Olympie v nastaveném čase odmítla body. Situaci nyní řeší DK a STK

18. 10. 2022

Jedenácté kolo DEMISPORT Okresního přeboru odstartoval šlágr ze špičky tabulky mezi SK Olympie Dolní Břežany a Všenorským SK. Hrálo se o první místo v tabulce a tři body, o které mohl vítěz svému soupeři odskočit. V nastaveném čase však Olympie odmítla body. Domácí hráči nechtěli zahrávat nařízený pokutový kop. Jejich gesto bude mít dohru u DK a STK.

Předehrávka 11. kola na hřišti Olympie měla výkop v pátek 14. října v 19 hodin, za umělého osvětlení. Zápas před dvěma stovkami diváků měl skvělou atmosféru, bojovný náboj a nasazení všech hráčů na hřišti. K utkání byli delegováni zkušení rozhodčí: Martin Koubek, Evženie Zubková a Jiří Kratochvíl. Přítomen byl i delegát Martin Opatrný.

Vývoj utkání byl velice emotivní a vyvrcholil v nastaveném čase: běžela druhá minuta nastaveného času a domácí zahrávali rohový kop. Rozhodčí Koubek, který stál v blízkosti shluku hráčů, postřehl hraní rukou hráče Všenorského SK Jiřího Suka a bez zaváhání nařídil pokutový kop! Následovalo rozhodnutí hráčů domácích, kteří odmítli rozehrát pokutový kop, a to z důvodu, že nebyli přesvědčeni o správnosti nařízení tohoto pokutového kopu. Rozhodčí Koubek následně ukončil (nesprávně) utkání.

Gesto fair play hráčů Olympie je sice příkladné, což ocenil i soupeř, Všenorský SK. Bohužel, celá věc není tak jednoznačná z hlediska regulí soutěže a pravidel fotbalu. Proto se v následujících dnech bude celou záležitostí zabývat Disciplinární komise a Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Praha-západ. 

Do rozhodnutí příslušných komisí nebude vedení Okresního fotbalového svazu Praha-západ vydávat žádné další prohlášení.

Aktuality

Informace: podpora sportu od Středočeského kraje v roce 2023

7. 12. 2022

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlenil Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 schválilo zastupitelstvo na svém jednání 28. listopadu 2022.

Více zde

Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

Více zde

Nwogu podzimním králem okresních střelců

3. 12. 2022

Fotbalový podzim je minulostí. Nejen na Praze - západ se na pár chvil uložily fotbalové areály k zimnímu spánku. Na řadu tedy může přijít bilancování. Přínášíme vám tabulku střelců okresních soutěží z podzimní části sezony.

Více zde

Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin.

Více zde

Závěr listopadu patří setkáním s kluby

22. 11. 2022

Ve Zvoli proběhlo první setkání zástupců klubů, členů a předsedů odborných komisí, a předsedy VV s jeho členy. V příjemné atmosféře byla ve společné diskuzi probrána podstatná každodenní klubová témata.

Více zde
Všechny aktuality
Top