NSA: Můj klub 2023

5. 10. 2022

Národní sportovní agentura zveřejnila na svém webu výzvu MŮJ KLUB 2023. Její znění najdete na webu NSA zde. Zahájení příjmu žádostí je 17. října 2022 od 12:00 hodin, ukončení příjmu žádostí pak 30. listopadu 2022 do 12:00 hodin. Celková alokace je 1.500 mil. Kč.

V rámci výzvy budou podpořeny tyto oblasti:
a) sportovní aktivity dětí a mládeže ve věku 4 až 19 let
b) zabezpečení sportovní, tělovýchovné a organizační funkce žadatele
c) provoz a údržba sportovních zařízen

Podání žádosti:
Žádost bude podávána na elektronickém formuláři žádosti uveřejněném na internetové adrese www.rejstriksportu.cz a odeslána v rámci Jednotného dotačního portálu MF ČR (JDP). Vyplněný elektronický formulář bude nutné z JDP vygenerovat ve formátu PDF a zaslat, včetně všech příloh, ve stanovené lhůtě datovou zprávou do datové schránky poskytovatele.

Z výše uvedeného vyplývá a proto doporučuji:
Žádost o dotaci Můj klub 2023 bude možné podat POUZE datovou schránkou žadatele (popř. zmocněnce).
Pokud Datovou schránku ještě nemáte, je nutné si ji co nejdříve zřídit. Tento úkon je velmi jednoduchý, stačí aby předseda (statutár) navštívil nejbližší pobočku CzechPoint se svým občanským průkazem a požádal o její zřízení.
Návod na zřízení Datové schránky.

Dále je třeba zaktualizovat členskou základnu v Rejstříku sportu.

V Rejstříku sportu NSA dbejte, prosím, na následující:
1) Jméno, příjmení a rodné číslo musí být uvedeno přesně (všechna rodná jména, která jsou v OP či rodném listě, správné znaky - hlavně u cizinců např. přehlásky, háčky, apostrofy či vlnovky, které jsou neobvyklé u českých jmen). Pokud se člen neověří v rejstříku v minulosti se osvědčilo nechat si od rodičů poslat fotografii karty pojištěnce. U cizinců, kteří nemají rodné číslo se jejich identita ověřuje dle adresy- musí být naprosto přesná jako v ROB.
2) U členů, na které žádáte, byste měli mít podepsané přihlášky, či jinak doložené jejich členství ve spolku. U všech členů, na které žádáte dotace, byste měli mít doloženou docházku.
3) Po přihlášení do rejstříku NSA zkontroluje platnost statutárů a případně opravte, pokud byla volba nová. Samozřejmost je, že dotaci může podat pouze spolek, který má splněné všechny zákonné povinnosti spolku tzn. Platný mandát statutára a zapsaného skutečného vlastníka spolku. Nezapomeňte také dle zákona mít zveřejněnou účetní závěrku spolku ve sbírce listin spolkového rejstříku.
4) Dotaci můžete podávat pouze na sportovce, kteří mají v rejstříku stav ověřeno.

Stavy sportovců v rejstříku jsou následující:
N - osoba nebyla nalezena v rejstříku obyvatel
NO - osoba nebyla opakovaně nalezena a ověřena
O - osoba ověřena - lze na ní žádat dotaci - pro aktualizaci se uzamkne (nelze provést změnu RČ či jména)
OA - ověřeno bez RČ dle adresy - u cizinců lze žádat
OR - pro aktualizaci se uzamkne a změny se budou automaticky aktualizovat z ROB (např. při přestěhování či změně jména) - lze žádat

Aktuality

Informace: podpora sportu od Středočeského kraje v roce 2023

7. 12. 2022

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlenil Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 schválilo zastupitelstvo na svém jednání 28. listopadu 2022.

Více zde

Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

Více zde

Nwogu podzimním králem okresních střelců

3. 12. 2022

Fotbalový podzim je minulostí. Nejen na Praze - západ se na pár chvil uložily fotbalové areály k zimnímu spánku. Na řadu tedy může přijít bilancování. Přínášíme vám tabulku střelců okresních soutěží z podzimní části sezony.

Více zde

Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin.

Více zde

Závěr listopadu patří setkáním s kluby

22. 11. 2022

Ve Zvoli proběhlo první setkání zástupců klubů, členů a předsedů odborných komisí, a předsedy VV s jeho členy. V příjemné atmosféře byla ve společné diskuzi probrána podstatná každodenní klubová témata.

Více zde
Všechny aktuality
Top