Olympie v nastaveném čase odmítla body. Situaci nyní řeší DK a STK

18. 10. 2022

Jedenácté kolo DEMISPORT Okresního přeboru odstartoval šlágr ze špičky tabulky mezi SK Olympie Dolní Břežany a Všenorským SK. Hrálo se o první místo v tabulce a tři body, o které mohl vítěz svému soupeři odskočit. V nastaveném čase však Olympie odmítla body. Domácí hráči nechtěli zahrávat nařízený pokutový kop. Jejich gesto bude mít dohru u DK a STK.

Předehrávka 11. kola na hřišti Olympie měla výkop v pátek 14. října v 19 hodin, za umělého osvětlení. Zápas před dvěma stovkami diváků měl skvělou atmosféru, bojovný náboj a nasazení všech hráčů na hřišti. K utkání byli delegováni zkušení rozhodčí: Martin Koubek, Evženie Zubková a Jiří Kratochvíl. Přítomen byl i delegát Martin Opatrný.

Vývoj utkání byl velice emotivní a vyvrcholil v nastaveném čase: běžela druhá minuta nastaveného času a domácí zahrávali rohový kop. Rozhodčí Koubek, který stál v blízkosti shluku hráčů, postřehl hraní rukou hráče Všenorského SK Jiřího Suka a bez zaváhání nařídil pokutový kop! Následovalo rozhodnutí hráčů domácích, kteří odmítli rozehrát pokutový kop, a to z důvodu, že nebyli přesvědčeni o správnosti nařízení tohoto pokutového kopu. Rozhodčí Koubek následně ukončil (nesprávně) utkání.

Gesto fair play hráčů Olympie je sice příkladné, což ocenil i soupeř, Všenorský SK. Bohužel, celá věc není tak jednoznačná z hlediska regulí soutěže a pravidel fotbalu. Proto se v následujících dnech bude celou záležitostí zabývat Disciplinární komise a Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Praha-západ. 

Do rozhodnutí příslušných komisí nebude vedení Okresního fotbalového svazu Praha-západ vydávat žádné další prohlášení.

Aktuality

Kam v okrese na fotbal: Fotbalové jaro se naplno rozjíždí!

31. 3. 2023

Další víkend nabídne v okrese Praha - západ plno fotbalu. Ve třetí třídě skupině B budou k vidění v sobotu od 16:30 hned dvě utkání, které promluví do rozložení sil na čele tabulky. Ve skupině A v neděli ve stejný čas si můžete vybrat souboj rezerv Jíloviště a Vestce. Naplno se rozbíhají i soutěže čtvrtých tříd, které mají za sebou dlouhou zimní pauzu.

Více zde

SOUHRN 17. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz porazila ve šlágru Všenory

27. 3. 2023

Hned na úvod jarní části DEMISPORT Okresního přeboru vyhrála Dobrovíz ve Všenorech přesvědčivě 4:1. Neztratily ani další týmy v popředí tabulky - Dolní Břežany a Roztoky.

Více zde

Informace z VH a Aktivu klubů

14. 3. 2023

Valná hromada OFS Praha - západ a následný Aktiv klubů proběhl ve středu 8. března na Strahově. Průběh celé akce byl hladký, a proto zbylo i hodně času na diskuzi různých témat.

Více zde

Proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS PZ

12. 3. 2023

V sobotu 11. března proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Z okresu se zúčastnilo 31 rozhodčích, 8 delegátů a hosté. Seminář se konal ve Zotavovně vězeňské služby na Praze 4.

Více zde

Ansley Hofmann o projektu Fotbal pro rozvoj

10. 3. 2023

Jedná se spíše o poslání, než o práci. Ansley Hofmann je členem týmu Fotbalu pro rozvoj a snaží se o změnu pohledu stereotypního českého prostředí. Hodnoty respektu, zodpovědnosti a schopnosti se dohodnout by totiž měli být samozřejmostí.

Více zde
Všechny aktuality
Top