Tři vyloučení v Radlíku a inzultace rozhodčího. Klub čeká disciplinárka

13. 9. 2022

Byl to teprve třetí zápas družstva AFK Radlík v probíhající sezóně III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ. Po dvou předchozích debaklech a celkovém skóre 2:14, přivítalo na svém hřišti souseda v tabulce – Sokol Zvole. Zápas byl ukončen ve 44. minutě poté, kdy byl rozhodčí Jan Štěrba fyzicky napaden hráčem domácích, Jakubem Zemanem. Incident bude řešit Disciplinární komise OFS Praha-západ v nejbližších dnech.

Podle zprávy rozhodčího Jana Štěrby v zápisu o utkání, měl zápas do 30. minuty bezproblémový průběh. Hosté se ujali vedení po půl hodině hry. Ve 42. minutě dostal hráč domácích, Jakub Zeman, žlutou kartu za faul loktem do obličeje soupeře. Družstvo Zvole zahrávalo přímý volný kop a následně vstřelilo svou druhou branku.

Zatímco hosté se radovali z navýšení skóre, domácí vyjadřovali svou nespokojenost. Hlavní rozhodčí odrážel slovní útoky hráčů Radlíku a chystal se navázat hru. Protesty domácích vygradovaly v urážky a vulgarismy. Následovala série 3 vyloučení za hrubé nesportovní chování členů družstva AFK Radlík. Nejprve hráč Jan Dvořáček nevybíravými urážkami sudího okomentoval jeho dosavadní řízení zápasu. Po obdržení červené karty opustil hřiště. Na to reagoval vedoucí domácích, Jaroslav Dvořáček, a také on si dovolil vůči Štěrbovi ponižující nadávky (popsané v ZoU – pozn. red.). Po přímé červené kartě byl vykázán z lavičky.

Do třetice, hráč Radlíku, Jakub Zeman, neunesl svou frustraci a počastoval rozhodčího Štěrbu několika „kanálními" výrazy a měl rovněž předčasně „zamířit do sprch". Na rozdíl od předchozích dvou, Zeman chtěl sudímu Štěrbovi dokázat, že červená karta pro něj neznamená pokojné opuštění hřiště. Uchopil svou rukou rozhodčího za obličej a začal s ním cloumat. Došlo k potyčce, ve které si ani sudí Štěrba nenechal líbit fyzický útok na svou osobu. Celou situaci uklidnila až pořadatelská služba. Ve 44. minutě rozhodčí předčasně ukončil utkání.

Hráč Radlíku, Jakub Zeman, údajně křičel na rozhodčího také při odchodu ze hřiště a vyhrožoval mu: „Tohle si odse**š, šmejde. Ty odsud neodejdeš živej." Toto rozhodčí Štěrba uvedl i v zápisu o utkání, který potvrdili oba vedoucí družstev.

Družstvo AFK Radlík podalo prostřednictvím svého vedoucího, Jaroslava Dvořáčka, protest proti zprávě rozhodčího v zápisu o utkání. Ten popsal průběh zápasu i celý incident na hrací ploše, který předcházel předčasnému ukončení utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ: AFK Radlík – Sokol Zvole.

„Chci všechny ubezpečit, že tento zrůdný čin, který byl spáchán na našem kolegovi, bude řádně prošetřen a tvrdě potrestán," vyjádřil se k události Martin Opatrný, předseda disciplinární komise OFS Praha-západ.

Do vyšetření Disciplinární komisí OFS Praha-západ nebude nikdo ze zúčastněných podávat žádná doplňující vyjádření. Toto rozhodnutí musíme respektovat. Celý případ ale budeme sledovat a o výsledku vás informovat prostřednictvím webových stránek a sociálních sítích OFS Praha-západ.

(FOR)

zdroj foto: AFK Radlík

Aktuality

Všechno nejlepší, táto! Vždy byl někdo, ke komu jsem vzhlížel, říká Matyáš Kozák

31. 3. 2024

Šedesát je vám jen jednou za život. V dubnu oslaví životní jubileum Roman Kozák, legenda středočeských Nučic. O „Supovi“, jak se mu přezdívá, pohovořil v rozhovoru jeho syn Matyáš, odchovanec Sparty a aktuálně útočník Bohemians.

Více zde

Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na turnaji v Dobříši na čtvrtém místě

30. 3. 2024

V Poděbradech a Dobříši pokračovala ve středu série krajských turnajů dívek kategorie WU14, kterých se účastní okresních výběry z jedenácti okresních fotbalových svazů. Chyběl akorát Rakovník.

Více zde

Do krajského finále Memoriálu Josefa Šurala se výběr OFS Praha - západ nedostal

27. 3. 2024

Na jaře se uskutečnily tři základní turnaje krajské části Memoriálu Josefa Šurala U17, kterých se zúčastnilo deset okresních výběrů z dvanácti. Nezúčastnily se jen výběry Berouna a Rakovníka.

Více zde

Podpora náboru nových rozhodčích na OFS Praha - západ

21. 3. 2024

Informace zazněla již na klubovém Aktivu. OFS Praha - západ by rád co nejvíce podpořil kluby v náboru nových rozhodčích. Velice úspěšným motivačním prvkem pak bývá finanční odměna.

Více zde

Proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ

20. 3. 2024

V úterý proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ. V článku vám přinášime nejdůležitější informace a změny, které na této klubové akci zazněly.

Více zde
Všechny aktuality
Top