Modernizace fotbalových hřišť v kraji. Dolní Břežany ustoupily soupeři

18. 2. 2023

Středočeský krajský fotbalový svaz dbá na to, aby hřiště a zázemí klubů hrajících krajské soutěže splňovaly standardy krajských soutěžích. V některých místech se už nalezené nedostatky podařilo odstranit, jinde na nich pracují a hledají řešení. Podobně jako v Dolních Břežanech.

STK SKFS si moc dobře uvědomuje, že některé změny nejde udělat lusknutím prstu. Zároveň se ale dají řešit. To je případ Dolních Břežan, které nemají čtyři kabiny pro souběžně hraná utkání mládeže. Byť je areál pěkný a moderní.

„Mají připravený projekt na přestavbu kabin, ale reálně to může být hotové někdy za tři roky. Do té doby chtějí nahradit chybějící kabiny mobilními buňkami, které budou hned vedle stávajících kabin. Při mistrovském zápase by hosté byli v domácích kamenných kabinách a místní kluci by se převlékali v těchto mobilních buňkách," informoval sekretář SKFS Tomáš Turek.

Tento přístup shledala STK jako kladný. „Tím, že buňky budou využívat při zápasech domácí, tak je to vyřešeno, souhlasím a nemám žádný problém s jejich účastí v soutěžích, kéž by všechny kluby měly takovýto přístup," přál si předseda STK SKFS Daniel Devera.

Dolní Břežany berou jako normální věc, že vyhoví hostům. „Máme respekt ke každému soupeři," uvedl za klub jeho předseda Kryštof Mencl a pokračoval: „Nemohli jsme situaci řešit jinak. Buňky jsme museli instalovat ne jako součást zázemí, ale hráči musí ujít pět nebo šest metrů venkem, aby se mohli osprchovat. Dokážeme se vžít do situace říjnových a listopadových utkání, kdy není situace komfortní. Asi by se mi také nelíbilo, kdybych to musel absolvovat někde na půdě soupeře."

„Jsme rádi, že nám krajský fotbalový svaz vyšel vstříc a že hosté budou mít dvě komfortní kabiny," řekl Mencl. Projekt nových kabin by chtěly Břežany dle Mencla realizovat do tří let: „Projekt v době prvního Covidu usnul. Chceme nové patrové kabiny za zhruba pětadvacet milionů korun. Uvidíme, jaká bude cena nyní. Projekt je připraven a ve spolupráci s obcí se oživuje. Rádi bychom získali dotaci."

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top