SKFS hostil Školení lektorů pravidel fotbalu

10. 1. 2023

Pravidlová Komise FAČR (PK) pořádala tradiční každoroční Školení lektorů pravidel fotbalu. Každý rok je hostitelem jiný kraj. V roce 2023 to byl náš Středočeský. Předseda PK Jiří Kureš pověřil organizací lektora SKFS Karla Vyhnala. Školení se uskutečnilo v penzionu Vigvam v Němčicích u Kolína.

Na Školení lektorů pravidel fotbalu dorazilo patnáct účastníků. „Každý kraj má jednoho lektora. Středočeský kraj pak dva, protože je největší a má nejvíce okresů. Pro rok 2023 jsme tedy na střední Čechy dva. Já a Petr Blažej," uvedl Karel Vyhnal, člen Komise rozhodčích SKFS.

Na seminář dohlíželi i členové Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš, Jan Hora, Milan Skočovský a Jan Zahradníček. Pozvání také přijal předseda SKFS Tomáš Neumann, předseda OFS Kolín Ivo Pařík, předseda Komise rozhodčích OFS Kolín Josef Zdeněk a sekretář SKFS Tomáš Turek.

Předseda SKFS Tomáš Neumann poděkoval Pravidlové komisi FAČR: „Poděkování cílím zejména za dokonale propracovaný seminář, který všechny účastníky nesmírně obohatil. Poděkování také patří jak všem lektorům, kteří se školení zúčastnili, tak i pozvaným hostům."

Program školení začal v pátek odpoledne. „V šest hodin začala oficiální část. Úvodní slovo si vzali hosté a poté začaly přednášky na odborné výklady pravidel a praxi, které skončily v devět večer. V polovině proběhl test a přezkoušení všech přítomných lektorů z fotbalových pravidel a norem," popsal Vyhnal.

V klíčovém testu, který náhodně vygeneroval 20 otázek z celkového počtu tisíc dvě stě devatenáct, uspěli všichni lektoři. Středočeši si vedli výborně. Petr Blažej neudělal ani jednu chybu, Karel Vyhnal zaváhal pouze jednou. Oba se stali pro rok 2023 jedinými lektory pravidel pro SKFS.

„Výsledky jsou úspěchem. I když loni jsem byl bez chyby," usmíval se Vyhnal a s nadsázkou řekl: „Nemohl jsem přeci porazit našeho předsedu komise rozhodčích Petra Blažeje. Ne vážně, u jedné otázky jsem se rozhodoval mezi dvěma variantami a zvolil jsem tu špatnou." Seminář pak pokračoval v sobotu dopoledne a po obědě skončil.

Výsledky středočeských lektorů potěšily i člena Výkonného výboru SKFS Ondřeje Knoblocha: „Naši lektoři prokázali, že je jejich kvalita na vysoké úrovni. Jsem rád. Petr Blažej a Karel Vyhnal nyní mohou školit rozhodčí nejen na okresních fotbalových svazech."

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top