Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Letošní testování proběhlo premiérově formou „multiple choice", tedy s možností více správných odpovědí u každé z otázek. Otázek bylo celkem 20 a limitem byly čtyři chyby. Všichni lektoři nakonec uspěli.

„Seminář splnil očekávání. Všichni lektoři splnili testy, které jsme zvolili. Nechci říkat, že to bylo nad mé očekávání, protože od lektorů očekávám, že se poctivě připravují v průběhu celého roku, jelikož školení provádějí ve svých regionech a krajích," líčil předseda Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš a pochválil: „Letos ale bylo chyb opravdu hodně málo. Úspěšnost byla devadesát až sto procent."

Otázky do testu vybíral sám Jiří Kureš. „I proto jsem byl se všemi spokojený. Nebylo to jednoduché." Podle předsedy komise bude příští seminář v Praze. „Snažím se, aby to bylo každý rok v jiném kraji. Změny pravidel vychází vždy na jaře. Podle toho, kolik bude změn, uděláme ještě i letní seminář, abychom všechny se změnami seznámili. Počítám, že letní seminář uděláme začátkem června ještě před začátkem mistrovství Evropy."

Středočeši patřili mezi nejlepší

Střední Čechy reprezentovali lektoři Petr Blažej a Karel Vyhnal. „Oproti klasickému testu šlo o náročný test," přiznal středočeský lektor Vyhnal a navázal: „Je potřeba si přečíst celou knížku pravidel. Nelze si pomoct vylučovací metodou nebo tipováním. Svou jedinou chybu jsem si uvědomil hned, jak jsem odklikl odpověď. Zrovna šlo o situaci, která se stává zřídka." Chybnou odpověď Karla Vyhnala najdete v galerii pod článkem.

„Pravidla jsou celoživotní téma. Jednou se je nadrtíte, pak z toho žijete, osvěžujete si je a reagujete na jejich změny. Bylo by smutné, kdybych po deseti letech v lize neuměl pravidla. Letošní testování bylo opravdu jiné. Výběr více správných odpovědí je hodně i o slovíčkaření. Člověk musí být pozorný. Kolega Karel Vyhnal je v dobrém slova smyslu blázen do pravidel. Našel se v tom a máme i pozitivní zpětnou vazbu od okresů," těšilo předsedu KR SKFS Petra Blažeje.

Středočeští lektoři předávají své znalosti okresním i krajským rozhodčím, využívají je při vedení Elite Ref Academy SKFS i při dalších akcích pro rozhodčí SKFS, kterých je za celý rok hodně.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top