Memoriál Josefa Šurala odstartoval meziokresními zápasy

4. 11. 2022

Výběr trenéra Jana Mandy má za sebou první kolo meziokresních turnajů Memoriálu Josefa Šurala 2022/2023. Ve Velvarech získal výběr OFS Praha - západ výhru nad OFS Kladno. V rozhovoru trenér příbližuje historii výběru a také hodnotí první meziokresní turnaj.

Manda se ještě před turnajem rozpovídal o okresním výběru, na kterém pracuje již druhou sezonu. „Loni v září jsem dostal možnost od předsedy Komise mládeže Jana Brychnáče vést dorostenecký výběr OFS Praha - západ. Bral jsem to jako ocenění své práce,” uvedl trenér, jenž klubově působí v SK Kazín.

„Velká výhoda byla v tom, že jsme na prvním výběru, tehdy pro ročníky 2005 a 2006, spolupracovali s Kubou Maláčkem z Dolních Břežan. Právě tyto dva týmy - Dolní Břežany a Kazín bojovaly o čelo okresního přeboru dorostu. Hráčská základna tak vzešla zejména z těchto dvou týmů. Na to se pak nabalili ještě hráči z dalších klubů," pokračuje Manda, jenž zmínil také trenérského kolegu působícího v dolnobřežanské Olympii.

V uplynulé sezoně příliš času na přípravu nebylo. V tomto ročníku byla situace jiná. Ve spolupráci s OFS Kutná Hora a OFS Benešov se výběr okresu Praha - západ vydal na soustředění do Benešova, které trenérům ukázalo zajímavé poznatky.

„Soustředění bylo velice přínosné. Mohli jsme hráče sledovat, jak fungují v klasickém tréninkovém procesu. Měli jsme i možnost vidět hráče i herně v modelovém utkání, které jsme sehráli na samotném soustředění. Kluci se navíc poznali mezi sebou, což je pro ně to nejdůležitější,” potvrdil trenér okresního výběru kategorie U17.

Výběr OFS Praha - západ již má za sebou první turnaj ve Velvarech, kde padl 2:6 s OFS Mělník a ve druhém utkání porazil OFS Kladno 5:3. Je potřeba podotknout, že turnaj byl velice náročný, protože oba duely byly hrány systémem 2x45 minut.

„Realita byla taková, že první zápas se povedl. Ten byl pro nás směrodatný. Druhý zápas už nám bohužel došly síly. Měřítko snesl první zápas s Mělníkem, ve druhém proti Kladnu už polovina hráčů tahala nohy a nebylo to příliš o fotbale. Hráči odvedli to, co jsme si představovali. Jsme rádi, že jsme dokázali dát prostor všem hráčům nominovaným na tento výběr," hodnotil Manda úvodní turnaj výběru U17 v této sezoně.

A co další program výběru U17? Na začátku prosince se parta trenéra Mandy znovu poměří s FAAZ v rámci přípravného utkání, kde dostanou prostor i další hráči, kteří se zatím ve výběru OFS Praha - západ neobjevili.

Výsledky 

Skupina A - Velvary
OFS Mělník - OFS Kladno 0:11
OFS Mělník - OFS Praha-západ 6:2
OFS Praha-západ - OFS Kladno 5:3

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top