Rajnoch a další budou školit trenéry férového fotbalu

5. 2. 2023

Platforma Fotbal pro rozvoj vznikla proto, aby spojovala organizace v našich končinách, ale i ve světě. Od roku 2016 je součástí sítě Common Goal, která zastřešuje 135 organizací po celém světě.

Zakladatelem Fotbalu pro rozvoj je Robin Ujfaluši, podle kterého je fotbal most, který dokáže spojovat lidi. A to je pravda, neboť těžko najít jiný sport, který mohou hrát doslova všichni z různých společenských vrstev.

V zimbabwském Epworthu, v indické Kapurdě, v japonské Toyoyamě, v australském Newcastlu, ale samozřejmě i třeba v českých Kostomlatech. Doslova a do písmene všude.

„Využíváme jedinečného formátu naší organizace, která spojuje profesionály z oblasti rozvoje a sportu. Prostor dáváme všem, od akademiků přes sociální pracovníky až po profesionální sportovce. Společným cílem je využít fotbalu k hledání odpovědí na společensky závažná témata," popsala serveru PrahaIN.cz Veronika Dobrovská, manažerka komunikace Fotbalu pro rozvoj.

Fotbal je fenomén a všichni, kdo stojí za projektem Fotbal pro rozvoj, to dobře ví. Historické prvenství mezi profíky z Česka, kteří se rozhodli připojit ke Common Goal, aby pomáhali lidem v životě i ve fotbale bez ohledu na jejich původ, drží Jakub Fulnek - fotbalista Mladé Boleslavi.

Nyní má Fotbal pro rozvoj tři projekty.

Ligu férového fotbalu, kde se podle pravidel fotbalu nehraje jen na góly, ale také na fairplay. Také Festival fotbalového filmu a řadu vzdělávacích aktivit.

Školení trenérů férového fotbalu

Jedna z nich se právě blíží a zúčastnit se jí může každý. Z Prahy to bude autem necelou půl hodinu.

V areálu Restovny TJ Jíloviště se od 1. do 3. března uskuteční trénink trenérů férového fotbalu. Řečníci a lektoři budou pro někoho dobře známí.

Třeba Jan Rajnoch, bývalý profesionální fotbalista s téměř dvěma sty ligovými starty u nás a dalšími sto padesáti v zahraničí. Nyní fotbalový kouč a známá tvář z O2 TV: „Na všechny zájemce se moc těším. Budou to zajímavé tři dny, které trenéři jistě využijí v praxi s mládeží." 

Chybět nebude ani manažer Fotbalu pro rozvoj Ansley Hoffman: „Společnost klade na mladé lidi stále vyšší nároky a ve Fotbalu pro rozvoj chceme dát mládeži šanci společensky se rozvíjet způsobem, který je pro ně atraktivní. Toto školení vybaví účastníky nástroji, které mohou uplatnit v práci s mládeží a podporovat jejich osobnostní a sociální rozvoj."

Mezi dalšímí lektory budou: Radek Laci (profi trenér a manuální terapeut), Jakub Vokurka (sociální pracovník) a Bernard Polák (mentální kouč).

„V Jílovišti budeme školit fotbalové trenéry, aby byli schopni předat mladým lidem do života víc, než jen fotbalový um. Školení je proto postaveno na zdokonalení měkkých dovedností trenérů, jako je komunikace, řešení konfliktů, vnímavost nebo nepředpojatost," dodala Veronika Dobrovská.

Zájemci se stále mohou hlásit ZDE.

Jiří Zemenwww.prahain.cz

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top