Memoriál Josefa Šurala odstartoval meziokresními zápasy

4. 11. 2022

Výběr trenéra Jana Mandy má za sebou první kolo meziokresních turnajů Memoriálu Josefa Šurala 2022/2023. Ve Velvarech získal výběr OFS Praha - západ výhru nad OFS Kladno. V rozhovoru trenér příbližuje historii výběru a také hodnotí první meziokresní turnaj.

Manda se ještě před turnajem rozpovídal o okresním výběru, na kterém pracuje již druhou sezonu. „Loni v září jsem dostal možnost od předsedy Komise mládeže Jana Brychnáče vést dorostenecký výběr OFS Praha - západ. Bral jsem to jako ocenění své práce,” uvedl trenér, jenž klubově působí v SK Kazín.

„Velká výhoda byla v tom, že jsme na prvním výběru, tehdy pro ročníky 2005 a 2006, spolupracovali s Kubou Maláčkem z Dolních Břežan. Právě tyto dva týmy - Dolní Břežany a Kazín bojovaly o čelo okresního přeboru dorostu. Hráčská základna tak vzešla zejména z těchto dvou týmů. Na to se pak nabalili ještě hráči z dalších klubů," pokračuje Manda, jenž zmínil také trenérského kolegu působícího v dolnobřežanské Olympii.

V uplynulé sezoně příliš času na přípravu nebylo. V tomto ročníku byla situace jiná. Ve spolupráci s OFS Kutná Hora a OFS Benešov se výběr okresu Praha - západ vydal na soustředění do Benešova, které trenérům ukázalo zajímavé poznatky.

„Soustředění bylo velice přínosné. Mohli jsme hráče sledovat, jak fungují v klasickém tréninkovém procesu. Měli jsme i možnost vidět hráče i herně v modelovém utkání, které jsme sehráli na samotném soustředění. Kluci se navíc poznali mezi sebou, což je pro ně to nejdůležitější,” potvrdil trenér okresního výběru kategorie U17.

Výběr OFS Praha - západ již má za sebou první turnaj ve Velvarech, kde padl 2:6 s OFS Mělník a ve druhém utkání porazil OFS Kladno 5:3. Je potřeba podotknout, že turnaj byl velice náročný, protože oba duely byly hrány systémem 2x45 minut.

„Realita byla taková, že první zápas se povedl. Ten byl pro nás směrodatný. Druhý zápas už nám bohužel došly síly. Měřítko snesl první zápas s Mělníkem, ve druhém proti Kladnu už polovina hráčů tahala nohy a nebylo to příliš o fotbale. Hráči odvedli to, co jsme si představovali. Jsme rádi, že jsme dokázali dát prostor všem hráčům nominovaným na tento výběr," hodnotil Manda úvodní turnaj výběru U17 v této sezoně.

A co další program výběru U17? Na začátku prosince se parta trenéra Mandy znovu poměří s FAAZ v rámci přípravného utkání, kde dostanou prostor i další hráči, kteří se zatím ve výběru OFS Praha - západ neobjevili.

Výsledky 

Skupina A - Velvary
OFS Mělník - OFS Kladno 0:11
OFS Mělník - OFS Praha-západ 6:2
OFS Praha-západ - OFS Kladno 5:3

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top