Memoriál Josefa Šurala odstartoval meziokresními zápasy

4. 11. 2022

Výběr trenéra Jana Mandy má za sebou první kolo meziokresních turnajů Memoriálu Josefa Šurala 2022/2023. Ve Velvarech získal výběr OFS Praha - západ výhru nad OFS Kladno. V rozhovoru trenér příbližuje historii výběru a také hodnotí první meziokresní turnaj.

Manda se ještě před turnajem rozpovídal o okresním výběru, na kterém pracuje již druhou sezonu. „Loni v září jsem dostal možnost od předsedy Komise mládeže Jana Brychnáče vést dorostenecký výběr OFS Praha - západ. Bral jsem to jako ocenění své práce,” uvedl trenér, jenž klubově působí v SK Kazín.

„Velká výhoda byla v tom, že jsme na prvním výběru, tehdy pro ročníky 2005 a 2006, spolupracovali s Kubou Maláčkem z Dolních Břežan. Právě tyto dva týmy - Dolní Břežany a Kazín bojovaly o čelo okresního přeboru dorostu. Hráčská základna tak vzešla zejména z těchto dvou týmů. Na to se pak nabalili ještě hráči z dalších klubů," pokračuje Manda, jenž zmínil také trenérského kolegu působícího v dolnobřežanské Olympii.

V uplynulé sezoně příliš času na přípravu nebylo. V tomto ročníku byla situace jiná. Ve spolupráci s OFS Kutná Hora a OFS Benešov se výběr okresu Praha - západ vydal na soustředění do Benešova, které trenérům ukázalo zajímavé poznatky.

„Soustředění bylo velice přínosné. Mohli jsme hráče sledovat, jak fungují v klasickém tréninkovém procesu. Měli jsme i možnost vidět hráče i herně v modelovém utkání, které jsme sehráli na samotném soustředění. Kluci se navíc poznali mezi sebou, což je pro ně to nejdůležitější,” potvrdil trenér okresního výběru kategorie U17.

Výběr OFS Praha - západ již má za sebou první turnaj ve Velvarech, kde padl 2:6 s OFS Mělník a ve druhém utkání porazil OFS Kladno 5:3. Je potřeba podotknout, že turnaj byl velice náročný, protože oba duely byly hrány systémem 2x45 minut.

„Realita byla taková, že první zápas se povedl. Ten byl pro nás směrodatný. Druhý zápas už nám bohužel došly síly. Měřítko snesl první zápas s Mělníkem, ve druhém proti Kladnu už polovina hráčů tahala nohy a nebylo to příliš o fotbale. Hráči odvedli to, co jsme si představovali. Jsme rádi, že jsme dokázali dát prostor všem hráčům nominovaným na tento výběr," hodnotil Manda úvodní turnaj výběru U17 v této sezoně.

A co další program výběru U17? Na začátku prosince se parta trenéra Mandy znovu poměří s FAAZ v rámci přípravného utkání, kde dostanou prostor i další hráči, kteří se zatím ve výběru OFS Praha - západ neobjevili.

Výsledky 

Skupina A - Velvary
OFS Mělník - OFS Kladno 0:11
OFS Mělník - OFS Praha-západ 6:2
OFS Praha-západ - OFS Kladno 5:3

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top