Olympie v nastaveném čase odmítla body. Situaci nyní řeší DK a STK

18. 10. 2022

Jedenácté kolo DEMISPORT Okresního přeboru odstartoval šlágr ze špičky tabulky mezi SK Olympie Dolní Břežany a Všenorským SK. Hrálo se o první místo v tabulce a tři body, o které mohl vítěz svému soupeři odskočit. V nastaveném čase však Olympie odmítla body. Domácí hráči nechtěli zahrávat nařízený pokutový kop. Jejich gesto bude mít dohru u DK a STK.

Předehrávka 11. kola na hřišti Olympie měla výkop v pátek 14. října v 19 hodin, za umělého osvětlení. Zápas před dvěma stovkami diváků měl skvělou atmosféru, bojovný náboj a nasazení všech hráčů na hřišti. K utkání byli delegováni zkušení rozhodčí: Martin Koubek, Evženie Zubková a Jiří Kratochvíl. Přítomen byl i delegát Martin Opatrný.

Vývoj utkání byl velice emotivní a vyvrcholil v nastaveném čase: běžela druhá minuta nastaveného času a domácí zahrávali rohový kop. Rozhodčí Koubek, který stál v blízkosti shluku hráčů, postřehl hraní rukou hráče Všenorského SK Jiřího Suka a bez zaváhání nařídil pokutový kop! Následovalo rozhodnutí hráčů domácích, kteří odmítli rozehrát pokutový kop, a to z důvodu, že nebyli přesvědčeni o správnosti nařízení tohoto pokutového kopu. Rozhodčí Koubek následně ukončil (nesprávně) utkání.

Gesto fair play hráčů Olympie je sice příkladné, což ocenil i soupeř, Všenorský SK. Bohužel, celá věc není tak jednoznačná z hlediska regulí soutěže a pravidel fotbalu. Proto se v následujících dnech bude celou záležitostí zabývat Disciplinární komise a Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Praha-západ. 

Do rozhodnutí příslušných komisí nebude vedení Okresního fotbalového svazu Praha-západ vydávat žádné další prohlášení.

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top