Memoriál Josefa Šurala odstartoval meziokresními zápasy

4. 11. 2022

Výběr trenéra Jana Mandy má za sebou první kolo meziokresních turnajů Memoriálu Josefa Šurala 2022/2023. Ve Velvarech získal výběr OFS Praha - západ výhru nad OFS Kladno. V rozhovoru trenér příbližuje historii výběru a také hodnotí první meziokresní turnaj.

Manda se ještě před turnajem rozpovídal o okresním výběru, na kterém pracuje již druhou sezonu. „Loni v září jsem dostal možnost od předsedy Komise mládeže Jana Brychnáče vést dorostenecký výběr OFS Praha - západ. Bral jsem to jako ocenění své práce,” uvedl trenér, jenž klubově působí v SK Kazín.

„Velká výhoda byla v tom, že jsme na prvním výběru, tehdy pro ročníky 2005 a 2006, spolupracovali s Kubou Maláčkem z Dolních Břežan. Právě tyto dva týmy - Dolní Břežany a Kazín bojovaly o čelo okresního přeboru dorostu. Hráčská základna tak vzešla zejména z těchto dvou týmů. Na to se pak nabalili ještě hráči z dalších klubů," pokračuje Manda, jenž zmínil také trenérského kolegu působícího v dolnobřežanské Olympii.

V uplynulé sezoně příliš času na přípravu nebylo. V tomto ročníku byla situace jiná. Ve spolupráci s OFS Kutná Hora a OFS Benešov se výběr okresu Praha - západ vydal na soustředění do Benešova, které trenérům ukázalo zajímavé poznatky.

„Soustředění bylo velice přínosné. Mohli jsme hráče sledovat, jak fungují v klasickém tréninkovém procesu. Měli jsme i možnost vidět hráče i herně v modelovém utkání, které jsme sehráli na samotném soustředění. Kluci se navíc poznali mezi sebou, což je pro ně to nejdůležitější,” potvrdil trenér okresního výběru kategorie U17.

Výběr OFS Praha - západ již má za sebou první turnaj ve Velvarech, kde padl 2:6 s OFS Mělník a ve druhém utkání porazil OFS Kladno 5:3. Je potřeba podotknout, že turnaj byl velice náročný, protože oba duely byly hrány systémem 2x45 minut.

„Realita byla taková, že první zápas se povedl. Ten byl pro nás směrodatný. Druhý zápas už nám bohužel došly síly. Měřítko snesl první zápas s Mělníkem, ve druhém proti Kladnu už polovina hráčů tahala nohy a nebylo to příliš o fotbale. Hráči odvedli to, co jsme si představovali. Jsme rádi, že jsme dokázali dát prostor všem hráčům nominovaným na tento výběr," hodnotil Manda úvodní turnaj výběru U17 v této sezoně.

A co další program výběru U17? Na začátku prosince se parta trenéra Mandy znovu poměří s FAAZ v rámci přípravného utkání, kde dostanou prostor i další hráči, kteří se zatím ve výběru OFS Praha - západ neobjevili.

Výsledky 

Skupina A - Velvary
OFS Mělník - OFS Kladno 0:11
OFS Mělník - OFS Praha-západ 6:2
OFS Praha-západ - OFS Kladno 5:3

Aktuality

Informace: podpora sportu od Středočeského kraje v roce 2023

7. 12. 2022

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlenil Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 schválilo zastupitelstvo na svém jednání 28. listopadu 2022.

Více zde

Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

Více zde

Nwogu podzimním králem okresních střelců

3. 12. 2022

Fotbalový podzim je minulostí. Nejen na Praze - západ se na pár chvil uložily fotbalové areály k zimnímu spánku. Na řadu tedy může přijít bilancování. Přínášíme vám tabulku střelců okresních soutěží z podzimní části sezony.

Více zde

Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin.

Více zde

Závěr listopadu patří setkáním s kluby

22. 11. 2022

Ve Zvoli proběhlo první setkání zástupců klubů, členů a předsedů odborných komisí, a předsedy VV s jeho členy. V příjemné atmosféře byla ve společné diskuzi probrána podstatná každodenní klubová témata.

Více zde
Všechny aktuality
Top