Novotný po zápase ve Všenorech: Jsem rád, že jsem se sem mohl vrátit

16. 5. 2023

Fotbalová legenda Jiří Novotný od začátku jara obléká dres Olympie. Zkušený fotbalista si mohl užít úspěšný návrat do prostředí, kde působil. Ve Všenorech hrál třiapadesátiletý fotbalista po konci kariéry a nyní se zde radoval s Olympií po vítězství 1:0 v DEMISPORT Okresním přeboru.

Olympie dokázala zvítězit ve Všenorech 1:0, jak utkání hodnotíte a co říkáte na kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru?

Zápas to byl velmi kvalitní. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, ale mohlo to dopadnout i naopak, protože Všenory jsou hodně silný tým. Myslím si, že tato soutěž má svou kvalitu a spoustu dobrých mančaftů. Hraje se dobrý fotbal, v některých týmech navíc bývají bývalí ligoví fotbalisté.

V tomto duelu se objevilo hned několik exligových hráčů, vyskytne se potom nějaká speciální motivace?

Neřekl bych, že by tam byla nějaká speciální motivace. Každý si chce ještě zahrát. Je tam ale potom vidět ta kvalita. Když se objeví nějaké složitější situace, tak to ti hráči vyřeší v klidu a s nadhledem.

Jak se urodil váš přestup do Olympie?

Jelikož v Dolních Břežanech bydlím, tak jsem už kolikrát chodil s klukama trénovat. Do Kralup jsem dojížděl pouze na zápasy. Člověk ani nemohl být pořádně s týmem. Ani jsem si nemohl dát pivo po zápase, protože jsem musel řídit zpátky. Tak jsem zvolil tuto variantu. Mám to v podstatě za barákem, tak mohu s klukama po zápase pokecat a strávit s nimi nějaký čas.

V Dolních Břežanech je kromě pěkného areálu také parádní atmosféra, co říkáte na vysoké návštěvy?

Samozřejmě jsme za to rádi. Je tam potom velice dobrá atmosféra a pro nás je to motivující. 

Ve Všenorech jste také působil, jak na tuto kapitolu vzpomínáte a byl pro vás zápas speciální?

Jsem velice rád, že jsem se tam mohl vrátit. Po skončení profesionální kariéry jsem tam naskočil také do okresního přeboru a vykopali jsme to až do A třídy. Na zápas jsem se velice těšil, protože mám ve Všenorech spoustu kamarádů a byl jsem rád, že jsem je mohl vidět.

Působíte také jako trenér u rezervy Viktorie Žižkov, dá se to časově skloubit?

Pokud se nekryjí zápasy, tak je to bez problémů. Když dojde k souběhu, tak jsem na zápase Viktorky Žižkov. Tenhle půlrok se kryl pouze jeden zápas. Dá se to skloubit. Na Žižkově trénujeme pondělí, středa, pátek a k tomu nějaká úterní posilovna, což se dá zvládnout. V Břežanech se trénuje úterý a čtvrtek. Když nějaký trénink nestihnu, tak se občas ještě zapojím do tréninků rezervy.

Máte fotbal na programu každý den, nepřistihujete se, že byste byl fotbalem přesycený?

Já mám velkou výhodu, protože stále dělám to, co mě baví. To nemůže říct každý, takže já si určitě nestěžuju! Fotbal mě neustále baví. Některé zápasy v televizi už samozřejmě tolik nesleduji a spíš si již pouze vybírám. 

Sparta se o víkendu přiblížila k zisku titulu po dlouhé době, máte radost?

Všichni na to čekáme už strašně dlouho. Věříme, že to Sparta dokáže dotáhnout do vítězného konce. Trenér Priske podřídil v derby taktiku úspěchu. Sparta momentálně nemůže hrát se Slavií otevřený fotbal. Trochu se štěstím to zvládli a nikdo se za měsíc nebo za rok nebude ptát, jaké měla Sparta držení míče v derby. Sparta podřídila úspěchu maximum, zvolila správnou taktiku a povedlo se jí to. 

Foto: Dominik Bakeš | Zdroj: CNC / Profimedia

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top