Tři vyloučení v Radlíku a inzultace rozhodčího. Klub čeká disciplinárka

13. 9. 2022

Byl to teprve třetí zápas družstva AFK Radlík v probíhající sezóně III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ. Po dvou předchozích debaklech a celkovém skóre 2:14, přivítalo na svém hřišti souseda v tabulce – Sokol Zvole. Zápas byl ukončen ve 44. minutě poté, kdy byl rozhodčí Jan Štěrba fyzicky napaden hráčem domácích, Jakubem Zemanem. Incident bude řešit Disciplinární komise OFS Praha-západ v nejbližších dnech.

Podle zprávy rozhodčího Jana Štěrby v zápisu o utkání, měl zápas do 30. minuty bezproblémový průběh. Hosté se ujali vedení po půl hodině hry. Ve 42. minutě dostal hráč domácích, Jakub Zeman, žlutou kartu za faul loktem do obličeje soupeře. Družstvo Zvole zahrávalo přímý volný kop a následně vstřelilo svou druhou branku.

Zatímco hosté se radovali z navýšení skóre, domácí vyjadřovali svou nespokojenost. Hlavní rozhodčí odrážel slovní útoky hráčů Radlíku a chystal se navázat hru. Protesty domácích vygradovaly v urážky a vulgarismy. Následovala série 3 vyloučení za hrubé nesportovní chování členů družstva AFK Radlík. Nejprve hráč Jan Dvořáček nevybíravými urážkami sudího okomentoval jeho dosavadní řízení zápasu. Po obdržení červené karty opustil hřiště. Na to reagoval vedoucí domácích, Jaroslav Dvořáček, a také on si dovolil vůči Štěrbovi ponižující nadávky (popsané v ZoU – pozn. red.). Po přímé červené kartě byl vykázán z lavičky.

Do třetice, hráč Radlíku, Jakub Zeman, neunesl svou frustraci a počastoval rozhodčího Štěrbu několika „kanálními" výrazy a měl rovněž předčasně „zamířit do sprch". Na rozdíl od předchozích dvou, Zeman chtěl sudímu Štěrbovi dokázat, že červená karta pro něj neznamená pokojné opuštění hřiště. Uchopil svou rukou rozhodčího za obličej a začal s ním cloumat. Došlo k potyčce, ve které si ani sudí Štěrba nenechal líbit fyzický útok na svou osobu. Celou situaci uklidnila až pořadatelská služba. Ve 44. minutě rozhodčí předčasně ukončil utkání.

Hráč Radlíku, Jakub Zeman, údajně křičel na rozhodčího také při odchodu ze hřiště a vyhrožoval mu: „Tohle si odse**š, šmejde. Ty odsud neodejdeš živej." Toto rozhodčí Štěrba uvedl i v zápisu o utkání, který potvrdili oba vedoucí družstev.

Družstvo AFK Radlík podalo prostřednictvím svého vedoucího, Jaroslava Dvořáčka, protest proti zprávě rozhodčího v zápisu o utkání. Ten popsal průběh zápasu i celý incident na hrací ploše, který předcházel předčasnému ukončení utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ: AFK Radlík – Sokol Zvole.

„Chci všechny ubezpečit, že tento zrůdný čin, který byl spáchán na našem kolegovi, bude řádně prošetřen a tvrdě potrestán," vyjádřil se k události Martin Opatrný, předseda disciplinární komise OFS Praha-západ.

Do vyšetření Disciplinární komisí OFS Praha-západ nebude nikdo ze zúčastněných podávat žádná doplňující vyjádření. Toto rozhodnutí musíme respektovat. Celý případ ale budeme sledovat a o výsledku vás informovat prostřednictvím webových stránek a sociálních sítích OFS Praha-západ.

(FOR)

zdroj foto: AFK Radlík

Aktuality

Beseda: Motivace dětí ke sportu

3. 10. 2023

Srdečně zveme všechny rodiče, trenéry, odborníky a jiné nadšence na besedu na téma Motivace dětí ke sportu v úterý 17. 10. od 19 hodin do Jojo Gymu.

Více zde

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde
Všechny aktuality
Top