Turnaje dívčích okresních výběrů jsou zpět. Hrálo se v Poděbradech a Švermově

1. 4. 2023

Ve středu se znovu naplno rozjely projekty na podporu dívčího fotbalu ve Středočeském kraji. Jarní část začala turnaji kategorie WU14 v Poděbradech a ve Švermově. Na každém z nich se střetlo šest týmů okresních výběrů dívek.

„Na jaře budeme pokračovat dalšími akcemi a v červnu dívčí fotbal vyvrcholí finálovými turnaji," upozornil středočeský GTM Milan Kormaník a navázal: „Projekt pokračuje druhým rokem a holky se zlepšují. Vidím velké zlepšení v herních činnostech i organizaci. Jdeme správným směrem."

Švermovský turnaj vyhrála domácí děvčata z OFS Kladno. Na hřišti v Poděbradech se radovaly holky z OFS Benešov.

Hodnocení organizátorů obou turnajů

Roman Myška (GTM OFS Nymburk): „S radostí musím říct, že úroveň a výkonnost dívek v této kategorii je podle mého názoru lepší a lepší. Když porovnám turnaje před rokem a teď, tak jsem přesvědčen, že jsme udělali velmi dobře, když jsme ve středních Čechách tento projekt spustili. Podle zpětné vazby zúčastněných si myslím, že se turnaj povedl po všech stránkách - počasí, úroveň, přístup hráček i trenérů, organizačně. Holky předváděly velmi slušné individuální i týmové výkony. Z mého pohledu to byl super turnaj."

Marek Novobilský (GTM OFS Kladno): „Jsem rád, že se nám turnaj podařilo zorganizovat u nás na okrese, a to na umělé trávě TJ Baníku Švermov. Turnaje se zúčastnilo šest okresních výběrů. Musím poděkovat za poskytnuté zázemí a pomoc při organizaci turnaje Davidovi Nedvědovi. Za nepříznivého počasí se odehrály pěkné zápasy. Dívky nám ukázaly, že opravdu mají fotbal rády. Je vidět, že v klubech ve Středočeském kraji se s nimi pracuje dobře. Během turnaje bylo k viděni spoustu vstřelených branek, šancí a velké zapálení pro hru. Myslím si, že celý turnaj dopadl dobře a holky odjížděly spokojené."

Na své si na jaře přijde i dívčí kategorie WU11. Podobné turnaje odehrají v květnu.

Aktuality

Všechno nejlepší, táto! Vždy byl někdo, ke komu jsem vzhlížel, říká Matyáš Kozák

31. 3. 2024

Šedesát je vám jen jednou za život. V dubnu oslaví životní jubileum Roman Kozák, legenda středočeských Nučic. O „Supovi“, jak se mu přezdívá, pohovořil v rozhovoru jeho syn Matyáš, odchovanec Sparty a aktuálně útočník Bohemians.

Více zde

Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na turnaji v Dobříši na čtvrtém místě

30. 3. 2024

V Poděbradech a Dobříši pokračovala ve středu série krajských turnajů dívek kategorie WU14, kterých se účastní okresních výběry z jedenácti okresních fotbalových svazů. Chyběl akorát Rakovník.

Více zde

Do krajského finále Memoriálu Josefa Šurala se výběr OFS Praha - západ nedostal

27. 3. 2024

Na jaře se uskutečnily tři základní turnaje krajské části Memoriálu Josefa Šurala U17, kterých se zúčastnilo deset okresních výběrů z dvanácti. Nezúčastnily se jen výběry Berouna a Rakovníka.

Více zde

Podpora náboru nových rozhodčích na OFS Praha - západ

21. 3. 2024

Informace zazněla již na klubovém Aktivu. OFS Praha - západ by rád co nejvíce podpořil kluby v náboru nových rozhodčích. Velice úspěšným motivačním prvkem pak bývá finanční odměna.

Více zde

Proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ

20. 3. 2024

V úterý proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ. V článku vám přinášime nejdůležitější informace a změny, které na této klubové akci zazněly.

Více zde
Všechny aktuality
Top