Také středočeská děvčata zakončila podzim společným kempem v Nymburce

5. 12. 2023

Na středočeský fotbalový kemp výběru chlapců U17 plynule navázal kemp děvčat kategorie WU14 pod taktovkou Jakuba Kowolowského.

„Šlo o nejlepší děvčata z okresních výběrů, která zaujala během podzimu své okresní Grassroots trenéry mládeže, případně další trenéry a trenérky. Chtěli jsme hráčky poznat v daleko složitějších herních situacích. Zajímalo nás řešení daných situací ve finální fázi," popisoval kemp trenér Jakub Kowolowski.

Kemp jeho týmu nabouralo počasí. Hráčky si poradily i se sněhovou vánicí. „Nikdo neovlivní, že nám napadal sníh, a tím jsme nemohli vidět tolik dovednostní stránky každé hráčky. Počasí nám komplikovalo herní tréninky. I tak jsme viděli, jak hráčky hrají a jak se chovají na hřišti včetně jejich návyků. Bylo zajímavé sledovat jejich rozhodování a následnou realizaci," líčil trenér.

Po sportovní stránce měl kemp, dle trenéra, úroveň podobnou jako loni. „Vybrali jsme osm až deset hráček pro jaro. K nim se budou připojovat hráčky z pražských klubů, které mají středočeskou adresu. Z nich budeme vybírat finální nominaci pro letní Kouba Cup."

Kowolowski si také pochvaloval zázemí v Nymburce: „S tím jsem byl spokojený. Místní se o nás postarali skvěle. Děkuji také Milanovi Kormaníkovi a dalším lidem, kteří se zasloužili o to, že jsme mohli v Nymburce tento kemp uspořádat. Věřím, že kdyby bylo hřiště i krásně zelené, tak by vše bylo perfektní. Všichni udělali maximum proto, aby šlo trénovat."

| FOTOGALERIE

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top