Rajnoch a další budou školit trenéry férového fotbalu

5. 2. 2023

Platforma Fotbal pro rozvoj vznikla proto, aby spojovala organizace v našich končinách, ale i ve světě. Od roku 2016 je součástí sítě Common Goal, která zastřešuje 135 organizací po celém světě.

Zakladatelem Fotbalu pro rozvoj je Robin Ujfaluši, podle kterého je fotbal most, který dokáže spojovat lidi. A to je pravda, neboť těžko najít jiný sport, který mohou hrát doslova všichni z různých společenských vrstev.

V zimbabwském Epworthu, v indické Kapurdě, v japonské Toyoyamě, v australském Newcastlu, ale samozřejmě i třeba v českých Kostomlatech. Doslova a do písmene všude.

„Využíváme jedinečného formátu naší organizace, která spojuje profesionály z oblasti rozvoje a sportu. Prostor dáváme všem, od akademiků přes sociální pracovníky až po profesionální sportovce. Společným cílem je využít fotbalu k hledání odpovědí na společensky závažná témata," popsala serveru PrahaIN.cz Veronika Dobrovská, manažerka komunikace Fotbalu pro rozvoj.

Fotbal je fenomén a všichni, kdo stojí za projektem Fotbal pro rozvoj, to dobře ví. Historické prvenství mezi profíky z Česka, kteří se rozhodli připojit ke Common Goal, aby pomáhali lidem v životě i ve fotbale bez ohledu na jejich původ, drží Jakub Fulnek - fotbalista Mladé Boleslavi.

Nyní má Fotbal pro rozvoj tři projekty.

Ligu férového fotbalu, kde se podle pravidel fotbalu nehraje jen na góly, ale také na fairplay. Také Festival fotbalového filmu a řadu vzdělávacích aktivit.

Školení trenérů férového fotbalu

Jedna z nich se právě blíží a zúčastnit se jí může každý. Z Prahy to bude autem necelou půl hodinu.

V areálu Restovny TJ Jíloviště se od 1. do 3. března uskuteční trénink trenérů férového fotbalu. Řečníci a lektoři budou pro někoho dobře známí.

Třeba Jan Rajnoch, bývalý profesionální fotbalista s téměř dvěma sty ligovými starty u nás a dalšími sto padesáti v zahraničí. Nyní fotbalový kouč a známá tvář z O2 TV: „Na všechny zájemce se moc těším. Budou to zajímavé tři dny, které trenéři jistě využijí v praxi s mládeží." 

Chybět nebude ani manažer Fotbalu pro rozvoj Ansley Hoffman: „Společnost klade na mladé lidi stále vyšší nároky a ve Fotbalu pro rozvoj chceme dát mládeži šanci společensky se rozvíjet způsobem, který je pro ně atraktivní. Toto školení vybaví účastníky nástroji, které mohou uplatnit v práci s mládeží a podporovat jejich osobnostní a sociální rozvoj."

Mezi dalšímí lektory budou: Radek Laci (profi trenér a manuální terapeut), Jakub Vokurka (sociální pracovník) a Bernard Polák (mentální kouč).

„V Jílovišti budeme školit fotbalové trenéry, aby byli schopni předat mladým lidem do života víc, než jen fotbalový um. Školení je proto postaveno na zdokonalení měkkých dovedností trenérů, jako je komunikace, řešení konfliktů, vnímavost nebo nepředpojatost," dodala Veronika Dobrovská.

Zájemci se stále mohou hlásit ZDE.

Jiří Zemenwww.prahain.cz

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top