Připravit, pozor, start! O víkendu se rozbíhají soutěže na Praze - západ

17. 8. 2023

Již pouze hodiny scházejí do začátku fotbalových soutěží na okrese Praha - západ. Týmy již dolaďují detaily a zanedlouho se pustí do podzimních bojů. A na co všechno se mohou diváci těšit?

Rozhodně na napínavou podívanou v zápasech DEMISPORT Okresního přeboru, který opět bude velice vyrovnaný a také zajímavý. Po minulém ročníku už se nebude hrát nejvyšší okresní soutěž v Dolních Břežanech a Dobrovízi. Oba celky postoupily do krajské B třídy, ale přesto jejich kroky určitě budeme na našech sociálních sítích sledovat.

Mezi nováčky OP se řadí postupivší z třetích tříd. Velké Přílepy, Hradištko, Červený Újezd a také rezerva Vestce budou chtít ukázat, že nejsou mezi okresní elitou náhodou. Minimálně na rok naopak do třetí třídy putovaly týmy Čisovic a Libeře.

Brzy se rozběhnou také mládežnické soutěže. Jak jste již mohli číst na našich webových stránkách, tak se chystá také další kurz trenérské licence C, který se bude konat na začátku září v Jinočanech.

Jedna novinka čeká také všechny hráče. Okresní fotbalový svaz se vrací k tradičnímu režimu po utkáních, které skončí remízou. O dalších změnách byly oddíly informovány.

„Všechny změny do nové sezony byly komunikovány s kluby na tradičním Aktivu. Nejdůlěžitější změna pro hráče samotné je taková, že po remízovém utkání nebudou následovat pokutové kopy, každému týmu se rozdá pouze po bodu a nebude se bojovat o bod navíc do tabulky," upřesňuje předseda OFS Praha - západ Jan Rajnoch, který se na nový ročník těší a věří, že to mají velice podobně i zástupci všech klubů na okrese Praha - západ.

„Všem klubům a hráčům bych rád popřál hodně štěstí do nové sezony. Ať se scházejí, trénují a hlavně, ať se fotbalem baví, protože vím, že nastavení chodu klubu není v tomto období jednoduché," dodal závěrem předseda OFS.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top