Průhonice předvedly šokující obrat v Poříčí

3. 6. 2024

Zajímavě se vyvíjelo kolo krajského přeboru. Největším překvapení je výhra druhých Poříčan nad suverénem ročníku Milínem, šokoval také obrat posledních Průhonic v Poříčí nad Sázavou, které si tak komplikuje případné postupové plány do divize, kdyby druhé Poříčany postup odmítly.

V Poříčí se hrálo už v pátek a zprvu nic nenasvědčovalo, že by poslední Průhonice měly nárok na body. Domácí favorit vedl v poločase 4:1, ale pak se začaly dít věci. Hosté snížili na 4:3, pak sice ještě jednou inkasovali, ale už byli tak rozjetí, že nakonec zápas otočili na svou stranu. Na 5:6 vše jistil Žampa v 89. minutě a okamžitě se vyrojily spekulace, že domácí nehráli závěr naplno.

Videozáznam utkání ale ukazuje, že se bojovalo do poslední minuty a jakékoliv ovlivnění zápas rázně odmítl i předseda hostujícího Spartaku Průhonice Lukáš Žáčik ve vyjádření pro Deník. „Poříčí bylo mužstvo dvou poločasů, stejně jako my. Určitě to není tím, že bychom s klukama do toho vlítli jako uragán, ale prostě jsme začali každý plnit svoje a bojovností a chutí vyhrát jsme zápas dokázali přehoupnout na naší stranu," byl rád Žáčik, jemuž udělali radost hráči, ale i jindy skvělí příznivci, kteří v poločase skončili v hospodě, ale nakonec fandili a někteří uznali, že něco podobného ještě neviděli.

Situace Průhonic je i přes nečekanou výhru nadále téměř bezvýchodná, protože bodovali také další ohrožení. Kutná Hora porazila po dobrém úvodu zápasu Povltavskou 3:1 a z pásma sestupu unikla také Dobříš. Ta vyhrála dvěma góly Šraina derby v Tochovicích 1:2.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top