Krajská reprezentace U17 postoupila do semifinále Memoriálu Josefa Šurala

15. 5. 2023

Po skočení krajské části Memoriálu Josefa Šurala sestavil trenér Milan Kormaník se svým týmem okresních GTM středočeskou reprezentaci pro celostátní část. Ta začala ve středu kvalifikací v Roudnici nad Labem. Naši hráči postoupili po dvou výhrách do semifinálové skupiny.

Součástí týmu jsou také hráči pocházející z týmu z OFS Praha - západ. Výběr totiž doplnili Martin Budil, Jiří Hajnal a Miloš Kotrba z Povltavské FA.

V prvním celostátním kole se hrálo pět kvalifikačních skupin po třech týmech. Ke čtrnácti krajům se přidal ještě výběr Slovenska. „Vítězové skupin a tři nejlepší z druhých míst postoupili do dvou čtyřčlenných semifinálových skupin, které se budou hrát systémem K. O. – semifinále a finále. Tam se utkají o postup do republikového finále," vysvětlil nový systém memoriálu Milan Kormaník.

Středočeský tým se v kvalifikační skupině střetl v Libereckým a Ústeckým KFS. „V prvním utkání jsme narazili na Liberecko, které v prvním utkání porazilo Ústecko 1:0. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, první poločas naše hra vypadala tak, že jsme ještě na cestě, čehož soupeř využil a po jednoduché přímočaré akci šel do vedení," popisoval utkání trenér Kormaník a pokračoval: „Ve druhé půli jsme se oklepali. Stupňovali jsme tlak a štěstí nakonec stálo při nás. V posledních pěti minutách jsme nepříznivý výsledek otočili."

Po výhře 2:1 nastoupili Středočeši proti Ústeckému KFS a dál jdou za obhajobou loňského vítězství. „Soupeře jsme přehráli 3:0. Zaslouženě jsme utkání zvládli. Kluci zaslouží pochvalu za přístup a za bojovnost v prvním utkání až do poslední minuty, za což byli odměněni. Ve druhém zápase jsme byli koncentrovanější a postupujeme do další fáze, kterou bychom měli odehrát začátkem června v Příbrami. Uvidíme, koho potkáme v semifinálové skupině," dodal Milan Kormaník.

Sestava Středočeského KFS: Bunikovský (Velvary), Čapek (Rožďalovice), Neméth (Slaný), Kubánek (Boh. Poděbrady), Kukla, Šimona (oba Nymburk), Prusík, Vaněk, Obermajer, Micaka (vš. Dobříš), Pavlík, Rýgl (oba SK Rakovník), Vitner (Hředle), Budil, Kotrba, Hajnal (vš. Povltavská FA), Mišík (Hrdlív). Trenér: Milan Kormaník. Asistenti: Roman Myška, Petr Vecka a Miroslav Bodnár.

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top