Úroveň dívčího fotbalu v kraji stoupá, potvrdil šéftrenér Jakub Kowolowski

23. 10. 2022

Středočeský kraj pořádá i letos na podzim fotbalové kempy dívčí kategorie WU14. Na toto téma poskytl rozhovor krajský šéftrenér dívek Jakub Kowolowski, bývalý GTM trenér OFS Praha - západ.

Jakube, jak proběhl první kemp dívčího výběru? Co bylo jeho náplní?

Do prvního kempu jsme pozvali dívky pouze ze středočeských klubů. V první polovině sezony kempy koncipujeme tak, že bereme jen holky z našich klubů, jelikož nevíme, jak budou vypadat propozice Kouba Cupu. Zda budou hrát dívky se středočeskou adresou nebo jen ze středočeských týmů. Chceme poznat co nejvíce dívek, které vynikají v okresních výběrech. Doporučují nám je trenéři nebo je sami vidíme. Na kempu si holky mohou vyzkoušet vyšší herní úroveň. Je to trochu jiný trénink. Mezi sebou je porovnáváme a předáváme jim rady, jak na sobě mohou ve fotbalové kariéře dál pracovat.

Kolik jste měl holek na prvním kempu?

Děvčat bylo celkem dvacet. Tentokrát šlo o holky ze tří okresů a jedno děvče jsme dobírali z náhradnic. Takže jsme měli zastoupení ze čtyř okresů. Na dalším kempu chceme holky protočit a vyzkoušíme další okresní hráčky. Do konce roku bychom chtěli na kempech vidět fotbalistky z celého kraje, abychom na jaře mohli vybírat z nějakých padesáti, šedesáti dívek tu nejkvalitnější nominaci Středočeského kraje.

Přibývají vám fotbalistky?

Děvčata obecně přibývají ve všech sportech. Vzhledem k stoupajícímu počtu i v našem fotbale bych řekl, že je vidět hlavně práce na našich středočeských okresech. Tam holky poznají dívčí kolektiv a díky tomu je můžeme u fotbalu udržet.

Je vidět na holkách progres od doby, kdy se ve Středočeském kraji tento projekt spustil?

Shodli jsme se s Milanem Kormaníkem, když jsme porovnávali loňský a letošní kemp, že holky, které se na kempu objevily po roce znovu, ukázaly o level vyšší úroveň. Byly fotbalovější a s větším zájmem. Mnohem energičtější.

Aktuality

Informace: podpora sportu od Středočeského kraje v roce 2023

7. 12. 2022

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlenil Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 schválilo zastupitelstvo na svém jednání 28. listopadu 2022.

Více zde

Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

Více zde

Nwogu podzimním králem okresních střelců

3. 12. 2022

Fotbalový podzim je minulostí. Nejen na Praze - západ se na pár chvil uložily fotbalové areály k zimnímu spánku. Na řadu tedy může přijít bilancování. Přínášíme vám tabulku střelců okresních soutěží z podzimní části sezony.

Více zde

Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin.

Více zde

Závěr listopadu patří setkáním s kluby

22. 11. 2022

Ve Zvoli proběhlo první setkání zástupců klubů, členů a předsedů odborných komisí, a předsedy VV s jeho členy. V příjemné atmosféře byla ve společné diskuzi probrána podstatná každodenní klubová témata.

Více zde
Všechny aktuality
Top