Meziokresní soustředění kategorie U17 i s návštěvou TIKI TAKA

12. 9. 2023

Na začátku sezony se již podruhé konalo meziokresní soustředění hráčů kategorie U17. Společná akce okresních fotbalových svazů Praha - západ, Benešov a Kutná Hora dopadla na výbornou. Nejen o nabitém programu se v rozhovoru rozpovídala organizátorka za OFS Praha - západ Helena Androniková

Se začátkem sezony se opět konalo meziokresní soustředění hráčů kategorie U17, jak na tuto iniciativu nahlížíte?

Společné soustředění okresních výběrů kategorie U17 okresů Praha – západ, Kutná Hora a Benešov proběhlo už v loňském roce a koná se především díky dotaci od Středočeského kraje, kterou se nám podařilo získat. Její součástí jsou kromě něj i ukázkové tréninky a kempy. Kategorie dorostu je dlouhodobě ta, ze které nám odchází nejvíce kluků od fotbalu. Cílem výběrové kategorie mladšího dorostu (U17) je zpestřit nejšikovnějším klukům z okresních a krajských soutěží fotbalový program, umožnit jim zatrénovat si s podobně nastavenými kluky a poměřit se mezi sebou, navzájem se motivovat.

Máte již zkušenosti z předchozího roku, pomohlo vám to při organizaci? Co bylo největším problémem?

Zkušenosti z loňského roku se nám samozřejmě trochu při organizování akce letos hodily, ale tentokrát se soustředění konalo v jiné lokalitě (Kostelec u Křížků), měli jsme zase jiné možnosti. Organizovat podobné akce je zábava a radost, pokud pak vidíte spokojené teenegery na trávníku. Jediné, co nám to letos komplikovalo, byl počáteční nezájem o tuhle výběrovou akci ze stran klubů/jejich hráčů. Pokud se nám podaří dotaci získat i v příštím roce, budeme se muset oslovováním potenciálních hráčů výběrů zabývat dříve. 

Jaký program byl pro kluky připraven?

Vzhledem k tomu, že se soustředění konalo v posledním prázdninovém týdnu, kdy už někteří z kluků naskočili do mistrovských utkání, nebylo cílem hráče utahat, ale šlo spíše o utužení kolektivu během tréninků. Na programu měli účastníci několik tréninkových jednotek, natáčení TIKI TAKA, přednášku o stravě, zahráli si volejbal, stolní tenis, sehráli přátelské utkání proti výběru Prahy-východ.

Zmínila jste, že na programu byla také návštěva natáčení pořadu TIKI TAKA. Jaký to u kluků vzbudilo ohlas?

Nápad navštívit natáčení TIKI TAKA vznikl poměrně na poslední chvíli v okamžiku, kdy jsem viděla předpověď počasí na dny, ve kterých se soustředění konalo. A protože mělo převážně pršet, oslovila jsem produkci tohoto pořadu. Jen díky rychlé reakci a vstřícnosti paní produkční Ivany a ochotě našeho partnera autobusového dopravce Umbrella se podařilo kluky na natáčení dostat. Většina z kluků se podobné akce zúčastnila poprvé a určitě je bavilo vidět, jak takovýto pořad vzniká, že aktéři zažijí spoustu legrace i mimo natáčení, komunikují s diváky. Jako bonus ještě kluci z Kutné Hory dostali karikaturu, jejímž autorem je Milan Kounovský. 

Chystá se nějaký další společný projekt s okresními svazy Benešov a Kutná Hora?

Pokud se nám podaří i v příštím roce získat dotaci od Středočeského kraje (případně od jiného subjektu), rádi bychom tradici soustředění pro U17 zachovali, případně ji rozšířili i na další výběrové kategorie.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top