Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Letošní testování proběhlo premiérově formou „multiple choice", tedy s možností více správných odpovědí u každé z otázek. Otázek bylo celkem 20 a limitem byly čtyři chyby. Všichni lektoři nakonec uspěli.

„Seminář splnil očekávání. Všichni lektoři splnili testy, které jsme zvolili. Nechci říkat, že to bylo nad mé očekávání, protože od lektorů očekávám, že se poctivě připravují v průběhu celého roku, jelikož školení provádějí ve svých regionech a krajích," líčil předseda Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš a pochválil: „Letos ale bylo chyb opravdu hodně málo. Úspěšnost byla devadesát až sto procent."

Otázky do testu vybíral sám Jiří Kureš. „I proto jsem byl se všemi spokojený. Nebylo to jednoduché." Podle předsedy komise bude příští seminář v Praze. „Snažím se, aby to bylo každý rok v jiném kraji. Změny pravidel vychází vždy na jaře. Podle toho, kolik bude změn, uděláme ještě i letní seminář, abychom všechny se změnami seznámili. Počítám, že letní seminář uděláme začátkem června ještě před začátkem mistrovství Evropy."

Středočeši patřili mezi nejlepší

Střední Čechy reprezentovali lektoři Petr Blažej a Karel Vyhnal. „Oproti klasickému testu šlo o náročný test," přiznal středočeský lektor Vyhnal a navázal: „Je potřeba si přečíst celou knížku pravidel. Nelze si pomoct vylučovací metodou nebo tipováním. Svou jedinou chybu jsem si uvědomil hned, jak jsem odklikl odpověď. Zrovna šlo o situaci, která se stává zřídka." Chybnou odpověď Karla Vyhnala najdete v galerii pod článkem.

„Pravidla jsou celoživotní téma. Jednou se je nadrtíte, pak z toho žijete, osvěžujete si je a reagujete na jejich změny. Bylo by smutné, kdybych po deseti letech v lize neuměl pravidla. Letošní testování bylo opravdu jiné. Výběr více správných odpovědí je hodně i o slovíčkaření. Člověk musí být pozorný. Kolega Karel Vyhnal je v dobrém slova smyslu blázen do pravidel. Našel se v tom a máme i pozitivní zpětnou vazbu od okresů," těšilo předsedu KR SKFS Petra Blažeje.

Středočeští lektoři předávají své znalosti okresním i krajským rozhodčím, využívají je při vedení Elite Ref Academy SKFS i při dalších akcích pro rozhodčí SKFS, kterých je za celý rok hodně.

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top