Mladí dorostenci SK Rapid Psáry projevili zájem o Akademii rozhodčích

8. 3. 2023

Elite Ref Academy SKFS uspořádala v sobotu na Strahově seminář pro zájemce z řad fotbalistů, kteří se sami přihlásili. Jednalo se o mladší dorostence SK Rapid Psáry a jejich trenéry.

„Je super, že Psáry dodali pět dorostenců plus tři dospělé, což byli trenéři Psár. Vydrželi mě poslouchat od devíti do sedmnácti hodin, tedy celá Pravidla fotbalu od Pojmech v pravidlech fotbalu, přes pravidlo 1 až po pravidlo 17. Jeden z nich, Denis Kouba, dokonce přisel podruhé, již byl u mě v Akademii v říjnu 2022, ale v sobotu se zájmem si to přišel celé poslechnout ještě jednou. Jak mi také někteří sdělili, tak již chodí u nich v Psárech mávat jako laici, takže teď by již měli licenci, pokud tedy ještě projdou seminářem rozhodčích na OFS Praha – západ," vysvětlil středočeský lektor Pravidel fotbalu Karel Vyhnal.

Zájemci by nyní tedy měli začít na OFS Praha – západ. „Věřím, že tamní komise rozhodčích všechny obratem osloví a oni začnou nyní od jara působit již jako kvalifikovaní rozhodčí s odznakem a licencí v soutěžích na jejich okrese. Snad se s některými z nich potkáme za pár let i v našich krajských soutěžích," přál si Vyhnal a dodal: „Celá sobota pro nás byla investicí do budoucna, tak věřím, že to nebyl zbytečně vynaložený čas a finance. Koneckonců by nám mohli již na jaře pomáhat při našich krajských utkáních mládeže I. A třídy žáků či dorostu, když již budou mít po sobotě absolvovaný i seminář na Praze – západ."

Aktuality

Kam v okrese na fotbal: Fotbalové jaro se naplno rozjíždí!

31. 3. 2023

Další víkend nabídne v okrese Praha - západ plno fotbalu. Ve třetí třídě skupině B budou k vidění v sobotu od 16:30 hned dvě utkání, které promluví do rozložení sil na čele tabulky. Ve skupině A v neděli ve stejný čas si můžete vybrat souboj rezerv Jíloviště a Vestce. Naplno se rozbíhají i soutěže čtvrtých tříd, které mají za sebou dlouhou zimní pauzu.

Více zde

SOUHRN 17. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz porazila ve šlágru Všenory

27. 3. 2023

Hned na úvod jarní části DEMISPORT Okresního přeboru vyhrála Dobrovíz ve Všenorech přesvědčivě 4:1. Neztratily ani další týmy v popředí tabulky - Dolní Břežany a Roztoky.

Více zde

Informace z VH a Aktivu klubů

14. 3. 2023

Valná hromada OFS Praha - západ a následný Aktiv klubů proběhl ve středu 8. března na Strahově. Průběh celé akce byl hladký, a proto zbylo i hodně času na diskuzi různých témat.

Více zde

Proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS PZ

12. 3. 2023

V sobotu 11. března proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Z okresu se zúčastnilo 31 rozhodčích, 8 delegátů a hosté. Seminář se konal ve Zotavovně vězeňské služby na Praze 4.

Více zde

Ansley Hofmann o projektu Fotbal pro rozvoj

10. 3. 2023

Jedná se spíše o poslání, než o práci. Ansley Hofmann je členem týmu Fotbalu pro rozvoj a snaží se o změnu pohledu stereotypního českého prostředí. Hodnoty respektu, zodpovědnosti a schopnosti se dohodnout by totiž měli být samozřejmostí.

Více zde
Všechny aktuality
Top