Předsedové rozhodcovských komisí se potkali v Praze. Jednání bylo tvůrčí

19. 5. 2022

Do historických prostor karlínského zámečku se 17. května sjeli předsedové středočeských okresních komisí rozhodčích na pracovní setkání s krajskou komisí rozhodčích. O potřebnosti této schůzky svědčí, že své zástupce vyslalo všech dvanáct okresů.

Dorazil také sekretář SKFS Tomáš Turek a dva členové VV SKSF: Ondřej Knobloch, v jehož gesci rozhodčí jsou, a předseda KR SKFS Petr Blažej. A bylo o čem hovořit.

Petr Blažej představil své kolegy a také projekty, které od loňského podzimu společně zahájili a zopakoval, že jsou otevřené i kolegům o úroveň níž. Začal Akademií rozhodčích, která umožní adeptům soudcovského řemesla ve dvou týdnech získat kvalifikaci potřebnou k udělení licence A. Na něj navázal jeho kolega Josef Váňa, mimochodem rovněž předseda KR OFS Rakovník a nově krajský koordinátor rozhodčích: „Podařilo se nám získat šest dorostenců. K nim jsme přidali dva začínající sudí, aby si osvěžili znalosti, naplnili dvě auta a z prostředků OFS jim zaplatili cestu. Takže mohli brzy naskočit i do vzdělávacího projektu pro rozhodčí, kde se jim snažíme předat praktické dovednosti."

A právě o VPR byla řeč v další části. „Začali jsme na jednom místě a vzhledem k dostupnosti jsme se rozšířili z centrálně umístěné Unhoště i na Mladoboleslavsko a do kutnohorského Malína. A v budoucnu to chceme ještě více kombinovat, abychom mohli jednotlivé workshopy dělat i na jiných místech a být vám ještě blíže. Stejně to uděláme i s fitness tréninky – mezi fitness instruktory máme prvoligového sudího Petra Hocka, druhý Milan Matějček má také bohaté zkušenosti z profesionálních soutěží a Ondřej Ježek přidává fyzioterapeutický rozměr," popsal vzdělávací systém Petr Blažej.

Velkým tématem byly postupy z okresů do kraje a také na jaře zahájený program floatingu talentovaných arbitrů. Ti zůstávají k dispozici okresům, ale zpravidla v jednom víkendovém dni nabírají zkušenosti na krajských trávnících. „Uvědomujeme si, že je to pro vás jistá komplikace, ale zkusme to brát tak, že dáváme příležitost talentovaným sudím a chceme, aby se rozvíjeli," vysvětlil člen VV SKFS a také rozhodcovské komise Ondřej Knobloch.

Řeč byla i o řadě dalších témat a výměně zkušeností. Zajímavou myšlenku přinesl třeba předseda OFS Nymburk Karel Nehasil: „Oslovili jsme asi třicet bývalých sudí a nabídli jim, aby se vrátili a pískali v takovém volnější režimu, alespoň mládež a IV. třídy. Ulevili jsme jim ze školení, prominuli fyzické prověrky a získali jsme čtyři, kteří minimálně jednou za čtrnáct dní řídí nějaké utkání. Může se zdát, že je to málo, ale pro okres je to velká pomoc."

Atmosféra setkání byl přátelská i tvůrčí. A tak se jeho účastníci shodli, že bude dobré opakovat je každý půlrok.

Účastníci setkání

Tomáš Marek (Praha – západ), Karel Nehasil (Nymburk), Miloslav Pospíšil (Kutná Hora), Josef Váňa (Rakovník), Milan Matějček (Mělník), Tomáš Souček (Příbram), Jan Šnajdr (Beroun), Josef Zdeněk (Kolín), Josef Hejný (Benešov), Tomáš Drábek (Praha – východ), Juraj Vrábel (Mladá Boleslav), Tomáš Turek (sekretář SKFS).

Aktuality

Informace: podpora sportu od Středočeského kraje v roce 2023

7. 12. 2022

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlenil Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 schválilo zastupitelstvo na svém jednání 28. listopadu 2022.

Více zde

Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

Více zde

Nwogu podzimním králem okresních střelců

3. 12. 2022

Fotbalový podzim je minulostí. Nejen na Praze - západ se na pár chvil uložily fotbalové areály k zimnímu spánku. Na řadu tedy může přijít bilancování. Přínášíme vám tabulku střelců okresních soutěží z podzimní části sezony.

Více zde

Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin.

Více zde

Závěr listopadu patří setkáním s kluby

22. 11. 2022

Ve Zvoli proběhlo první setkání zástupců klubů, členů a předsedů odborných komisí, a předsedy VV s jeho členy. V příjemné atmosféře byla ve společné diskuzi probrána podstatná každodenní klubová témata.

Více zde
Všechny aktuality
Top