SKFS hostil Školení lektorů pravidel fotbalu

10. 1. 2023

Pravidlová Komise FAČR (PK) pořádala tradiční každoroční Školení lektorů pravidel fotbalu. Každý rok je hostitelem jiný kraj. V roce 2023 to byl náš Středočeský. Předseda PK Jiří Kureš pověřil organizací lektora SKFS Karla Vyhnala. Školení se uskutečnilo v penzionu Vigvam v Němčicích u Kolína.

Na Školení lektorů pravidel fotbalu dorazilo patnáct účastníků. „Každý kraj má jednoho lektora. Středočeský kraj pak dva, protože je největší a má nejvíce okresů. Pro rok 2023 jsme tedy na střední Čechy dva. Já a Petr Blažej," uvedl Karel Vyhnal, člen Komise rozhodčích SKFS.

Na seminář dohlíželi i členové Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš, Jan Hora, Milan Skočovský a Jan Zahradníček. Pozvání také přijal předseda SKFS Tomáš Neumann, předseda OFS Kolín Ivo Pařík, předseda Komise rozhodčích OFS Kolín Josef Zdeněk a sekretář SKFS Tomáš Turek.

Předseda SKFS Tomáš Neumann poděkoval Pravidlové komisi FAČR: „Poděkování cílím zejména za dokonale propracovaný seminář, který všechny účastníky nesmírně obohatil. Poděkování také patří jak všem lektorům, kteří se školení zúčastnili, tak i pozvaným hostům."

Program školení začal v pátek odpoledne. „V šest hodin začala oficiální část. Úvodní slovo si vzali hosté a poté začaly přednášky na odborné výklady pravidel a praxi, které skončily v devět večer. V polovině proběhl test a přezkoušení všech přítomných lektorů z fotbalových pravidel a norem," popsal Vyhnal.

V klíčovém testu, který náhodně vygeneroval 20 otázek z celkového počtu tisíc dvě stě devatenáct, uspěli všichni lektoři. Středočeši si vedli výborně. Petr Blažej neudělal ani jednu chybu, Karel Vyhnal zaváhal pouze jednou. Oba se stali pro rok 2023 jedinými lektory pravidel pro SKFS.

„Výsledky jsou úspěchem. I když loni jsem byl bez chyby," usmíval se Vyhnal a s nadsázkou řekl: „Nemohl jsem přeci porazit našeho předsedu komise rozhodčích Petra Blažeje. Ne vážně, u jedné otázky jsem se rozhodoval mezi dvěma variantami a zvolil jsem tu špatnou." Seminář pak pokračoval v sobotu dopoledne a po obědě skončil.

Výsledky středočeských lektorů potěšily i člena Výkonného výboru SKFS Ondřeje Knoblocha: „Naši lektoři prokázali, že je jejich kvalita na vysoké úrovni. Jsem rád. Petr Blažej a Karel Vyhnal nyní mohou školit rozhodčí nejen na okresních fotbalových svazech."

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top