SKFS hostil Školení lektorů pravidel fotbalu

10. 1. 2023

Pravidlová Komise FAČR (PK) pořádala tradiční každoroční Školení lektorů pravidel fotbalu. Každý rok je hostitelem jiný kraj. V roce 2023 to byl náš Středočeský. Předseda PK Jiří Kureš pověřil organizací lektora SKFS Karla Vyhnala. Školení se uskutečnilo v penzionu Vigvam v Němčicích u Kolína.

Na Školení lektorů pravidel fotbalu dorazilo patnáct účastníků. „Každý kraj má jednoho lektora. Středočeský kraj pak dva, protože je největší a má nejvíce okresů. Pro rok 2023 jsme tedy na střední Čechy dva. Já a Petr Blažej," uvedl Karel Vyhnal, člen Komise rozhodčích SKFS.

Na seminář dohlíželi i členové Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš, Jan Hora, Milan Skočovský a Jan Zahradníček. Pozvání také přijal předseda SKFS Tomáš Neumann, předseda OFS Kolín Ivo Pařík, předseda Komise rozhodčích OFS Kolín Josef Zdeněk a sekretář SKFS Tomáš Turek.

Předseda SKFS Tomáš Neumann poděkoval Pravidlové komisi FAČR: „Poděkování cílím zejména za dokonale propracovaný seminář, který všechny účastníky nesmírně obohatil. Poděkování také patří jak všem lektorům, kteří se školení zúčastnili, tak i pozvaným hostům."

Program školení začal v pátek odpoledne. „V šest hodin začala oficiální část. Úvodní slovo si vzali hosté a poté začaly přednášky na odborné výklady pravidel a praxi, které skončily v devět večer. V polovině proběhl test a přezkoušení všech přítomných lektorů z fotbalových pravidel a norem," popsal Vyhnal.

V klíčovém testu, který náhodně vygeneroval 20 otázek z celkového počtu tisíc dvě stě devatenáct, uspěli všichni lektoři. Středočeši si vedli výborně. Petr Blažej neudělal ani jednu chybu, Karel Vyhnal zaváhal pouze jednou. Oba se stali pro rok 2023 jedinými lektory pravidel pro SKFS.

„Výsledky jsou úspěchem. I když loni jsem byl bez chyby," usmíval se Vyhnal a s nadsázkou řekl: „Nemohl jsem přeci porazit našeho předsedu komise rozhodčích Petra Blažeje. Ne vážně, u jedné otázky jsem se rozhodoval mezi dvěma variantami a zvolil jsem tu špatnou." Seminář pak pokračoval v sobotu dopoledne a po obědě skončil.

Výsledky středočeských lektorů potěšily i člena Výkonného výboru SKFS Ondřeje Knoblocha: „Naši lektoři prokázali, že je jejich kvalita na vysoké úrovni. Jsem rád. Petr Blažej a Karel Vyhnal nyní mohou školit rozhodčí nejen na okresních fotbalových svazech."

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top