Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Stojí proti sobě kluby, které hrají fantastické sezony. Rapid Psáry jako nováček I. A třídy skupiny B vede soutěž tři kola před koncem s těžko dostižitelným šestibodovým náskokem. Hosté z SK Poříčany hrají dokonce o soutěž výš a v krajském přeboru už jistě obsadí druhou příčku s právem postupu do divize.  

Přestože oba celky dělí rozdíl jedné soutěže, v tomto případě se dá očekávat naprosto vyrovnaný zápas, protože kvalita domácího Rapidu určitě přesahuje A třídu, navíc má k dispozici domácí prostředí.

„Což může být ale dvousečná zbraň," upozorňuje Danilo Antić, psárský trenér, a pokračuje: „Přijde hodně lidí, netroufám si odhadnout jestli pět stovek nebo ještě víc. Až se bojím, kam se všichni vejdou. Každopádně atmosféra bude fotbalová, to mohu za klub slíbit. Některé hráče to může nabudit, ale jiné zase svazovat. I od toho jsme tam my trenéři. Musíme být trochu psychologové, abychom kluky dostali do co nejlepšího nastavení na utkání," říká šéf psárské lavičky.  

Antićův protějšek Miroslav Doležal lituje, že se zápas nemůže hrát v Poříčanech. Ať už kvůli lidem, tak kvůli velikosti hřiště. „U nás diváci na fotbal chodí, na finále poháru by jich bylo několik stovek. Navíc máme tým stavěný na naše malé hřiště. Soubojové mužstvo z kluků, které jsem sesbíral většinou z B tříd, ale chtějí dřít a zlepšovat se. Ale buď jak buď, hraje se na hřišti klubu, který je v soutěžích níž, tak to beru," říká.  

Jak oba trenéři vnímají sílu protivníka? S respektem, jak jinak. Tady je na místě. „Za Poříčany mluví výsledky, vykopaly si divizi. Na koho přesně si dáme pozor, to říkat dopředu nechci, ale rozbor jejich hry jsme si udělali a víme, že spíš sází na kolektivní pojetí, velkou bojovnost od první do devadesáté minuty a mají vynikající standardky," vysledoval Danilo Antić.

Miroslav Doležal byl konkrétnější, však také proti některým borcům soupeře hrál (ČFL) a o to lépe je zná. „Sleduji poctivě všechny nižší soutěže, takže mám přehled i o Psárech. V klubu je dost financí, takže kádr složili opravdu silný. V základní ose je zkušený Foferka v bráně, určitě stoper Štancl nebezpečný při standardkách, Pouček a vepředu Azilinon, proti němuž už jsme si zahráli na podzim, když kopal ještě za Poříčí. Není to však zdaleka jen o těchto čtyřech," varuje šéf poříčanské lavičky.  

Oba trenéři se na zápas těší, Miroslav Doležal dokonce říká, že pro Poříčany je to zápas jara. „My už máme jisté druhé místo v přeboru, takže se v klidu můžeme soustředit na pohár. Bylo by krásné ho získat," zasní se.  

To Psáry ještě musí v I. A třídě postup stvrdit, ale pohár staví také hodně vysoko. „Netuším, jestli Psáry někdy v minulosti pohár vybojovaly, ale určitě je to skvělá nadstavba pro tuhle zatím povedenou sezonu. Věřím na sto procent všem svým klukům, že toto utkání zvládnou," usmál se na závěr Danilo Antić.  

Doplňme, že středeční utkání řídí jako hlavní rozhodčí zkušený Petr Poklop, na čarách mu budou asistovat Václav Pudil a Richard Svoboda. Delegátem je Karel Vyhnal.  

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top