Rajnoch a další budou školit trenéry férového fotbalu

5. 2. 2023

Platforma Fotbal pro rozvoj vznikla proto, aby spojovala organizace v našich končinách, ale i ve světě. Od roku 2016 je součástí sítě Common Goal, která zastřešuje 135 organizací po celém světě.

Zakladatelem Fotbalu pro rozvoj je Robin Ujfaluši, podle kterého je fotbal most, který dokáže spojovat lidi. A to je pravda, neboť těžko najít jiný sport, který mohou hrát doslova všichni z různých společenských vrstev.

V zimbabwském Epworthu, v indické Kapurdě, v japonské Toyoyamě, v australském Newcastlu, ale samozřejmě i třeba v českých Kostomlatech. Doslova a do písmene všude.

„Využíváme jedinečného formátu naší organizace, která spojuje profesionály z oblasti rozvoje a sportu. Prostor dáváme všem, od akademiků přes sociální pracovníky až po profesionální sportovce. Společným cílem je využít fotbalu k hledání odpovědí na společensky závažná témata," popsala serveru PrahaIN.cz Veronika Dobrovská, manažerka komunikace Fotbalu pro rozvoj.

Fotbal je fenomén a všichni, kdo stojí za projektem Fotbal pro rozvoj, to dobře ví. Historické prvenství mezi profíky z Česka, kteří se rozhodli připojit ke Common Goal, aby pomáhali lidem v životě i ve fotbale bez ohledu na jejich původ, drží Jakub Fulnek - fotbalista Mladé Boleslavi.

Nyní má Fotbal pro rozvoj tři projekty.

Ligu férového fotbalu, kde se podle pravidel fotbalu nehraje jen na góly, ale také na fairplay. Také Festival fotbalového filmu a řadu vzdělávacích aktivit.

Školení trenérů férového fotbalu

Jedna z nich se právě blíží a zúčastnit se jí může každý. Z Prahy to bude autem necelou půl hodinu.

V areálu Restovny TJ Jíloviště se od 1. do 3. března uskuteční trénink trenérů férového fotbalu. Řečníci a lektoři budou pro někoho dobře známí.

Třeba Jan Rajnoch, bývalý profesionální fotbalista s téměř dvěma sty ligovými starty u nás a dalšími sto padesáti v zahraničí. Nyní fotbalový kouč a známá tvář z O2 TV: „Na všechny zájemce se moc těším. Budou to zajímavé tři dny, které trenéři jistě využijí v praxi s mládeží." 

Chybět nebude ani manažer Fotbalu pro rozvoj Ansley Hoffman: „Společnost klade na mladé lidi stále vyšší nároky a ve Fotbalu pro rozvoj chceme dát mládeži šanci společensky se rozvíjet způsobem, který je pro ně atraktivní. Toto školení vybaví účastníky nástroji, které mohou uplatnit v práci s mládeží a podporovat jejich osobnostní a sociální rozvoj."

Mezi dalšímí lektory budou: Radek Laci (profi trenér a manuální terapeut), Jakub Vokurka (sociální pracovník) a Bernard Polák (mentální kouč).

„V Jílovišti budeme školit fotbalové trenéry, aby byli schopni předat mladým lidem do života víc, než jen fotbalový um. Školení je proto postaveno na zdokonalení měkkých dovedností trenérů, jako je komunikace, řešení konfliktů, vnímavost nebo nepředpojatost," dodala Veronika Dobrovská.

Zájemci se stále mohou hlásit ZDE.

Jiří Zemenwww.prahain.cz

Aktuality

Kam v okrese na fotbal: Fotbalové jaro se naplno rozjíždí!

31. 3. 2023

Další víkend nabídne v okrese Praha - západ plno fotbalu. Ve třetí třídě skupině B budou k vidění v sobotu od 16:30 hned dvě utkání, které promluví do rozložení sil na čele tabulky. Ve skupině A v neděli ve stejný čas si můžete vybrat souboj rezerv Jíloviště a Vestce. Naplno se rozbíhají i soutěže čtvrtých tříd, které mají za sebou dlouhou zimní pauzu.

Více zde

SOUHRN 17. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz porazila ve šlágru Všenory

27. 3. 2023

Hned na úvod jarní části DEMISPORT Okresního přeboru vyhrála Dobrovíz ve Všenorech přesvědčivě 4:1. Neztratily ani další týmy v popředí tabulky - Dolní Břežany a Roztoky.

Více zde

Informace z VH a Aktivu klubů

14. 3. 2023

Valná hromada OFS Praha - západ a následný Aktiv klubů proběhl ve středu 8. března na Strahově. Průběh celé akce byl hladký, a proto zbylo i hodně času na diskuzi různých témat.

Více zde

Proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS PZ

12. 3. 2023

V sobotu 11. března proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Z okresu se zúčastnilo 31 rozhodčích, 8 delegátů a hosté. Seminář se konal ve Zotavovně vězeňské služby na Praze 4.

Více zde

Ansley Hofmann o projektu Fotbal pro rozvoj

10. 3. 2023

Jedná se spíše o poslání, než o práci. Ansley Hofmann je členem týmu Fotbalu pro rozvoj a snaží se o změnu pohledu stereotypního českého prostředí. Hodnoty respektu, zodpovědnosti a schopnosti se dohodnout by totiž měli být samozřejmostí.

Více zde
Všechny aktuality
Top