Parádní sedmiminutovka a Průhonice slaví. Konečně získaly pohár!

7. 6. 2023

Naváže Jíloviště na rok 2014, nebo se bude poprvé radovat tým Průhonic? Dvě nejdůležitější otázky úterního finálového zápasu Poháru Středočeského krajského fotbalového svazu našly odpověď prakticky už během sedmi minut prvního poločasu, kdy hostující tým Průhonic vstřelil tři branky a nakonec dokráčel k jasné výhře 4:1.

Průhonice jsou pohárovým týmem. Válely už loni, kdy došly do finále, válely také letos. Z devíti utkání během dvou let padly jen před rokem na trávníku hvězdami nabité Hřebče. Udělaly tak radost nejen vedení, ale i několika desítkám fanoušků, které se jako hlasitě povzbuzující kotel staraly ve finále o atmosféru.

Domácí Jíloviště hraje o soutěž níž, I. A třídu, ale v jeho prospěch mělo mluvit menší hřiště, na kterém je tým plný zkušených borců zvyklý hrát. Nakonec se to nestalo. Tým Horsta Siegla a Jana Rajnocha, velkých hvězd minulosti, byl lepší jen zkraje. Když si hosté hřiště osahali, rychle nastříleli tři branky. V podobě vysokých útočníků Štěpničky a Mezeie měli dokonce výhodu na malém placu oni.

Právě oba forvardi se postarali o góly. Jakub Štěpnička se trefil dvakrát hlavou po centrech, Lukáš Mezei po rychlém kontru středem.

Jíloviště se nechtělo vzdát, ve druhé části se zkoušelo drát do útoku, ale když neuspěl v největší šanci ani Malý, bylo jasné, že hosté si výhru vzít nenechají. Nic na tom nezměnil ani jediný nesportovní moment zápasu, když J. Rajnoch oplácel Součkovi úderem hlavou jeho zbytečný faul a hostující hráč si také nenechal nic líbit. Oba byli vyloučeni a v hledišti chvíli vládly emoce, ale nakonec se dohrálo a ještě padly dva góly.

Štěpnička nejprve dokreslil svůj výborný výkon přihrávkou na Doudu, jenž zakončil do prázdné. Na druhé straně to samé Pospíchal, a tak měli radost z čestné branky také domácí příznivci.

„Ze začátku tam byla nějaká šance domácích, ale pak zčistajasna během čtvrthodinky daly Průhonice tři góly a v podstatě bylo po zápase. Ukázala se zkušenost z krajského přeboru, ale i důraz Průhonic. Sice se dohrávalo trochu v emocích, nicméně finále mělo náboj," hodnotil duel předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Tomáš Neumann.

Okomentoval i společenskou stránku finálového duelu, který sledovalo podle pořadatelů přes šest stovek diváků. „Diváků bylo hodně, Průhonicím dorazil i kotel. Jejich fandění se mi líbilo, je vidět, že klub správně žije. K poháru atmosféra patří a přeji vítězům, aby si oslavy užili co nejlépe," dodal předseda SKFS.

Hrdina zápasu Jakub Štěpnička, který měl bilanci 2+1, se usmíval, že prý rozhovory neumí. Ale přece jen k pár odpovědím svolil. „Bilanci mám fajn, ale hlavní je přece výhra týmu!" měl jasno a přiznal, že na malém hřišti mu to sedlo. „Hrajeme dlouhé míče za obranu, které se snažíme prodlužovat, to vycházelo. My sem jeli jasně pro výhru. Loni jsme ve finále prohráli, to jsme chtěli napravit," dodal forvard, který po mládežnických letech ve Slavii či Meteoru s fotbalem skončil, ale Průhoničtí ho před rokem objevili a zdá se, že to byla trefa do černého.

To Jan Rajnoch má za sebou bohatou kariéru s ligovými i zahraničními štacemi. Litoval výsledku a hlavně svojí červené karty. „V poháru jsme porazili tři přeborové týmy a věřili jsme si zase. Bohužel z dobrého začátku, kde jsme hosty možná i zaskočili, jsme nevytěžili nic a pak jsme dělali hrubé chyby. V I. A třídě je týmy tolik netrestají, ale Průhonice byly nekompromisní. Ve druhé půli už to byla spíš křeč a vše vyvrcholilo tím mým zákrokem," popisoval Jan Rajnoch.

Už po zápase při slavnostním vyhlášení a předávání poháru a medailí se omlouval hráčům na hřišti i vedení SKFS. „Fotbal jsou emoce a já jsem v nich odehrál celou kariéru. Je to krása i úskalí této hry a včera se nám to potvrdilo. Na druhou stranu vím, že jako předseda okresního svazu bych mel jít příkladem, o to víc mě to mrzí a omlouvám se nejen kraji, ale i Průhonicím a našemu klubu, na který jsem hrdý. Za svůj zákrok nesu plnou zodpovědnost,” nekličkoval Jan Rajnoch.

Dodal, že Pohár SKFS má svou hodnotu a chtěl by, aby to tak bralo co nejvíc klubů a do soutěže se hlásily. „Pro nás je každý pohárový zápas výborný trénink. A pořád se hraje o nějakou trofej, která má hodnotu," doplnil Jan Rajnoch.

TJ Jíloviště – Spartak Průhonice 1:4 (0:3)

Branky: 90. Pospíchal - 19. a 26. Štěpnička, 21. Mezei, 90. Douda. Rozhodčí: Tichý – Kubečka, Louda. ČK: 78. J. Rajnoch – Souček. Diváků: 648.

| FOTOGALERIE

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top