SKFS hostil Školení lektorů pravidel fotbalu

10. 1. 2023

Pravidlová Komise FAČR (PK) pořádala tradiční každoroční Školení lektorů pravidel fotbalu. Každý rok je hostitelem jiný kraj. V roce 2023 to byl náš Středočeský. Předseda PK Jiří Kureš pověřil organizací lektora SKFS Karla Vyhnala. Školení se uskutečnilo v penzionu Vigvam v Němčicích u Kolína.

Na Školení lektorů pravidel fotbalu dorazilo patnáct účastníků. „Každý kraj má jednoho lektora. Středočeský kraj pak dva, protože je největší a má nejvíce okresů. Pro rok 2023 jsme tedy na střední Čechy dva. Já a Petr Blažej," uvedl Karel Vyhnal, člen Komise rozhodčích SKFS.

Na seminář dohlíželi i členové Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš, Jan Hora, Milan Skočovský a Jan Zahradníček. Pozvání také přijal předseda SKFS Tomáš Neumann, předseda OFS Kolín Ivo Pařík, předseda Komise rozhodčích OFS Kolín Josef Zdeněk a sekretář SKFS Tomáš Turek.

Předseda SKFS Tomáš Neumann poděkoval Pravidlové komisi FAČR: „Poděkování cílím zejména za dokonale propracovaný seminář, který všechny účastníky nesmírně obohatil. Poděkování také patří jak všem lektorům, kteří se školení zúčastnili, tak i pozvaným hostům."

Program školení začal v pátek odpoledne. „V šest hodin začala oficiální část. Úvodní slovo si vzali hosté a poté začaly přednášky na odborné výklady pravidel a praxi, které skončily v devět večer. V polovině proběhl test a přezkoušení všech přítomných lektorů z fotbalových pravidel a norem," popsal Vyhnal.

V klíčovém testu, který náhodně vygeneroval 20 otázek z celkového počtu tisíc dvě stě devatenáct, uspěli všichni lektoři. Středočeši si vedli výborně. Petr Blažej neudělal ani jednu chybu, Karel Vyhnal zaváhal pouze jednou. Oba se stali pro rok 2023 jedinými lektory pravidel pro SKFS.

„Výsledky jsou úspěchem. I když loni jsem byl bez chyby," usmíval se Vyhnal a s nadsázkou řekl: „Nemohl jsem přeci porazit našeho předsedu komise rozhodčích Petra Blažeje. Ne vážně, u jedné otázky jsem se rozhodoval mezi dvěma variantami a zvolil jsem tu špatnou." Seminář pak pokračoval v sobotu dopoledne a po obědě skončil.

Výsledky středočeských lektorů potěšily i člena Výkonného výboru SKFS Ondřeje Knoblocha: „Naši lektoři prokázali, že je jejich kvalita na vysoké úrovni. Jsem rád. Petr Blažej a Karel Vyhnal nyní mohou školit rozhodčí nejen na okresních fotbalových svazech."

Aktuality

FAČR hledá dobrovolníky na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA

26. 1. 2023

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce. 

Více zde

FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

Více zde

Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Více zde

Výběrové řízení na asistenta / asistentku sekretáře SKFS

17. 1. 2023

Fotbalová asociace ČR vypsala výběrové řízení na pozici asistenta / asistentku sekretáře SKFS. Přihlásit se můžete do 31. ledna 2023. 

Více zde

Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup.

Více zde
Všechny aktuality
Top