Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

V Unhošti se jako každoročně bojovalo ve třech čtyřčlenných skupinách, ze kterých postupovaly vždy dva nejlepší týmy plus dva nejlepší ze třetích míst. Pak už se hrálo vyřazovacím způsobem.

Vítězný Rakovník se chystalo sesadit Kladno, ale jeho silná sestava nezvládla koncovku semifinále a po ráně Husáka 20 vteřin před koncem pustila do finále zase rivaly. „Podle mne jsme byli celý zápas mírně lepší, ale rozhodující gól po autu dal soupeř. Škoda," litoval Adam Kindl, hlavní pořadatel turnaje, jenž mačkal palce svému Kladnu, ale protože na Rakovnicku má přátele, rýpal do soupeře spíše v legračním tónu.

Druhá strana mu nezůstala nic dlužná. „Adam Kindl jako obsazovák poslal naši oporu Honzu Beneše pískat, aby nás oslabil. Nebylo mu to nic platné," smál se Josef Váňa, jenž tým vítězů vedl spolu s Markem Titlbachem.

Ve finále už Rakovník neměl tolik starostí, bojovná Kutná Hora mu nabídla dvě penalty a prohrála 0:3. I tak ale zanechala dojem, zejména výhra nad velmi kvalitním Mělníkem v semifinále má hodnotu. Mělník pak podlehl také Kladnu v duelu o bronz.

„Turnaj byl ale tradičně povedený, kluci si skvěle zahráli. Nějaké malé excesy sice byly, ale všichni si všechno vyříkali a byli dál v pohodě," hodnotil turnaj Adam Kindl, jenž poprvé přivítal při slavnostním vyhlášení i předsedu SKFS Tomáše Neumanna. Spolu s ním a Kindlem předával ceny i šéf komise rozhodčích SKFS Petr Blažej.

Kromě týmových ocenění předali speciální ceny také nejlepším hráčům turnaje: top brankářem byl vyhlášen příbramský Ondřej Kočí, střelcem Pavel Bohatý z Rakovníka a nejužitečnějším hráčem byl David Zoufalý z Kutné Hory.

A slova vítězů na závěr? „Vítej zlatý hattricku!" shrnul spokojenost borců od Rakovnického potoka Josef Váňa.

| FOTOGALERIE Michala Pavlíka

| FOTOGALERIE Jiřího Gerhardta

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top