Novotný po zápase ve Všenorech: Jsem rád, že jsem se sem mohl vrátit

16. 5. 2023

Fotbalová legenda Jiří Novotný od začátku jara obléká dres Olympie. Zkušený fotbalista si mohl užít úspěšný návrat do prostředí, kde působil. Ve Všenorech hrál třiapadesátiletý fotbalista po konci kariéry a nyní se zde radoval s Olympií po vítězství 1:0 v DEMISPORT Okresním přeboru.

Olympie dokázala zvítězit ve Všenorech 1:0, jak utkání hodnotíte a co říkáte na kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru?

Zápas to byl velmi kvalitní. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, ale mohlo to dopadnout i naopak, protože Všenory jsou hodně silný tým. Myslím si, že tato soutěž má svou kvalitu a spoustu dobrých mančaftů. Hraje se dobrý fotbal, v některých týmech navíc bývají bývalí ligoví fotbalisté.

V tomto duelu se objevilo hned několik exligových hráčů, vyskytne se potom nějaká speciální motivace?

Neřekl bych, že by tam byla nějaká speciální motivace. Každý si chce ještě zahrát. Je tam ale potom vidět ta kvalita. Když se objeví nějaké složitější situace, tak to ti hráči vyřeší v klidu a s nadhledem.

Jak se urodil váš přestup do Olympie?

Jelikož v Dolních Břežanech bydlím, tak jsem už kolikrát chodil s klukama trénovat. Do Kralup jsem dojížděl pouze na zápasy. Člověk ani nemohl být pořádně s týmem. Ani jsem si nemohl dát pivo po zápase, protože jsem musel řídit zpátky. Tak jsem zvolil tuto variantu. Mám to v podstatě za barákem, tak mohu s klukama po zápase pokecat a strávit s nimi nějaký čas.

V Dolních Břežanech je kromě pěkného areálu také parádní atmosféra, co říkáte na vysoké návštěvy?

Samozřejmě jsme za to rádi. Je tam potom velice dobrá atmosféra a pro nás je to motivující. 

Ve Všenorech jste také působil, jak na tuto kapitolu vzpomínáte a byl pro vás zápas speciální?

Jsem velice rád, že jsem se tam mohl vrátit. Po skončení profesionální kariéry jsem tam naskočil také do okresního přeboru a vykopali jsme to až do A třídy. Na zápas jsem se velice těšil, protože mám ve Všenorech spoustu kamarádů a byl jsem rád, že jsem je mohl vidět.

Působíte také jako trenér u rezervy Viktorie Žižkov, dá se to časově skloubit?

Pokud se nekryjí zápasy, tak je to bez problémů. Když dojde k souběhu, tak jsem na zápase Viktorky Žižkov. Tenhle půlrok se kryl pouze jeden zápas. Dá se to skloubit. Na Žižkově trénujeme pondělí, středa, pátek a k tomu nějaká úterní posilovna, což se dá zvládnout. V Břežanech se trénuje úterý a čtvrtek. Když nějaký trénink nestihnu, tak se občas ještě zapojím do tréninků rezervy.

Máte fotbal na programu každý den, nepřistihujete se, že byste byl fotbalem přesycený?

Já mám velkou výhodu, protože stále dělám to, co mě baví. To nemůže říct každý, takže já si určitě nestěžuju! Fotbal mě neustále baví. Některé zápasy v televizi už samozřejmě tolik nesleduji a spíš si již pouze vybírám. 

Sparta se o víkendu přiblížila k zisku titulu po dlouhé době, máte radost?

Všichni na to čekáme už strašně dlouho. Věříme, že to Sparta dokáže dotáhnout do vítězného konce. Trenér Priske podřídil v derby taktiku úspěchu. Sparta momentálně nemůže hrát se Slavií otevřený fotbal. Trochu se štěstím to zvládli a nikdo se za měsíc nebo za rok nebude ptát, jaké měla Sparta držení míče v derby. Sparta podřídila úspěchu maximum, zvolila správnou taktiku a povedlo se jí to. 

Foto: Dominik Bakeš | Zdroj: CNC / Profimedia

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top