Olympie v nastaveném čase odmítla body. Situaci nyní řeší DK a STK

18. 10. 2022

Jedenácté kolo DEMISPORT Okresního přeboru odstartoval šlágr ze špičky tabulky mezi SK Olympie Dolní Břežany a Všenorským SK. Hrálo se o první místo v tabulce a tři body, o které mohl vítěz svému soupeři odskočit. V nastaveném čase však Olympie odmítla body. Domácí hráči nechtěli zahrávat nařízený pokutový kop. Jejich gesto bude mít dohru u DK a STK.

Předehrávka 11. kola na hřišti Olympie měla výkop v pátek 14. října v 19 hodin, za umělého osvětlení. Zápas před dvěma stovkami diváků měl skvělou atmosféru, bojovný náboj a nasazení všech hráčů na hřišti. K utkání byli delegováni zkušení rozhodčí: Martin Koubek, Evženie Zubková a Jiří Kratochvíl. Přítomen byl i delegát Martin Opatrný.

Vývoj utkání byl velice emotivní a vyvrcholil v nastaveném čase: běžela druhá minuta nastaveného času a domácí zahrávali rohový kop. Rozhodčí Koubek, který stál v blízkosti shluku hráčů, postřehl hraní rukou hráče Všenorského SK Jiřího Suka a bez zaváhání nařídil pokutový kop! Následovalo rozhodnutí hráčů domácích, kteří odmítli rozehrát pokutový kop, a to z důvodu, že nebyli přesvědčeni o správnosti nařízení tohoto pokutového kopu. Rozhodčí Koubek následně ukončil (nesprávně) utkání.

Gesto fair play hráčů Olympie je sice příkladné, což ocenil i soupeř, Všenorský SK. Bohužel, celá věc není tak jednoznačná z hlediska regulí soutěže a pravidel fotbalu. Proto se v následujících dnech bude celou záležitostí zabývat Disciplinární komise a Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Praha-západ. 

Do rozhodnutí příslušných komisí nebude vedení Okresního fotbalového svazu Praha-západ vydávat žádné další prohlášení.

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top