Předsedové rozhodcovských komisí se potkali v Praze. Jednání bylo tvůrčí

19. 5. 2022

Do historických prostor karlínského zámečku se 17. května sjeli předsedové středočeských okresních komisí rozhodčích na pracovní setkání s krajskou komisí rozhodčích. O potřebnosti této schůzky svědčí, že své zástupce vyslalo všech dvanáct okresů.

Dorazil také sekretář SKFS Tomáš Turek a dva členové VV SKSF: Ondřej Knobloch, v jehož gesci rozhodčí jsou, a předseda KR SKFS Petr Blažej. A bylo o čem hovořit.

Petr Blažej představil své kolegy a také projekty, které od loňského podzimu společně zahájili a zopakoval, že jsou otevřené i kolegům o úroveň níž. Začal Akademií rozhodčích, která umožní adeptům soudcovského řemesla ve dvou týdnech získat kvalifikaci potřebnou k udělení licence A. Na něj navázal jeho kolega Josef Váňa, mimochodem rovněž předseda KR OFS Rakovník a nově krajský koordinátor rozhodčích: „Podařilo se nám získat šest dorostenců. K nim jsme přidali dva začínající sudí, aby si osvěžili znalosti, naplnili dvě auta a z prostředků OFS jim zaplatili cestu. Takže mohli brzy naskočit i do vzdělávacího projektu pro rozhodčí, kde se jim snažíme předat praktické dovednosti."

A právě o VPR byla řeč v další části. „Začali jsme na jednom místě a vzhledem k dostupnosti jsme se rozšířili z centrálně umístěné Unhoště i na Mladoboleslavsko a do kutnohorského Malína. A v budoucnu to chceme ještě více kombinovat, abychom mohli jednotlivé workshopy dělat i na jiných místech a být vám ještě blíže. Stejně to uděláme i s fitness tréninky – mezi fitness instruktory máme prvoligového sudího Petra Hocka, druhý Milan Matějček má také bohaté zkušenosti z profesionálních soutěží a Ondřej Ježek přidává fyzioterapeutický rozměr," popsal vzdělávací systém Petr Blažej.

Velkým tématem byly postupy z okresů do kraje a také na jaře zahájený program floatingu talentovaných arbitrů. Ti zůstávají k dispozici okresům, ale zpravidla v jednom víkendovém dni nabírají zkušenosti na krajských trávnících. „Uvědomujeme si, že je to pro vás jistá komplikace, ale zkusme to brát tak, že dáváme příležitost talentovaným sudím a chceme, aby se rozvíjeli," vysvětlil člen VV SKFS a také rozhodcovské komise Ondřej Knobloch.

Řeč byla i o řadě dalších témat a výměně zkušeností. Zajímavou myšlenku přinesl třeba předseda OFS Nymburk Karel Nehasil: „Oslovili jsme asi třicet bývalých sudí a nabídli jim, aby se vrátili a pískali v takovém volnější režimu, alespoň mládež a IV. třídy. Ulevili jsme jim ze školení, prominuli fyzické prověrky a získali jsme čtyři, kteří minimálně jednou za čtrnáct dní řídí nějaké utkání. Může se zdát, že je to málo, ale pro okres je to velká pomoc."

Atmosféra setkání byl přátelská i tvůrčí. A tak se jeho účastníci shodli, že bude dobré opakovat je každý půlrok.

Účastníci setkání

Tomáš Marek (Praha – západ), Karel Nehasil (Nymburk), Miloslav Pospíšil (Kutná Hora), Josef Váňa (Rakovník), Milan Matějček (Mělník), Tomáš Souček (Příbram), Jan Šnajdr (Beroun), Josef Zdeněk (Kolín), Josef Hejný (Benešov), Tomáš Drábek (Praha – východ), Juraj Vrábel (Mladá Boleslav), Tomáš Turek (sekretář SKFS).

Aktuality

Jan Suchopárek trénoval středočeský výběr U17

29. 11. 2023

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jan Suchopárek dorazil v úterý do Nymburka, kde probíhal dvoudenní kemp výběru Středočeského krajského fotbalového svazu kategorie U17 v rámci Memoriálu Josefa Šurala 2023/2024. Suchopárek připravil krajským fotbalistům speciální trénink, který s nimi sám odtrénoval.

Více zde

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde
Všechny aktuality
Top