Turnaje dívčích okresních výběrů jsou zpět. Hrálo se v Poděbradech a Švermově

1. 4. 2023

Ve středu se znovu naplno rozjely projekty na podporu dívčího fotbalu ve Středočeském kraji. Jarní část začala turnaji kategorie WU14 v Poděbradech a ve Švermově. Na každém z nich se střetlo šest týmů okresních výběrů dívek.

„Na jaře budeme pokračovat dalšími akcemi a v červnu dívčí fotbal vyvrcholí finálovými turnaji," upozornil středočeský GTM Milan Kormaník a navázal: „Projekt pokračuje druhým rokem a holky se zlepšují. Vidím velké zlepšení v herních činnostech i organizaci. Jdeme správným směrem."

Švermovský turnaj vyhrála domácí děvčata z OFS Kladno. Na hřišti v Poděbradech se radovaly holky z OFS Benešov.

Hodnocení organizátorů obou turnajů

Roman Myška (GTM OFS Nymburk): „S radostí musím říct, že úroveň a výkonnost dívek v této kategorii je podle mého názoru lepší a lepší. Když porovnám turnaje před rokem a teď, tak jsem přesvědčen, že jsme udělali velmi dobře, když jsme ve středních Čechách tento projekt spustili. Podle zpětné vazby zúčastněných si myslím, že se turnaj povedl po všech stránkách - počasí, úroveň, přístup hráček i trenérů, organizačně. Holky předváděly velmi slušné individuální i týmové výkony. Z mého pohledu to byl super turnaj."

Marek Novobilský (GTM OFS Kladno): „Jsem rád, že se nám turnaj podařilo zorganizovat u nás na okrese, a to na umělé trávě TJ Baníku Švermov. Turnaje se zúčastnilo šest okresních výběrů. Musím poděkovat za poskytnuté zázemí a pomoc při organizaci turnaje Davidovi Nedvědovi. Za nepříznivého počasí se odehrály pěkné zápasy. Dívky nám ukázaly, že opravdu mají fotbal rády. Je vidět, že v klubech ve Středočeském kraji se s nimi pracuje dobře. Během turnaje bylo k viděni spoustu vstřelených branek, šancí a velké zapálení pro hru. Myslím si, že celý turnaj dopadl dobře a holky odjížděly spokojené."

Na své si na jaře přijde i dívčí kategorie WU11. Podobné turnaje odehrají v květnu.

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top