Rajnoch a další budou školit trenéry férového fotbalu

5. 2. 2023

Platforma Fotbal pro rozvoj vznikla proto, aby spojovala organizace v našich končinách, ale i ve světě. Od roku 2016 je součástí sítě Common Goal, která zastřešuje 135 organizací po celém světě.

Zakladatelem Fotbalu pro rozvoj je Robin Ujfaluši, podle kterého je fotbal most, který dokáže spojovat lidi. A to je pravda, neboť těžko najít jiný sport, který mohou hrát doslova všichni z různých společenských vrstev.

V zimbabwském Epworthu, v indické Kapurdě, v japonské Toyoyamě, v australském Newcastlu, ale samozřejmě i třeba v českých Kostomlatech. Doslova a do písmene všude.

„Využíváme jedinečného formátu naší organizace, která spojuje profesionály z oblasti rozvoje a sportu. Prostor dáváme všem, od akademiků přes sociální pracovníky až po profesionální sportovce. Společným cílem je využít fotbalu k hledání odpovědí na společensky závažná témata," popsala serveru PrahaIN.cz Veronika Dobrovská, manažerka komunikace Fotbalu pro rozvoj.

Fotbal je fenomén a všichni, kdo stojí za projektem Fotbal pro rozvoj, to dobře ví. Historické prvenství mezi profíky z Česka, kteří se rozhodli připojit ke Common Goal, aby pomáhali lidem v životě i ve fotbale bez ohledu na jejich původ, drží Jakub Fulnek - fotbalista Mladé Boleslavi.

Nyní má Fotbal pro rozvoj tři projekty.

Ligu férového fotbalu, kde se podle pravidel fotbalu nehraje jen na góly, ale také na fairplay. Také Festival fotbalového filmu a řadu vzdělávacích aktivit.

Školení trenérů férového fotbalu

Jedna z nich se právě blíží a zúčastnit se jí může každý. Z Prahy to bude autem necelou půl hodinu.

V areálu Restovny TJ Jíloviště se od 1. do 3. března uskuteční trénink trenérů férového fotbalu. Řečníci a lektoři budou pro někoho dobře známí.

Třeba Jan Rajnoch, bývalý profesionální fotbalista s téměř dvěma sty ligovými starty u nás a dalšími sto padesáti v zahraničí. Nyní fotbalový kouč a známá tvář z O2 TV: „Na všechny zájemce se moc těším. Budou to zajímavé tři dny, které trenéři jistě využijí v praxi s mládeží." 

Chybět nebude ani manažer Fotbalu pro rozvoj Ansley Hoffman: „Společnost klade na mladé lidi stále vyšší nároky a ve Fotbalu pro rozvoj chceme dát mládeži šanci společensky se rozvíjet způsobem, který je pro ně atraktivní. Toto školení vybaví účastníky nástroji, které mohou uplatnit v práci s mládeží a podporovat jejich osobnostní a sociální rozvoj."

Mezi dalšímí lektory budou: Radek Laci (profi trenér a manuální terapeut), Jakub Vokurka (sociální pracovník) a Bernard Polák (mentální kouč).

„V Jílovišti budeme školit fotbalové trenéry, aby byli schopni předat mladým lidem do života víc, než jen fotbalový um. Školení je proto postaveno na zdokonalení měkkých dovedností trenérů, jako je komunikace, řešení konfliktů, vnímavost nebo nepředpojatost," dodala Veronika Dobrovská.

Zájemci se stále mohou hlásit ZDE.

Jiří Zemenwww.prahain.cz

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top