Meziokresní soustředění kategorie U17 i s návštěvou TIKI TAKA

12. 9. 2023

Na začátku sezony se již podruhé konalo meziokresní soustředění hráčů kategorie U17. Společná akce okresních fotbalových svazů Praha - západ, Benešov a Kutná Hora dopadla na výbornou. Nejen o nabitém programu se v rozhovoru rozpovídala organizátorka za OFS Praha - západ Helena Androniková

Se začátkem sezony se opět konalo meziokresní soustředění hráčů kategorie U17, jak na tuto iniciativu nahlížíte?

Společné soustředění okresních výběrů kategorie U17 okresů Praha – západ, Kutná Hora a Benešov proběhlo už v loňském roce a koná se především díky dotaci od Středočeského kraje, kterou se nám podařilo získat. Její součástí jsou kromě něj i ukázkové tréninky a kempy. Kategorie dorostu je dlouhodobě ta, ze které nám odchází nejvíce kluků od fotbalu. Cílem výběrové kategorie mladšího dorostu (U17) je zpestřit nejšikovnějším klukům z okresních a krajských soutěží fotbalový program, umožnit jim zatrénovat si s podobně nastavenými kluky a poměřit se mezi sebou, navzájem se motivovat.

Máte již zkušenosti z předchozího roku, pomohlo vám to při organizaci? Co bylo největším problémem?

Zkušenosti z loňského roku se nám samozřejmě trochu při organizování akce letos hodily, ale tentokrát se soustředění konalo v jiné lokalitě (Kostelec u Křížků), měli jsme zase jiné možnosti. Organizovat podobné akce je zábava a radost, pokud pak vidíte spokojené teenegery na trávníku. Jediné, co nám to letos komplikovalo, byl počáteční nezájem o tuhle výběrovou akci ze stran klubů/jejich hráčů. Pokud se nám podaří dotaci získat i v příštím roce, budeme se muset oslovováním potenciálních hráčů výběrů zabývat dříve. 

Jaký program byl pro kluky připraven?

Vzhledem k tomu, že se soustředění konalo v posledním prázdninovém týdnu, kdy už někteří z kluků naskočili do mistrovských utkání, nebylo cílem hráče utahat, ale šlo spíše o utužení kolektivu během tréninků. Na programu měli účastníci několik tréninkových jednotek, natáčení TIKI TAKA, přednášku o stravě, zahráli si volejbal, stolní tenis, sehráli přátelské utkání proti výběru Prahy-východ.

Zmínila jste, že na programu byla také návštěva natáčení pořadu TIKI TAKA. Jaký to u kluků vzbudilo ohlas?

Nápad navštívit natáčení TIKI TAKA vznikl poměrně na poslední chvíli v okamžiku, kdy jsem viděla předpověď počasí na dny, ve kterých se soustředění konalo. A protože mělo převážně pršet, oslovila jsem produkci tohoto pořadu. Jen díky rychlé reakci a vstřícnosti paní produkční Ivany a ochotě našeho partnera autobusového dopravce Umbrella se podařilo kluky na natáčení dostat. Většina z kluků se podobné akce zúčastnila poprvé a určitě je bavilo vidět, jak takovýto pořad vzniká, že aktéři zažijí spoustu legrace i mimo natáčení, komunikují s diváky. Jako bonus ještě kluci z Kutné Hory dostali karikaturu, jejímž autorem je Milan Kounovský. 

Chystá se nějaký další společný projekt s okresními svazy Benešov a Kutná Hora?

Pokud se nám podaří i v příštím roce získat dotaci od Středočeského kraje (případně od jiného subjektu), rádi bychom tradici soustředění pro U17 zachovali, případně ji rozšířili i na další výběrové kategorie.

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top