Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

V Unhošti se jako každoročně bojovalo ve třech čtyřčlenných skupinách, ze kterých postupovaly vždy dva nejlepší týmy plus dva nejlepší ze třetích míst. Pak už se hrálo vyřazovacím způsobem.

Vítězný Rakovník se chystalo sesadit Kladno, ale jeho silná sestava nezvládla koncovku semifinále a po ráně Husáka 20 vteřin před koncem pustila do finále zase rivaly. „Podle mne jsme byli celý zápas mírně lepší, ale rozhodující gól po autu dal soupeř. Škoda," litoval Adam Kindl, hlavní pořadatel turnaje, jenž mačkal palce svému Kladnu, ale protože na Rakovnicku má přátele, rýpal do soupeře spíše v legračním tónu.

Druhá strana mu nezůstala nic dlužná. „Adam Kindl jako obsazovák poslal naši oporu Honzu Beneše pískat, aby nás oslabil. Nebylo mu to nic platné," smál se Josef Váňa, jenž tým vítězů vedl spolu s Markem Titlbachem.

Ve finále už Rakovník neměl tolik starostí, bojovná Kutná Hora mu nabídla dvě penalty a prohrála 0:3. I tak ale zanechala dojem, zejména výhra nad velmi kvalitním Mělníkem v semifinále má hodnotu. Mělník pak podlehl také Kladnu v duelu o bronz.

„Turnaj byl ale tradičně povedený, kluci si skvěle zahráli. Nějaké malé excesy sice byly, ale všichni si všechno vyříkali a byli dál v pohodě," hodnotil turnaj Adam Kindl, jenž poprvé přivítal při slavnostním vyhlášení i předsedu SKFS Tomáše Neumanna. Spolu s ním a Kindlem předával ceny i šéf komise rozhodčích SKFS Petr Blažej.

Kromě týmových ocenění předali speciální ceny také nejlepším hráčům turnaje: top brankářem byl vyhlášen příbramský Ondřej Kočí, střelcem Pavel Bohatý z Rakovníka a nejužitečnějším hráčem byl David Zoufalý z Kutné Hory.

A slova vítězů na závěr? „Vítej zlatý hattricku!" shrnul spokojenost borců od Rakovnického potoka Josef Váňa.

| FOTOGALERIE Michala Pavlíka

| FOTOGALERIE Jiřího Gerhardta

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top