Setkání s předsedy okresních fotbalových svazů se zajímavou diskusí

4. 2. 2023

Vedení Středočeského krajského fotbalového svazu se ve středu setkalo v Pivovaru Strahov s předsedy Okresních fotbalových svazů ze Středočeského kraje. Na setkání dorazili zástupci téměř všech okresů, u některých nahradili předsedy jejich kolegové.

Diskusi vedl sekretář SKFS Tomáše Turek společně s předsedou Tomášem Neumannem, který znovu apeloval na nahrávání zápasů na video. Prvním tématem byla restrukturalizace soutěží FAČR a téma se dotklo i mládežnických soutěží ve Středočeském kraji.

Představen byl i plánovaný rozpočet SKFS, ve kterém se počítá s podporou akcí v SKFS. Předseda OFS Beroun Ondřej Lípa všem okresům nabídl možnost využít dotaci 30 tisíc korun od hnutí F-evoluce na jakýkoliv smysluplný projekt.

REPORTÁŽ | Setkání SKFS s předsedy OFS

Sekretář Turek informoval také o posunu termínů. Přihlášky do soutěží SKFS by chtěl stihnout do 31. května, aktiv by chtěl ideálně uspořádat ve čtvrtek 29. června.

Diskusním plénem proběhlo také téma atestace umělých povrchů či kolaudační protokoly pro stadiony SKFS.

Přítomný předseda OFS Kladno Petr Blažej otevřel téma rozhodčích a informoval o možnosti lektorství pro všechny OFS ve Středočeském kraji.

Velkou diskusi na závěr vyvolal také návrh na zvýšení členských příspěvků FAČR. Přítomní funkcionáři se shodli, že navýšení o sto korun je reálné v případě, že se celá stokoruna vrátí do okresů a bude rozdělena dle počtu členů FAČR.

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top