Středočeský KFS spouští unikátní projekt: Staňte se rozhodčím pro děti!

1. 6. 2023

V poslední době je stále větším problémem nedostatek rozhodčích, zejména v nejmladších kategoriích. I když Středočeský krajský fotbalový svaz zatím nedosahuje kapacitní nouze, Komise rozhodčích a Komise mládeže SKFS se rozhodly společně vytvořit projekt s názvem Seminář rozhodčích pro malé formy fotbalu, který se zaměřuje na fotbal pro nejmladší hráče.

Komise rozhodčích SKFS pracuje na novém statutu specificky pro rozhodčí této kategorie. Tento kurz bude otevřený pro širokou veřejnost a absolventi budou mít možnost pískat zápasy nejmladších dětí, které hrají tzv. fotbal malých forem.

První jednodenní seminář se uskuteční v sobotu 24. června v Praze ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. „Tento seminář se stává součástí projektu celoživotního vzdělávání v rámci FTVS. Účastníci budou mít také možnost získat oficiální certifikát ze strany FTVS, což jim poskytne uznání za jejich úsilí a zapojení. Během kurzu se budou konat přednášky zaměřené na pravidla malých forem hry s pedagogickým výkladem. Kromě toho se budou konat další přednášky z oblasti psychologie, první pomoci a vývojové fyziologie. Na těchto přednáškách se budou podílet odborníci z Fotbalové asociace ČR i z Fakulty tělesné výchovy a sportu. Tím bude zajištěna kvalitní a komplexní výuka, která pokryje různé důležité aspekty rozhodčího pro malé formy fotbalu," upřesnil Milan Kormaník, předseda Komise mládeže SKFS.

Cílovou skupinou pro statut rozhodčího malých forem jsou noví rozhodčí z řad veřejnosti a mladí rozhodčí, kteří se zaměřují pouze na tuto formu fotbalu a nemají zájem pískat zápasy dospělých. „Budeme hledat nové a mladé rozhodčí, kteří třeba nechtějí pískat dospělý fotbal a zůstanou jen u této formy. Dalším přínosem může být fakt, že rozhodčího začne pískání bavit na tolik, že si dodělá další potřebné kurzy a stane se právoplatným rozhodčím pro všechny soutěže," uvedl Petr Blažej, předseda Komise rozhodčích SKFS.

Dalším krokem v návaznosti na tento seminář by mělo být zakotvení statutu rozhodčího malých forem v řádu Rozhodčích FAČR, o čemž probíhají jednání s vedením KR FAČR.

Myslíme si, že tento projekt by mohl v budoucnosti přilákat a vzdělávat nové mladé rozhodčí i fanoušky mládežnické kopané a zároveň pomoci s nedostatkem rozhodčích, který je momentálně nejvíce patrný právě při mládežnických utkáních," dodal Milan Kormaník.

Tento seminář a jeho obsah ukazují, že Středočeský KFS a jeho příslušné komise si dávají záležet na kvalitním vzdělávání rozhodčích. Je to důležitý krok k podpoře rozvoje rozhodčích v prostředí určeném pro děti.

Přihláška na seminář je určitě skvělou příležitostí pro ty, kteří se chtějí stát rozhodčími pro děti a získat cenné znalosti a certifikaci.

Přihlásit se na seminář

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top