Novotný po zápase ve Všenorech: Jsem rád, že jsem se sem mohl vrátit

16. 5. 2023

Fotbalová legenda Jiří Novotný od začátku jara obléká dres Olympie. Zkušený fotbalista si mohl užít úspěšný návrat do prostředí, kde působil. Ve Všenorech hrál třiapadesátiletý fotbalista po konci kariéry a nyní se zde radoval s Olympií po vítězství 1:0 v DEMISPORT Okresním přeboru.

Olympie dokázala zvítězit ve Všenorech 1:0, jak utkání hodnotíte a co říkáte na kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru?

Zápas to byl velmi kvalitní. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, ale mohlo to dopadnout i naopak, protože Všenory jsou hodně silný tým. Myslím si, že tato soutěž má svou kvalitu a spoustu dobrých mančaftů. Hraje se dobrý fotbal, v některých týmech navíc bývají bývalí ligoví fotbalisté.

V tomto duelu se objevilo hned několik exligových hráčů, vyskytne se potom nějaká speciální motivace?

Neřekl bych, že by tam byla nějaká speciální motivace. Každý si chce ještě zahrát. Je tam ale potom vidět ta kvalita. Když se objeví nějaké složitější situace, tak to ti hráči vyřeší v klidu a s nadhledem.

Jak se urodil váš přestup do Olympie?

Jelikož v Dolních Břežanech bydlím, tak jsem už kolikrát chodil s klukama trénovat. Do Kralup jsem dojížděl pouze na zápasy. Člověk ani nemohl být pořádně s týmem. Ani jsem si nemohl dát pivo po zápase, protože jsem musel řídit zpátky. Tak jsem zvolil tuto variantu. Mám to v podstatě za barákem, tak mohu s klukama po zápase pokecat a strávit s nimi nějaký čas.

V Dolních Břežanech je kromě pěkného areálu také parádní atmosféra, co říkáte na vysoké návštěvy?

Samozřejmě jsme za to rádi. Je tam potom velice dobrá atmosféra a pro nás je to motivující. 

Ve Všenorech jste také působil, jak na tuto kapitolu vzpomínáte a byl pro vás zápas speciální?

Jsem velice rád, že jsem se tam mohl vrátit. Po skončení profesionální kariéry jsem tam naskočil také do okresního přeboru a vykopali jsme to až do A třídy. Na zápas jsem se velice těšil, protože mám ve Všenorech spoustu kamarádů a byl jsem rád, že jsem je mohl vidět.

Působíte také jako trenér u rezervy Viktorie Žižkov, dá se to časově skloubit?

Pokud se nekryjí zápasy, tak je to bez problémů. Když dojde k souběhu, tak jsem na zápase Viktorky Žižkov. Tenhle půlrok se kryl pouze jeden zápas. Dá se to skloubit. Na Žižkově trénujeme pondělí, středa, pátek a k tomu nějaká úterní posilovna, což se dá zvládnout. V Břežanech se trénuje úterý a čtvrtek. Když nějaký trénink nestihnu, tak se občas ještě zapojím do tréninků rezervy.

Máte fotbal na programu každý den, nepřistihujete se, že byste byl fotbalem přesycený?

Já mám velkou výhodu, protože stále dělám to, co mě baví. To nemůže říct každý, takže já si určitě nestěžuju! Fotbal mě neustále baví. Některé zápasy v televizi už samozřejmě tolik nesleduji a spíš si již pouze vybírám. 

Sparta se o víkendu přiblížila k zisku titulu po dlouhé době, máte radost?

Všichni na to čekáme už strašně dlouho. Věříme, že to Sparta dokáže dotáhnout do vítězného konce. Trenér Priske podřídil v derby taktiku úspěchu. Sparta momentálně nemůže hrát se Slavií otevřený fotbal. Trochu se štěstím to zvládli a nikdo se za měsíc nebo za rok nebude ptát, jaké měla Sparta držení míče v derby. Sparta podřídila úspěchu maximum, zvolila správnou taktiku a povedlo se jí to. 

Foto: Dominik Bakeš | Zdroj: CNC / Profimedia

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top