Úroveň dívčího fotbalu v kraji stoupá, potvrdil šéftrenér Jakub Kowolowski

23. 10. 2022

Středočeský kraj pořádá i letos na podzim fotbalové kempy dívčí kategorie WU14. Na toto téma poskytl rozhovor krajský šéftrenér dívek Jakub Kowolowski, bývalý GTM trenér OFS Praha - západ.

Jakube, jak proběhl první kemp dívčího výběru? Co bylo jeho náplní?

Do prvního kempu jsme pozvali dívky pouze ze středočeských klubů. V první polovině sezony kempy koncipujeme tak, že bereme jen holky z našich klubů, jelikož nevíme, jak budou vypadat propozice Kouba Cupu. Zda budou hrát dívky se středočeskou adresou nebo jen ze středočeských týmů. Chceme poznat co nejvíce dívek, které vynikají v okresních výběrech. Doporučují nám je trenéři nebo je sami vidíme. Na kempu si holky mohou vyzkoušet vyšší herní úroveň. Je to trochu jiný trénink. Mezi sebou je porovnáváme a předáváme jim rady, jak na sobě mohou ve fotbalové kariéře dál pracovat.

Kolik jste měl holek na prvním kempu?

Děvčat bylo celkem dvacet. Tentokrát šlo o holky ze tří okresů a jedno děvče jsme dobírali z náhradnic. Takže jsme měli zastoupení ze čtyř okresů. Na dalším kempu chceme holky protočit a vyzkoušíme další okresní hráčky. Do konce roku bychom chtěli na kempech vidět fotbalistky z celého kraje, abychom na jaře mohli vybírat z nějakých padesáti, šedesáti dívek tu nejkvalitnější nominaci Středočeského kraje.

Přibývají vám fotbalistky?

Děvčata obecně přibývají ve všech sportech. Vzhledem k stoupajícímu počtu i v našem fotbale bych řekl, že je vidět hlavně práce na našich středočeských okresech. Tam holky poznají dívčí kolektiv a díky tomu je můžeme u fotbalu udržet.

Je vidět na holkách progres od doby, kdy se ve Středočeském kraji tento projekt spustil?

Shodli jsme se s Milanem Kormaníkem, když jsme porovnávali loňský a letošní kemp, že holky, které se na kempu objevily po roce znovu, ukázaly o level vyšší úroveň. Byly fotbalovější a s větším zájmem. Mnohem energičtější.

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top