorie WU14. Na toto téma poskytl rozhovor krajský šéftrenér dívek Jakub Kowolowski, bývalý GTM trenér OFS Praha - západ.

Jakube, jak proběhl první kemp dívčího výběru? Co bylo jeho náplní?

Do prvního kempu jsme pozvali dívky pouze ze středočeských klubů. V první polovině sezony kempy koncipujeme tak, že bereme jen holky z našich klubů, jelikož nevíme, jak budou vypadat propozice Kouba Cupu. Zda budou hrát dívky se středočeskou adresou nebo jen ze středočeských týmů. Chceme poznat co nejvíce dívek, které vynikají v okresních výběrech. Doporučují nám je trenéři nebo je sami vidíme. Na kempu si holky mohou vyzkoušet vyšší herní úroveň. Je to trochu jiný trénink. Mezi sebou je porovnáváme a předáváme jim rady, jak na sobě mohou ve fotbalové kariéře dál pracovat.

Kolik jste měl holek na prvním kempu?

Děvčat bylo celkem dvacet. Tentokrát šlo o holky ze tří okresů a jedno děvče jsme dobírali z náhradnic. Takže jsme měli zastoupení ze čtyř okresů. Na dalším kempu chceme holky protočit a vyzkoušíme další okresní hráčky. Do konce roku bychom chtěli na kempech vidět fotbalistky z celého kraje, abychom na jaře mohli vybírat z nějakých padesáti, šedesáti dívek tu nejkvalitnější nominaci Středočeského kraje.

Přibývají vám fotbalistky?

Děvčata obecně přibývají ve všech sportech. Vzhledem k stoupajícímu počtu i v našem fotbale bych řekl, že je vidět hlavně práce na našich středočeských okresech. Tam holky poznají dívčí kolektiv a díky tomu je můžeme u fotbalu udržet.

Je vidět na holkách progres od doby, kdy se ve Středočeském kraji tento projekt spustil?

Shodli jsme se s Milanem Kormaníkem, když jsme porovnávali loňský a letošní kemp, že holky, které se na kempu objevily po roce znovu, ukázaly o level vyšší úroveň. Byly fotbalovější a s větším zájmem. Mnohem energičtější.

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top