Modernizace fotbalových hřišť v kraji. Dolní Břežany ustoupily soupeři

18. 2. 2023

Středočeský krajský fotbalový svaz dbá na to, aby hřiště a zázemí klubů hrajících krajské soutěže splňovaly standardy krajských soutěžích. V některých místech se už nalezené nedostatky podařilo odstranit, jinde na nich pracují a hledají řešení. Podobně jako v Dolních Břežanech.

STK SKFS si moc dobře uvědomuje, že některé změny nejde udělat lusknutím prstu. Zároveň se ale dají řešit. To je případ Dolních Břežan, které nemají čtyři kabiny pro souběžně hraná utkání mládeže. Byť je areál pěkný a moderní.

„Mají připravený projekt na přestavbu kabin, ale reálně to může být hotové někdy za tři roky. Do té doby chtějí nahradit chybějící kabiny mobilními buňkami, které budou hned vedle stávajících kabin. Při mistrovském zápase by hosté byli v domácích kamenných kabinách a místní kluci by se převlékali v těchto mobilních buňkách," informoval sekretář SKFS Tomáš Turek.

Tento přístup shledala STK jako kladný. „Tím, že buňky budou využívat při zápasech domácí, tak je to vyřešeno, souhlasím a nemám žádný problém s jejich účastí v soutěžích, kéž by všechny kluby měly takovýto přístup," přál si předseda STK SKFS Daniel Devera.

Dolní Břežany berou jako normální věc, že vyhoví hostům. „Máme respekt ke každému soupeři," uvedl za klub jeho předseda Kryštof Mencl a pokračoval: „Nemohli jsme situaci řešit jinak. Buňky jsme museli instalovat ne jako součást zázemí, ale hráči musí ujít pět nebo šest metrů venkem, aby se mohli osprchovat. Dokážeme se vžít do situace říjnových a listopadových utkání, kdy není situace komfortní. Asi by se mi také nelíbilo, kdybych to musel absolvovat někde na půdě soupeře."

„Jsme rádi, že nám krajský fotbalový svaz vyšel vstříc a že hosté budou mít dvě komfortní kabiny," řekl Mencl. Projekt nových kabin by chtěly Břežany dle Mencla realizovat do tří let: „Projekt v době prvního Covidu usnul. Chceme nové patrové kabiny za zhruba pětadvacet milionů korun. Uvidíme, jaká bude cena nyní. Projekt je připraven a ve spolupráci s obcí se oživuje. Rádi bychom získali dotaci."

Aktuality

Kam v okrese na fotbal: Fotbalové jaro se naplno rozjíždí!

31. 3. 2023

Další víkend nabídne v okrese Praha - západ plno fotbalu. Ve třetí třídě skupině B budou k vidění v sobotu od 16:30 hned dvě utkání, které promluví do rozložení sil na čele tabulky. Ve skupině A v neděli ve stejný čas si můžete vybrat souboj rezerv Jíloviště a Vestce. Naplno se rozbíhají i soutěže čtvrtých tříd, které mají za sebou dlouhou zimní pauzu.

Více zde

SOUHRN 17. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz porazila ve šlágru Všenory

27. 3. 2023

Hned na úvod jarní části DEMISPORT Okresního přeboru vyhrála Dobrovíz ve Všenorech přesvědčivě 4:1. Neztratily ani další týmy v popředí tabulky - Dolní Břežany a Roztoky.

Více zde

Informace z VH a Aktivu klubů

14. 3. 2023

Valná hromada OFS Praha - západ a následný Aktiv klubů proběhl ve středu 8. března na Strahově. Průběh celé akce byl hladký, a proto zbylo i hodně času na diskuzi různých témat.

Více zde

Proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS PZ

12. 3. 2023

V sobotu 11. března proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Z okresu se zúčastnilo 31 rozhodčích, 8 delegátů a hosté. Seminář se konal ve Zotavovně vězeňské služby na Praze 4.

Více zde

Ansley Hofmann o projektu Fotbal pro rozvoj

10. 3. 2023

Jedná se spíše o poslání, než o práci. Ansley Hofmann je členem týmu Fotbalu pro rozvoj a snaží se o změnu pohledu stereotypního českého prostředí. Hodnoty respektu, zodpovědnosti a schopnosti se dohodnout by totiž měli být samozřejmostí.

Více zde
Všechny aktuality
Top