Připravit, pozor, start! O víkendu se rozbíhají soutěže na Praze - západ

17. 8. 2023

Již pouze hodiny scházejí do začátku fotbalových soutěží na okrese Praha - západ. Týmy již dolaďují detaily a zanedlouho se pustí do podzimních bojů. A na co všechno se mohou diváci těšit?

Rozhodně na napínavou podívanou v zápasech DEMISPORT Okresního přeboru, který opět bude velice vyrovnaný a také zajímavý. Po minulém ročníku už se nebude hrát nejvyšší okresní soutěž v Dolních Břežanech a Dobrovízi. Oba celky postoupily do krajské B třídy, ale přesto jejich kroky určitě budeme na našech sociálních sítích sledovat.

Mezi nováčky OP se řadí postupivší z třetích tříd. Velké Přílepy, Hradištko, Červený Újezd a také rezerva Vestce budou chtít ukázat, že nejsou mezi okresní elitou náhodou. Minimálně na rok naopak do třetí třídy putovaly týmy Čisovic a Libeře.

Brzy se rozběhnou také mládežnické soutěže. Jak jste již mohli číst na našich webových stránkách, tak se chystá také další kurz trenérské licence C, který se bude konat na začátku září v Jinočanech.

Jedna novinka čeká také všechny hráče. Okresní fotbalový svaz se vrací k tradičnímu režimu po utkáních, které skončí remízou. O dalších změnách byly oddíly informovány.

„Všechny změny do nové sezony byly komunikovány s kluby na tradičním Aktivu. Nejdůlěžitější změna pro hráče samotné je taková, že po remízovém utkání nebudou následovat pokutové kopy, každému týmu se rozdá pouze po bodu a nebude se bojovat o bod navíc do tabulky," upřesňuje předseda OFS Praha - západ Jan Rajnoch, který se na nový ročník těší a věří, že to mají velice podobně i zástupci všech klubů na okrese Praha - západ.

„Všem klubům a hráčům bych rád popřál hodně štěstí do nové sezony. Ať se scházejí, trénují a hlavně, ať se fotbalem baví, protože vím, že nastavení chodu klubu není v tomto období jednoduché," dodal závěrem předseda OFS.

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top