Předsedové rozhodcovských komisí se potkali v Praze. Jednání bylo tvůrčí

19. 5. 2022

Do historických prostor karlínského zámečku se 17. května sjeli předsedové středočeských okresních komisí rozhodčích na pracovní setkání s krajskou komisí rozhodčích. O potřebnosti této schůzky svědčí, že své zástupce vyslalo všech dvanáct okresů.

Dorazil také sekretář SKFS Tomáš Turek a dva členové VV SKSF: Ondřej Knobloch, v jehož gesci rozhodčí jsou, a předseda KR SKFS Petr Blažej. A bylo o čem hovořit.

Petr Blažej představil své kolegy a také projekty, které od loňského podzimu společně zahájili a zopakoval, že jsou otevřené i kolegům o úroveň níž. Začal Akademií rozhodčích, která umožní adeptům soudcovského řemesla ve dvou týdnech získat kvalifikaci potřebnou k udělení licence A. Na něj navázal jeho kolega Josef Váňa, mimochodem rovněž předseda KR OFS Rakovník a nově krajský koordinátor rozhodčích: „Podařilo se nám získat šest dorostenců. K nim jsme přidali dva začínající sudí, aby si osvěžili znalosti, naplnili dvě auta a z prostředků OFS jim zaplatili cestu. Takže mohli brzy naskočit i do vzdělávacího projektu pro rozhodčí, kde se jim snažíme předat praktické dovednosti."

A právě o VPR byla řeč v další části. „Začali jsme na jednom místě a vzhledem k dostupnosti jsme se rozšířili z centrálně umístěné Unhoště i na Mladoboleslavsko a do kutnohorského Malína. A v budoucnu to chceme ještě více kombinovat, abychom mohli jednotlivé workshopy dělat i na jiných místech a být vám ještě blíže. Stejně to uděláme i s fitness tréninky – mezi fitness instruktory máme prvoligového sudího Petra Hocka, druhý Milan Matějček má také bohaté zkušenosti z profesionálních soutěží a Ondřej Ježek přidává fyzioterapeutický rozměr," popsal vzdělávací systém Petr Blažej.

Velkým tématem byly postupy z okresů do kraje a také na jaře zahájený program floatingu talentovaných arbitrů. Ti zůstávají k dispozici okresům, ale zpravidla v jednom víkendovém dni nabírají zkušenosti na krajských trávnících. „Uvědomujeme si, že je to pro vás jistá komplikace, ale zkusme to brát tak, že dáváme příležitost talentovaným sudím a chceme, aby se rozvíjeli," vysvětlil člen VV SKFS a také rozhodcovské komise Ondřej Knobloch.

Řeč byla i o řadě dalších témat a výměně zkušeností. Zajímavou myšlenku přinesl třeba předseda OFS Nymburk Karel Nehasil: „Oslovili jsme asi třicet bývalých sudí a nabídli jim, aby se vrátili a pískali v takovém volnější režimu, alespoň mládež a IV. třídy. Ulevili jsme jim ze školení, prominuli fyzické prověrky a získali jsme čtyři, kteří minimálně jednou za čtrnáct dní řídí nějaké utkání. Může se zdát, že je to málo, ale pro okres je to velká pomoc."

Atmosféra setkání byl přátelská i tvůrčí. A tak se jeho účastníci shodli, že bude dobré opakovat je každý půlrok.

Účastníci setkání

Tomáš Marek (Praha – západ), Karel Nehasil (Nymburk), Miloslav Pospíšil (Kutná Hora), Josef Váňa (Rakovník), Milan Matějček (Mělník), Tomáš Souček (Příbram), Jan Šnajdr (Beroun), Josef Zdeněk (Kolín), Josef Hejný (Benešov), Tomáš Drábek (Praha – východ), Juraj Vrábel (Mladá Boleslav), Tomáš Turek (sekretář SKFS).

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top