Předsedové rozhodcovských komisí se potkali v Praze. Jednání bylo tvůrčí

19. 5. 2022

Do historických prostor karlínského zámečku se 17. května sjeli předsedové středočeských okresních komisí rozhodčích na pracovní setkání s krajskou komisí rozhodčích. O potřebnosti této schůzky svědčí, že své zástupce vyslalo všech dvanáct okresů.

Dorazil také sekretář SKFS Tomáš Turek a dva členové VV SKSF: Ondřej Knobloch, v jehož gesci rozhodčí jsou, a předseda KR SKFS Petr Blažej. A bylo o čem hovořit.

Petr Blažej představil své kolegy a také projekty, které od loňského podzimu společně zahájili a zopakoval, že jsou otevřené i kolegům o úroveň níž. Začal Akademií rozhodčích, která umožní adeptům soudcovského řemesla ve dvou týdnech získat kvalifikaci potřebnou k udělení licence A. Na něj navázal jeho kolega Josef Váňa, mimochodem rovněž předseda KR OFS Rakovník a nově krajský koordinátor rozhodčích: „Podařilo se nám získat šest dorostenců. K nim jsme přidali dva začínající sudí, aby si osvěžili znalosti, naplnili dvě auta a z prostředků OFS jim zaplatili cestu. Takže mohli brzy naskočit i do vzdělávacího projektu pro rozhodčí, kde se jim snažíme předat praktické dovednosti."

A právě o VPR byla řeč v další části. „Začali jsme na jednom místě a vzhledem k dostupnosti jsme se rozšířili z centrálně umístěné Unhoště i na Mladoboleslavsko a do kutnohorského Malína. A v budoucnu to chceme ještě více kombinovat, abychom mohli jednotlivé workshopy dělat i na jiných místech a být vám ještě blíže. Stejně to uděláme i s fitness tréninky – mezi fitness instruktory máme prvoligového sudího Petra Hocka, druhý Milan Matějček má také bohaté zkušenosti z profesionálních soutěží a Ondřej Ježek přidává fyzioterapeutický rozměr," popsal vzdělávací systém Petr Blažej.

Velkým tématem byly postupy z okresů do kraje a také na jaře zahájený program floatingu talentovaných arbitrů. Ti zůstávají k dispozici okresům, ale zpravidla v jednom víkendovém dni nabírají zkušenosti na krajských trávnících. „Uvědomujeme si, že je to pro vás jistá komplikace, ale zkusme to brát tak, že dáváme příležitost talentovaným sudím a chceme, aby se rozvíjeli," vysvětlil člen VV SKFS a také rozhodcovské komise Ondřej Knobloch.

Řeč byla i o řadě dalších témat a výměně zkušeností. Zajímavou myšlenku přinesl třeba předseda OFS Nymburk Karel Nehasil: „Oslovili jsme asi třicet bývalých sudí a nabídli jim, aby se vrátili a pískali v takovém volnější režimu, alespoň mládež a IV. třídy. Ulevili jsme jim ze školení, prominuli fyzické prověrky a získali jsme čtyři, kteří minimálně jednou za čtrnáct dní řídí nějaké utkání. Může se zdát, že je to málo, ale pro okres je to velká pomoc."

Atmosféra setkání byl přátelská i tvůrčí. A tak se jeho účastníci shodli, že bude dobré opakovat je každý půlrok.

Účastníci setkání

Tomáš Marek (Praha – západ), Karel Nehasil (Nymburk), Miloslav Pospíšil (Kutná Hora), Josef Váňa (Rakovník), Milan Matějček (Mělník), Tomáš Souček (Příbram), Jan Šnajdr (Beroun), Josef Zdeněk (Kolín), Josef Hejný (Benešov), Tomáš Drábek (Praha – východ), Juraj Vrábel (Mladá Boleslav), Tomáš Turek (sekretář SKFS).

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top