Tři vyloučení v Radlíku a inzultace rozhodčího. Klub čeká disciplinárka

13. 9. 2022

Byl to teprve třetí zápas družstva AFK Radlík v probíhající sezóně III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ. Po dvou předchozích debaklech a celkovém skóre 2:14, přivítalo na svém hřišti souseda v tabulce – Sokol Zvole. Zápas byl ukončen ve 44. minutě poté, kdy byl rozhodčí Jan Štěrba fyzicky napaden hráčem domácích, Jakubem Zemanem. Incident bude řešit Disciplinární komise OFS Praha-západ v nejbližších dnech.

Podle zprávy rozhodčího Jana Štěrby v zápisu o utkání, měl zápas do 30. minuty bezproblémový průběh. Hosté se ujali vedení po půl hodině hry. Ve 42. minutě dostal hráč domácích, Jakub Zeman, žlutou kartu za faul loktem do obličeje soupeře. Družstvo Zvole zahrávalo přímý volný kop a následně vstřelilo svou druhou branku.

Zatímco hosté se radovali z navýšení skóre, domácí vyjadřovali svou nespokojenost. Hlavní rozhodčí odrážel slovní útoky hráčů Radlíku a chystal se navázat hru. Protesty domácích vygradovaly v urážky a vulgarismy. Následovala série 3 vyloučení za hrubé nesportovní chování členů družstva AFK Radlík. Nejprve hráč Jan Dvořáček nevybíravými urážkami sudího okomentoval jeho dosavadní řízení zápasu. Po obdržení červené karty opustil hřiště. Na to reagoval vedoucí domácích, Jaroslav Dvořáček, a také on si dovolil vůči Štěrbovi ponižující nadávky (popsané v ZoU – pozn. red.). Po přímé červené kartě byl vykázán z lavičky.

Do třetice, hráč Radlíku, Jakub Zeman, neunesl svou frustraci a počastoval rozhodčího Štěrbu několika „kanálními" výrazy a měl rovněž předčasně „zamířit do sprch". Na rozdíl od předchozích dvou, Zeman chtěl sudímu Štěrbovi dokázat, že červená karta pro něj neznamená pokojné opuštění hřiště. Uchopil svou rukou rozhodčího za obličej a začal s ním cloumat. Došlo k potyčce, ve které si ani sudí Štěrba nenechal líbit fyzický útok na svou osobu. Celou situaci uklidnila až pořadatelská služba. Ve 44. minutě rozhodčí předčasně ukončil utkání.

Hráč Radlíku, Jakub Zeman, údajně křičel na rozhodčího také při odchodu ze hřiště a vyhrožoval mu: „Tohle si odse**š, šmejde. Ty odsud neodejdeš živej." Toto rozhodčí Štěrba uvedl i v zápisu o utkání, který potvrdili oba vedoucí družstev.

Družstvo AFK Radlík podalo prostřednictvím svého vedoucího, Jaroslava Dvořáčka, protest proti zprávě rozhodčího v zápisu o utkání. Ten popsal průběh zápasu i celý incident na hrací ploše, který předcházel předčasnému ukončení utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ: AFK Radlík – Sokol Zvole.

„Chci všechny ubezpečit, že tento zrůdný čin, který byl spáchán na našem kolegovi, bude řádně prošetřen a tvrdě potrestán," vyjádřil se k události Martin Opatrný, předseda disciplinární komise OFS Praha-západ.

Do vyšetření Disciplinární komisí OFS Praha-západ nebude nikdo ze zúčastněných podávat žádná doplňující vyjádření. Toto rozhodnutí musíme respektovat. Celý případ ale budeme sledovat a o výsledku vás informovat prostřednictvím webových stránek a sociálních sítích OFS Praha-západ.

(FOR)

zdroj foto: AFK Radlík

Aktuality

Rajnoch a další budou školit trenéry férového fotbalu

5. 2. 2023

Platforma Fotbal pro rozvoj vznikla proto, aby spojovala organizace v našich končinách, ale i ve světě. Od roku 2016 je součástí sítě Common Goal, která zastřešuje 135 organizací po celém světě.

Více zde

Setkání s předsedy okresních fotbalových svazů se zajímavou diskusí

4. 2. 2023

Vedení Středočeského krajského fotbalového svazu se ve středu setkalo v Pivovaru Strahov s předsedy Okresních fotbalových svazů ze Středočeského kraje. Na setkání dorazili zástupci téměř všech okresů, u některých nahradili předsedy jejich kolegové.

Více zde

Jiří Jeslínek: Nastoupit na Arsenalu byl mimořádný zážitek

3. 2. 2023

Se Spartou vyhrál Český fotbalový pohár, působil ve všech mládežnických reprezentacích od 16 let a v pouhých osmnácti letech si zahrál Ligu mistrů. Momentálně kope bývalý ligový fotbalista B třídu za Tuchoměřice. Přečtěte si rozhovor ze serveru www.fotbalunas.cz.

Více zde

FAČR hledá dobrovolníky na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA

26. 1. 2023

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce. 

Více zde

FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

Více zde
Všechny aktuality
Top