Turnaje dívčích okresních výběrů jsou zpět. Hrálo se v Poděbradech a Švermově

1. 4. 2023

Ve středu se znovu naplno rozjely projekty na podporu dívčího fotbalu ve Středočeském kraji. Jarní část začala turnaji kategorie WU14 v Poděbradech a ve Švermově. Na každém z nich se střetlo šest týmů okresních výběrů dívek.

„Na jaře budeme pokračovat dalšími akcemi a v červnu dívčí fotbal vyvrcholí finálovými turnaji," upozornil středočeský GTM Milan Kormaník a navázal: „Projekt pokračuje druhým rokem a holky se zlepšují. Vidím velké zlepšení v herních činnostech i organizaci. Jdeme správným směrem."

Švermovský turnaj vyhrála domácí děvčata z OFS Kladno. Na hřišti v Poděbradech se radovaly holky z OFS Benešov.

Hodnocení organizátorů obou turnajů

Roman Myška (GTM OFS Nymburk): „S radostí musím říct, že úroveň a výkonnost dívek v této kategorii je podle mého názoru lepší a lepší. Když porovnám turnaje před rokem a teď, tak jsem přesvědčen, že jsme udělali velmi dobře, když jsme ve středních Čechách tento projekt spustili. Podle zpětné vazby zúčastněných si myslím, že se turnaj povedl po všech stránkách - počasí, úroveň, přístup hráček i trenérů, organizačně. Holky předváděly velmi slušné individuální i týmové výkony. Z mého pohledu to byl super turnaj."

Marek Novobilský (GTM OFS Kladno): „Jsem rád, že se nám turnaj podařilo zorganizovat u nás na okrese, a to na umělé trávě TJ Baníku Švermov. Turnaje se zúčastnilo šest okresních výběrů. Musím poděkovat za poskytnuté zázemí a pomoc při organizaci turnaje Davidovi Nedvědovi. Za nepříznivého počasí se odehrály pěkné zápasy. Dívky nám ukázaly, že opravdu mají fotbal rády. Je vidět, že v klubech ve Středočeském kraji se s nimi pracuje dobře. Během turnaje bylo k viděni spoustu vstřelených branek, šancí a velké zapálení pro hru. Myslím si, že celý turnaj dopadl dobře a holky odjížděly spokojené."

Na své si na jaře přijde i dívčí kategorie WU11. Podobné turnaje odehrají v květnu.

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top