Tři vyloučení v Radlíku a inzultace rozhodčího. Klub čeká disciplinárka

13. 9. 2022

Byl to teprve třetí zápas družstva AFK Radlík v probíhající sezóně III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ. Po dvou předchozích debaklech a celkovém skóre 2:14, přivítalo na svém hřišti souseda v tabulce – Sokol Zvole. Zápas byl ukončen ve 44. minutě poté, kdy byl rozhodčí Jan Štěrba fyzicky napaden hráčem domácích, Jakubem Zemanem. Incident bude řešit Disciplinární komise OFS Praha-západ v nejbližších dnech.

Podle zprávy rozhodčího Jana Štěrby v zápisu o utkání, měl zápas do 30. minuty bezproblémový průběh. Hosté se ujali vedení po půl hodině hry. Ve 42. minutě dostal hráč domácích, Jakub Zeman, žlutou kartu za faul loktem do obličeje soupeře. Družstvo Zvole zahrávalo přímý volný kop a následně vstřelilo svou druhou branku.

Zatímco hosté se radovali z navýšení skóre, domácí vyjadřovali svou nespokojenost. Hlavní rozhodčí odrážel slovní útoky hráčů Radlíku a chystal se navázat hru. Protesty domácích vygradovaly v urážky a vulgarismy. Následovala série 3 vyloučení za hrubé nesportovní chování členů družstva AFK Radlík. Nejprve hráč Jan Dvořáček nevybíravými urážkami sudího okomentoval jeho dosavadní řízení zápasu. Po obdržení červené karty opustil hřiště. Na to reagoval vedoucí domácích, Jaroslav Dvořáček, a také on si dovolil vůči Štěrbovi ponižující nadávky (popsané v ZoU – pozn. red.). Po přímé červené kartě byl vykázán z lavičky.

Do třetice, hráč Radlíku, Jakub Zeman, neunesl svou frustraci a počastoval rozhodčího Štěrbu několika „kanálními" výrazy a měl rovněž předčasně „zamířit do sprch". Na rozdíl od předchozích dvou, Zeman chtěl sudímu Štěrbovi dokázat, že červená karta pro něj neznamená pokojné opuštění hřiště. Uchopil svou rukou rozhodčího za obličej a začal s ním cloumat. Došlo k potyčce, ve které si ani sudí Štěrba nenechal líbit fyzický útok na svou osobu. Celou situaci uklidnila až pořadatelská služba. Ve 44. minutě rozhodčí předčasně ukončil utkání.

Hráč Radlíku, Jakub Zeman, údajně křičel na rozhodčího také při odchodu ze hřiště a vyhrožoval mu: „Tohle si odse**š, šmejde. Ty odsud neodejdeš živej." Toto rozhodčí Štěrba uvedl i v zápisu o utkání, který potvrdili oba vedoucí družstev.

Družstvo AFK Radlík podalo prostřednictvím svého vedoucího, Jaroslava Dvořáčka, protest proti zprávě rozhodčího v zápisu o utkání. Ten popsal průběh zápasu i celý incident na hrací ploše, který předcházel předčasnému ukončení utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ: AFK Radlík – Sokol Zvole.

„Chci všechny ubezpečit, že tento zrůdný čin, který byl spáchán na našem kolegovi, bude řádně prošetřen a tvrdě potrestán," vyjádřil se k události Martin Opatrný, předseda disciplinární komise OFS Praha-západ.

Do vyšetření Disciplinární komisí OFS Praha-západ nebude nikdo ze zúčastněných podávat žádná doplňující vyjádření. Toto rozhodnutí musíme respektovat. Celý případ ale budeme sledovat a o výsledku vás informovat prostřednictvím webových stránek a sociálních sítích OFS Praha-západ.

(FOR)

zdroj foto: AFK Radlík

Aktuality

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

1. 6. 2023

Příští víkend (10.-11.6.) čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Středočeský KFS spouští unikátní projekt: Staňte se rozhodčím pro děti!

1. 6. 2023

V poslední době je stále větším problémem nedostatek rozhodčích, zejména v nejmladších kategoriích. I když Středočeský krajský fotbalový svaz zatím nedosahuje kapacitní nouze, Komise rozhodčích a Komise mládeže SKFS se rozhodly společně vytvořit projekt s názvem Seminář rozhodčích pro malé formy fotbalu, který se zaměřuje na fotbal pro nejmladší hráče.

Více zde

Závěrečný turnaj mladších přípravek v Jinočanech

31. 5. 2023

V sobotu 3. 6. v dopoledních hodinách proběhne v Jinočanech závěrečný turnaj mladších přípravek, kterého se zúčastní 5 celků z okresu Praha - západ - Hostivice, Jinočany, Vestec, Řevnice a Povltavská FA. Více informací najdete v příloze toho článku.

Více zde

Výročí 80 let fotbalu v Červeném Újezdu

30. 5. 2023

Na samém začátku prázdnin v sobotu 1. 7. proběhne akce k příležitosti výročí 80 let existence fotbalového klubu v Červeném Újezdu. Vrcholem celé akce budou zápasy proti týmu hvězd Real Top Praha.

Více zde

SOUHRN 26. kola DEMISPORT OP: V Dobrovízi se utkání s Chotčí nedohrálo

29. 5. 2023

Dobrovíz je stále na čele tabulky i přesto, že utkání s Chotčí se za stavu 6:0 nedohrálo z důvodu nízkého počtu hráčů Chotče. Zvítezily také Roztoky a Dolní Břežany. Důležitý souboj o záchranu zvládla lépe Povltavská FA C.

Více zde
Všechny aktuality
Top