Meziokresní soustředění kategorie U17 i s návštěvou TIKI TAKA

12. 9. 2023

Na začátku sezony se již podruhé konalo meziokresní soustředění hráčů kategorie U17. Společná akce okresních fotbalových svazů Praha - západ, Benešov a Kutná Hora dopadla na výbornou. Nejen o nabitém programu se v rozhovoru rozpovídala organizátorka za OFS Praha - západ Helena Androniková

Se začátkem sezony se opět konalo meziokresní soustředění hráčů kategorie U17, jak na tuto iniciativu nahlížíte?

Společné soustředění okresních výběrů kategorie U17 okresů Praha – západ, Kutná Hora a Benešov proběhlo už v loňském roce a koná se především díky dotaci od Středočeského kraje, kterou se nám podařilo získat. Její součástí jsou kromě něj i ukázkové tréninky a kempy. Kategorie dorostu je dlouhodobě ta, ze které nám odchází nejvíce kluků od fotbalu. Cílem výběrové kategorie mladšího dorostu (U17) je zpestřit nejšikovnějším klukům z okresních a krajských soutěží fotbalový program, umožnit jim zatrénovat si s podobně nastavenými kluky a poměřit se mezi sebou, navzájem se motivovat.

Máte již zkušenosti z předchozího roku, pomohlo vám to při organizaci? Co bylo největším problémem?

Zkušenosti z loňského roku se nám samozřejmě trochu při organizování akce letos hodily, ale tentokrát se soustředění konalo v jiné lokalitě (Kostelec u Křížků), měli jsme zase jiné možnosti. Organizovat podobné akce je zábava a radost, pokud pak vidíte spokojené teenegery na trávníku. Jediné, co nám to letos komplikovalo, byl počáteční nezájem o tuhle výběrovou akci ze stran klubů/jejich hráčů. Pokud se nám podaří dotaci získat i v příštím roce, budeme se muset oslovováním potenciálních hráčů výběrů zabývat dříve. 

Jaký program byl pro kluky připraven?

Vzhledem k tomu, že se soustředění konalo v posledním prázdninovém týdnu, kdy už někteří z kluků naskočili do mistrovských utkání, nebylo cílem hráče utahat, ale šlo spíše o utužení kolektivu během tréninků. Na programu měli účastníci několik tréninkových jednotek, natáčení TIKI TAKA, přednášku o stravě, zahráli si volejbal, stolní tenis, sehráli přátelské utkání proti výběru Prahy-východ.

Zmínila jste, že na programu byla také návštěva natáčení pořadu TIKI TAKA. Jaký to u kluků vzbudilo ohlas?

Nápad navštívit natáčení TIKI TAKA vznikl poměrně na poslední chvíli v okamžiku, kdy jsem viděla předpověď počasí na dny, ve kterých se soustředění konalo. A protože mělo převážně pršet, oslovila jsem produkci tohoto pořadu. Jen díky rychlé reakci a vstřícnosti paní produkční Ivany a ochotě našeho partnera autobusového dopravce Umbrella se podařilo kluky na natáčení dostat. Většina z kluků se podobné akce zúčastnila poprvé a určitě je bavilo vidět, jak takovýto pořad vzniká, že aktéři zažijí spoustu legrace i mimo natáčení, komunikují s diváky. Jako bonus ještě kluci z Kutné Hory dostali karikaturu, jejímž autorem je Milan Kounovský. 

Chystá se nějaký další společný projekt s okresními svazy Benešov a Kutná Hora?

Pokud se nám podaří i v příštím roce získat dotaci od Středočeského kraje (případně od jiného subjektu), rádi bychom tradici soustředění pro U17 zachovali, případně ji rozšířili i na další výběrové kategorie.

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top