Penalty rozhodly o vítězství Dobrovízi ve finále poháru OFS Praha - Západ

22. 6. 2023

Dobrovíz před šedesáti diváky po roce opět opanovala finále Okresního poháru. I tentokrát přetlačila Olympii Dolní Břežany a po úspěšně zvládnutých penaltách mohla spustit oslavy zisku druhé trofeje v tomto ročníku.

Olympie měla výborný vstup do utkání a vypracovala si dvěma slepenými brankami vedení. Po trefách Michaela Větrovce a Daniela Dvořáka se ale o slovo přihlásila Dobrovíz, která dokázala ještě v prvním poločase vyrovnat.

Branky Petra Faigla a kapitána Přemysla Boušky znamenaly srovnání stavu. Na další branky diváci čekali marně a rozhodnout tedy musely pokutové kopy. Ten rozhodující dokázal proměnit Daniel Novák a dobrovízský Sokol se tak mohl radovat ze zisku doublu, protože přidal k vítězství v DEMISPORT Okresním přeboru i zisk druhé okresní trofeje.

Pohled přesedy OFS Jana Rajnocha: „Jsem rád, že finále poháru OFS proběhlo na neutrální půdě. Hrálo se na Jílovišti, kde působím a chtěl jsem se podílet na organizaci finálového utkání. Věřím, že se to oběma klubům líbilo. Finále bylo napínavé a oba celky musím pochválit, že hráli velmi pěkný fotbal. Chci poděkovat také Leošovi Nohovi, herci ze seriálu Okresní přebor, který dorazil na utkání a účastnil se ceremoniálu předávání medailí. Byl to poslední zápas sezony. Věřím, že dokážeme z této akce udělat tradici."

Pohled trenéra Olympie Michaela Žižky: „Chyběli nám Štědronský a Šupina, ale kluci, co nastoupili je svými výkony nahradili. Dobře jsme začali a vedli jsme o dva góly, po několika standardních situacích ale Dobrovíz snížila. Tato branka vlila Dobrovízi krev do žil a po úniku Boušky soupeř vyrovnal. Ve druhém poločase jsme drželi otěže utkání, ale třetí gól jsme nepřidali. Všem patří poděkování za velmi dobrý výkon. Kluci si sáhli na dno a pro mě jsou vítězi."

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top