Předsedové rozhodcovských komisí se potkali v Praze. Jednání bylo tvůrčí

19. 5. 2022

Do historických prostor karlínského zámečku se 17. května sjeli předsedové středočeských okresních komisí rozhodčích na pracovní setkání s krajskou komisí rozhodčích. O potřebnosti této schůzky svědčí, že své zástupce vyslalo všech dvanáct okresů.

Dorazil také sekretář SKFS Tomáš Turek a dva členové VV SKSF: Ondřej Knobloch, v jehož gesci rozhodčí jsou, a předseda KR SKFS Petr Blažej. A bylo o čem hovořit.

Petr Blažej představil své kolegy a také projekty, které od loňského podzimu společně zahájili a zopakoval, že jsou otevřené i kolegům o úroveň níž. Začal Akademií rozhodčích, která umožní adeptům soudcovského řemesla ve dvou týdnech získat kvalifikaci potřebnou k udělení licence A. Na něj navázal jeho kolega Josef Váňa, mimochodem rovněž předseda KR OFS Rakovník a nově krajský koordinátor rozhodčích: „Podařilo se nám získat šest dorostenců. K nim jsme přidali dva začínající sudí, aby si osvěžili znalosti, naplnili dvě auta a z prostředků OFS jim zaplatili cestu. Takže mohli brzy naskočit i do vzdělávacího projektu pro rozhodčí, kde se jim snažíme předat praktické dovednosti."

A právě o VPR byla řeč v další části. „Začali jsme na jednom místě a vzhledem k dostupnosti jsme se rozšířili z centrálně umístěné Unhoště i na Mladoboleslavsko a do kutnohorského Malína. A v budoucnu to chceme ještě více kombinovat, abychom mohli jednotlivé workshopy dělat i na jiných místech a být vám ještě blíže. Stejně to uděláme i s fitness tréninky – mezi fitness instruktory máme prvoligového sudího Petra Hocka, druhý Milan Matějček má také bohaté zkušenosti z profesionálních soutěží a Ondřej Ježek přidává fyzioterapeutický rozměr," popsal vzdělávací systém Petr Blažej.

Velkým tématem byly postupy z okresů do kraje a také na jaře zahájený program floatingu talentovaných arbitrů. Ti zůstávají k dispozici okresům, ale zpravidla v jednom víkendovém dni nabírají zkušenosti na krajských trávnících. „Uvědomujeme si, že je to pro vás jistá komplikace, ale zkusme to brát tak, že dáváme příležitost talentovaným sudím a chceme, aby se rozvíjeli," vysvětlil člen VV SKFS a také rozhodcovské komise Ondřej Knobloch.

Řeč byla i o řadě dalších témat a výměně zkušeností. Zajímavou myšlenku přinesl třeba předseda OFS Nymburk Karel Nehasil: „Oslovili jsme asi třicet bývalých sudí a nabídli jim, aby se vrátili a pískali v takovém volnější režimu, alespoň mládež a IV. třídy. Ulevili jsme jim ze školení, prominuli fyzické prověrky a získali jsme čtyři, kteří minimálně jednou za čtrnáct dní řídí nějaké utkání. Může se zdát, že je to málo, ale pro okres je to velká pomoc."

Atmosféra setkání byl přátelská i tvůrčí. A tak se jeho účastníci shodli, že bude dobré opakovat je každý půlrok.

Účastníci setkání

Tomáš Marek (Praha – západ), Karel Nehasil (Nymburk), Miloslav Pospíšil (Kutná Hora), Josef Váňa (Rakovník), Milan Matějček (Mělník), Tomáš Souček (Příbram), Jan Šnajdr (Beroun), Josef Zdeněk (Kolín), Josef Hejný (Benešov), Tomáš Drábek (Praha – východ), Juraj Vrábel (Mladá Boleslav), Tomáš Turek (sekretář SKFS).

Aktuality

Obsazení krajských soutěží dospělých v sezoně 2022/2023

24. 6. 2022

Sekretář SKFS Tomáš Turek dal dohromady přihlášky do soutěží Středočeského krajského fotbalového svazu dospělých. Nyní můžeme zveřejnit první verzi obsazení jednotlivých soutěží, které se ještě mohou změnit. Finální verzi určí Aktiv klubů 15. července 2022 v Praze.

Více zde

Okresní střelec: Třiatřicet jarních branek Lucase Bella!

22. 6. 2022

Neskutečný střelecký výkon. Lucas Bell z Horoměřic za jaro nastřádal skvělých třiatřicet branek. Celkově nasázel za ročník 2021/2022 čtyřicet dva gólů a uzmul korunu pro krále okresních střelců.

Více zde

Sestupy a postupy v okresních soutěžích dospělých přehledně

21. 6. 2022

Sezona 2021/2022 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 21.06.2022. O konečném počtu postupujících a sestupujících ještě rozhodne (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Krajské okénko: Tvrdý sestupový direkt pro šest týmů!

21. 6. 2022

Vzhledem k tomu, že z divizí spadlo do středočeských soutěží hned osm týmů, tak to vyvolalo také sesun velkého množství družstev v krajských soutěžích. Do DEMISPORT Okresního přeboru sestupují Čisovice, Černolice, Holubice a Rudná. To se ale ještě může změnit. Konečná podoba jednotlivých soutěžích bude známa na losovacím aktivu na konci července.

Více zde

SOUHRN 26. kola DEMISPORT OP: Poslední kolo je za námi!

20. 6. 2022

Sezona 2021/2022 je minulostí. DEMISPORT Okresní přebor nabídl během celého ročníku několik zajímavých zvratů. Z prvního místa se nakonec mohou radovat Tuchoměřice. Na druhou příčku se dostal Rapid Psáry.

Více zde
Všechny aktuality
Top