Proběhl letní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ

15. 8. 2023

V pátek 11. srpna se v Zotavovně vězeňské služby na Praze 4 konal letní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha – západ. Semináře se zúčastnilo 28 rozhodčích, 8 delegátů a další hosté.

Mezi hosty byli přivítáni lektor pravidel komise rozhodčích Pražského fotbalového svazu Pavel Sýkora, předseda disciplinární komise Martin Opatrný, místopředseda disciplinární komise Luboš Hřebík a další členové disciplinární komise, kteří se prezentovali u členů komise rozhodčích Tomáše Šustra, Matěje Melnara a Petra Filipa. 

Na úvod předseda komise rozhodčích Tomáš Marek, poděkoval všem rozhodčím a delegátům za výkony v uplynulé sezoně a členům komise za jejich dosavadní práci. S velkou radostí přivítal celkem tři nové rozhodčí, kteří se přihlásili přes webovou stránku chcipiskat.cz.

Poté seminář pokračoval přednáškou předsedy a místopředsedy disciplinární komise, kteří rozhodčím a delegátům vysvětlili náležitosti při popisu přestupků a postup při konfrontaci hráčů. 

Po přestávce se probraly změny pravidel fotbalu s přehráním sekvencí instruktážních videí, které měl v gesci lektor pravidel PFS. Následoval pro rozhodčí videotest, který připravil člen komise David Cichra, delegáty ve stejnou dobu instruoval do nové sezóny Tomáš Šustr.

Posledním bodem programu byly organizační náležitosti ke spolupráci komise rozhodčích a samotnými rozhodčími a delegáty. 

V samém závěru poděkoval předseda komise rozhodčích všem zúčastněným za pozornost a rozhodčím i delegátům popřál, co nejvíce správných rozhodnutí v soutěžních utkáních organizovaných OFS Praha – Západ.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top