Krajská reprezentace U17 postoupila do semifinále Memoriálu Josefa Šurala

15. 5. 2023

Po skočení krajské části Memoriálu Josefa Šurala sestavil trenér Milan Kormaník se svým týmem okresních GTM středočeskou reprezentaci pro celostátní část. Ta začala ve středu kvalifikací v Roudnici nad Labem. Naši hráči postoupili po dvou výhrách do semifinálové skupiny.

Součástí týmu jsou také hráči pocházející z týmu z OFS Praha - západ. Výběr totiž doplnili Martin Budil, Jiří Hajnal a Miloš Kotrba z Povltavské FA.

V prvním celostátním kole se hrálo pět kvalifikačních skupin po třech týmech. Ke čtrnácti krajům se přidal ještě výběr Slovenska. „Vítězové skupin a tři nejlepší z druhých míst postoupili do dvou čtyřčlenných semifinálových skupin, které se budou hrát systémem K. O. – semifinále a finále. Tam se utkají o postup do republikového finále," vysvětlil nový systém memoriálu Milan Kormaník.

Středočeský tým se v kvalifikační skupině střetl v Libereckým a Ústeckým KFS. „V prvním utkání jsme narazili na Liberecko, které v prvním utkání porazilo Ústecko 1:0. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, první poločas naše hra vypadala tak, že jsme ještě na cestě, čehož soupeř využil a po jednoduché přímočaré akci šel do vedení," popisoval utkání trenér Kormaník a pokračoval: „Ve druhé půli jsme se oklepali. Stupňovali jsme tlak a štěstí nakonec stálo při nás. V posledních pěti minutách jsme nepříznivý výsledek otočili."

Po výhře 2:1 nastoupili Středočeši proti Ústeckému KFS a dál jdou za obhajobou loňského vítězství. „Soupeře jsme přehráli 3:0. Zaslouženě jsme utkání zvládli. Kluci zaslouží pochvalu za přístup a za bojovnost v prvním utkání až do poslední minuty, za což byli odměněni. Ve druhém zápase jsme byli koncentrovanější a postupujeme do další fáze, kterou bychom měli odehrát začátkem června v Příbrami. Uvidíme, koho potkáme v semifinálové skupině," dodal Milan Kormaník.

Sestava Středočeského KFS: Bunikovský (Velvary), Čapek (Rožďalovice), Neméth (Slaný), Kubánek (Boh. Poděbrady), Kukla, Šimona (oba Nymburk), Prusík, Vaněk, Obermajer, Micaka (vš. Dobříš), Pavlík, Rýgl (oba SK Rakovník), Vitner (Hředle), Budil, Kotrba, Hajnal (vš. Povltavská FA), Mišík (Hrdlív). Trenér: Milan Kormaník. Asistenti: Roman Myška, Petr Vecka a Miroslav Bodnár.

Aktuality

Jan Suchopárek trénoval středočeský výběr U17

29. 11. 2023

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jan Suchopárek dorazil v úterý do Nymburka, kde probíhal dvoudenní kemp výběru Středočeského krajského fotbalového svazu kategorie U17 v rámci Memoriálu Josefa Šurala 2023/2024. Suchopárek připravil krajským fotbalistům speciální trénink, který s nimi sám odtrénoval.

Více zde

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde
Všechny aktuality
Top