Penalty rozhodly o vítězství Dobrovízi ve finále poháru OFS Praha - Západ

22. 6. 2023

Dobrovíz před šedesáti diváky po roce opět opanovala finále Okresního poháru. I tentokrát přetlačila Olympii Dolní Břežany a po úspěšně zvládnutých penaltách mohla spustit oslavy zisku druhé trofeje v tomto ročníku.

Olympie měla výborný vstup do utkání a vypracovala si dvěma slepenými brankami vedení. Po trefách Michaela Větrovce a Daniela Dvořáka se ale o slovo přihlásila Dobrovíz, která dokázala ještě v prvním poločase vyrovnat.

Branky Petra Faigla a kapitána Přemysla Boušky znamenaly srovnání stavu. Na další branky diváci čekali marně a rozhodnout tedy musely pokutové kopy. Ten rozhodující dokázal proměnit Daniel Novák a dobrovízský Sokol se tak mohl radovat ze zisku doublu, protože přidal k vítězství v DEMISPORT Okresním přeboru i zisk druhé okresní trofeje.

Pohled přesedy OFS Jana Rajnocha: „Jsem rád, že finále poháru OFS proběhlo na neutrální půdě. Hrálo se na Jílovišti, kde působím a chtěl jsem se podílet na organizaci finálového utkání. Věřím, že se to oběma klubům líbilo. Finále bylo napínavé a oba celky musím pochválit, že hráli velmi pěkný fotbal. Chci poděkovat také Leošovi Nohovi, herci ze seriálu Okresní přebor, který dorazil na utkání a účastnil se ceremoniálu předávání medailí. Byl to poslední zápas sezony. Věřím, že dokážeme z této akce udělat tradici."

Pohled trenéra Olympie Michaela Žižky: „Chyběli nám Štědronský a Šupina, ale kluci, co nastoupili je svými výkony nahradili. Dobře jsme začali a vedli jsme o dva góly, po několika standardních situacích ale Dobrovíz snížila. Tato branka vlila Dobrovízi krev do žil a po úniku Boušky soupeř vyrovnal. Ve druhém poločase jsme drželi otěže utkání, ale třetí gól jsme nepřidali. Všem patří poděkování za velmi dobrý výkon. Kluci si sáhli na dno a pro mě jsou vítězi."

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top