Modernizace fotbalových hřišť v kraji. Dolní Břežany ustoupily soupeři

18. 2. 2023

Středočeský krajský fotbalový svaz dbá na to, aby hřiště a zázemí klubů hrajících krajské soutěže splňovaly standardy krajských soutěžích. V některých místech se už nalezené nedostatky podařilo odstranit, jinde na nich pracují a hledají řešení. Podobně jako v Dolních Břežanech.

STK SKFS si moc dobře uvědomuje, že některé změny nejde udělat lusknutím prstu. Zároveň se ale dají řešit. To je případ Dolních Břežan, které nemají čtyři kabiny pro souběžně hraná utkání mládeže. Byť je areál pěkný a moderní.

„Mají připravený projekt na přestavbu kabin, ale reálně to může být hotové někdy za tři roky. Do té doby chtějí nahradit chybějící kabiny mobilními buňkami, které budou hned vedle stávajících kabin. Při mistrovském zápase by hosté byli v domácích kamenných kabinách a místní kluci by se převlékali v těchto mobilních buňkách," informoval sekretář SKFS Tomáš Turek.

Tento přístup shledala STK jako kladný. „Tím, že buňky budou využívat při zápasech domácí, tak je to vyřešeno, souhlasím a nemám žádný problém s jejich účastí v soutěžích, kéž by všechny kluby měly takovýto přístup," přál si předseda STK SKFS Daniel Devera.

Dolní Břežany berou jako normální věc, že vyhoví hostům. „Máme respekt ke každému soupeři," uvedl za klub jeho předseda Kryštof Mencl a pokračoval: „Nemohli jsme situaci řešit jinak. Buňky jsme museli instalovat ne jako součást zázemí, ale hráči musí ujít pět nebo šest metrů venkem, aby se mohli osprchovat. Dokážeme se vžít do situace říjnových a listopadových utkání, kdy není situace komfortní. Asi by se mi také nelíbilo, kdybych to musel absolvovat někde na půdě soupeře."

„Jsme rádi, že nám krajský fotbalový svaz vyšel vstříc a že hosté budou mít dvě komfortní kabiny," řekl Mencl. Projekt nových kabin by chtěly Břežany dle Mencla realizovat do tří let: „Projekt v době prvního Covidu usnul. Chceme nové patrové kabiny za zhruba pětadvacet milionů korun. Uvidíme, jaká bude cena nyní. Projekt je připraven a ve spolupráci s obcí se oživuje. Rádi bychom získali dotaci."

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top