Úroveň dívčího fotbalu v kraji stoupá, potvrdil šéftrenér Jakub Kowolowski

23. 10. 2022

Středočeský kraj pořádá i letos na podzim fotbalové kempy dívčí kategorie WU14. Na toto téma poskytl rozhovor krajský šéftrenér dívek Jakub Kowolowski, bývalý GTM trenér OFS Praha - západ.

Jakube, jak proběhl první kemp dívčího výběru? Co bylo jeho náplní?

Do prvního kempu jsme pozvali dívky pouze ze středočeských klubů. V první polovině sezony kempy koncipujeme tak, že bereme jen holky z našich klubů, jelikož nevíme, jak budou vypadat propozice Kouba Cupu. Zda budou hrát dívky se středočeskou adresou nebo jen ze středočeských týmů. Chceme poznat co nejvíce dívek, které vynikají v okresních výběrech. Doporučují nám je trenéři nebo je sami vidíme. Na kempu si holky mohou vyzkoušet vyšší herní úroveň. Je to trochu jiný trénink. Mezi sebou je porovnáváme a předáváme jim rady, jak na sobě mohou ve fotbalové kariéře dál pracovat.

Kolik jste měl holek na prvním kempu?

Děvčat bylo celkem dvacet. Tentokrát šlo o holky ze tří okresů a jedno děvče jsme dobírali z náhradnic. Takže jsme měli zastoupení ze čtyř okresů. Na dalším kempu chceme holky protočit a vyzkoušíme další okresní hráčky. Do konce roku bychom chtěli na kempech vidět fotbalistky z celého kraje, abychom na jaře mohli vybírat z nějakých padesáti, šedesáti dívek tu nejkvalitnější nominaci Středočeského kraje.

Přibývají vám fotbalistky?

Děvčata obecně přibývají ve všech sportech. Vzhledem k stoupajícímu počtu i v našem fotbale bych řekl, že je vidět hlavně práce na našich středočeských okresech. Tam holky poznají dívčí kolektiv a díky tomu je můžeme u fotbalu udržet.

Je vidět na holkách progres od doby, kdy se ve Středočeském kraji tento projekt spustil?

Shodli jsme se s Milanem Kormaníkem, když jsme porovnávali loňský a letošní kemp, že holky, které se na kempu objevily po roce znovu, ukázaly o level vyšší úroveň. Byly fotbalovější a s větším zájmem. Mnohem energičtější.

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top