Tři vyloučení v Radlíku a inzultace rozhodčího. Klub čeká disciplinárka

13. 9. 2022

Byl to teprve třetí zápas družstva AFK Radlík v probíhající sezóně III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ. Po dvou předchozích debaklech a celkovém skóre 2:14, přivítalo na svém hřišti souseda v tabulce – Sokol Zvole. Zápas byl ukončen ve 44. minutě poté, kdy byl rozhodčí Jan Štěrba fyzicky napaden hráčem domácích, Jakubem Zemanem. Incident bude řešit Disciplinární komise OFS Praha-západ v nejbližších dnech.

Podle zprávy rozhodčího Jana Štěrby v zápisu o utkání, měl zápas do 30. minuty bezproblémový průběh. Hosté se ujali vedení po půl hodině hry. Ve 42. minutě dostal hráč domácích, Jakub Zeman, žlutou kartu za faul loktem do obličeje soupeře. Družstvo Zvole zahrávalo přímý volný kop a následně vstřelilo svou druhou branku.

Zatímco hosté se radovali z navýšení skóre, domácí vyjadřovali svou nespokojenost. Hlavní rozhodčí odrážel slovní útoky hráčů Radlíku a chystal se navázat hru. Protesty domácích vygradovaly v urážky a vulgarismy. Následovala série 3 vyloučení za hrubé nesportovní chování členů družstva AFK Radlík. Nejprve hráč Jan Dvořáček nevybíravými urážkami sudího okomentoval jeho dosavadní řízení zápasu. Po obdržení červené karty opustil hřiště. Na to reagoval vedoucí domácích, Jaroslav Dvořáček, a také on si dovolil vůči Štěrbovi ponižující nadávky (popsané v ZoU – pozn. red.). Po přímé červené kartě byl vykázán z lavičky.

Do třetice, hráč Radlíku, Jakub Zeman, neunesl svou frustraci a počastoval rozhodčího Štěrbu několika „kanálními" výrazy a měl rovněž předčasně „zamířit do sprch". Na rozdíl od předchozích dvou, Zeman chtěl sudímu Štěrbovi dokázat, že červená karta pro něj neznamená pokojné opuštění hřiště. Uchopil svou rukou rozhodčího za obličej a začal s ním cloumat. Došlo k potyčce, ve které si ani sudí Štěrba nenechal líbit fyzický útok na svou osobu. Celou situaci uklidnila až pořadatelská služba. Ve 44. minutě rozhodčí předčasně ukončil utkání.

Hráč Radlíku, Jakub Zeman, údajně křičel na rozhodčího také při odchodu ze hřiště a vyhrožoval mu: „Tohle si odse**š, šmejde. Ty odsud neodejdeš živej." Toto rozhodčí Štěrba uvedl i v zápisu o utkání, který potvrdili oba vedoucí družstev.

Družstvo AFK Radlík podalo prostřednictvím svého vedoucího, Jaroslava Dvořáčka, protest proti zprávě rozhodčího v zápisu o utkání. Ten popsal průběh zápasu i celý incident na hrací ploše, který předcházel předčasnému ukončení utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ: AFK Radlík – Sokol Zvole.

„Chci všechny ubezpečit, že tento zrůdný čin, který byl spáchán na našem kolegovi, bude řádně prošetřen a tvrdě potrestán," vyjádřil se k události Martin Opatrný, předseda disciplinární komise OFS Praha-západ.

Do vyšetření Disciplinární komisí OFS Praha-západ nebude nikdo ze zúčastněných podávat žádná doplňující vyjádření. Toto rozhodnutí musíme respektovat. Celý případ ale budeme sledovat a o výsledku vás informovat prostřednictvím webových stránek a sociálních sítích OFS Praha-západ.

(FOR)

zdroj foto: AFK Radlík

Aktuality

SOUHRN 7. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz se dostala do čela tabulky

3. 10. 2022

Minimálně do úterý má DEMISPORT Okresní přebor nového lídra tabulky. Po výhře 3:0 v Roztokách se do čela soutěže dostala Dobrovíz. Na osmnácti bodech jsou mimo Dolních Břežan také Všenory. Soubor trenéra Luboše Vondry zvítězil přesvědčivě 5:0 v Rudné.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz chce v Roztokách přidat pátou výhru v řadě

30. 9. 2022

I další víkend bude plný okresního fotbalu! Zajímavý duel o čelo DEMISPORT OP se odehraje v sobotu od 16:00 v Roztokách, kam zajíždí Dobrovíz. V neděli přivítají Velké Přílepy ve třetí třídě skupině B od 16:00 Středokluky. Ve stejném čase se utká ve druhé skupině třetí třídy rezerva Jíloviště a Libeř.

Více zde

SportFotbal OP má za sebou tři čtvrtfinálová utkání

29. 9. 2022

SportFotbal Okresní pohár má za sebou tři čtvrtfinálové duely. Dále jdou Zlatníky, Hostivice a Dobrovíz. Tyto celky se mohou těšit na semifinále. Vrané s Dolními Břežany sehrají poslední čtvrtfinále na konci října.

Více zde

Krajské okénko: Mohutný obrat Jesenice a další hattrick Šahiniho

28. 9. 2022

Jesenice ještě v poločase domácího duelu s Novou Vsí prohrávala 0:3. Poté ale přišel uragán a otočení stavu na 4:3. Hattrickem se znovu přihlásil o slovo tuchoměřický Edis Šahini, který má na svém kontě již osm branek v sezoně. Podívejte se na výčet všech zápasů celků z okresu Praha - západ v krajských soutěžích.

Více zde

SOUHRN 6. kola DEMISPORT OP: Olympie nasázela Holubicím pět branek

26. 9. 2022

První dva body v soutěži vybojoval na hřišti Chotče Mníšek pod Brdy. Pátou výhru zapsaly týmy Dobrovíze, Roztok a Všenor, proti nimž se čtyřikrát střelecky prosadil za Čisovice Josef Prachař. Na čele stále zůstává Olympie Dolní Břežany, která přesvědčivě zvítězila v Holubicích.

Více zde
Všechny aktuality
Top