Krajská reprezentace U17 postoupila do semifinále Memoriálu Josefa Šurala

15. 5. 2023

Po skočení krajské části Memoriálu Josefa Šurala sestavil trenér Milan Kormaník se svým týmem okresních GTM středočeskou reprezentaci pro celostátní část. Ta začala ve středu kvalifikací v Roudnici nad Labem. Naši hráči postoupili po dvou výhrách do semifinálové skupiny.

Součástí týmu jsou také hráči pocházející z týmu z OFS Praha - západ. Výběr totiž doplnili Martin Budil, Jiří Hajnal a Miloš Kotrba z Povltavské FA.

V prvním celostátním kole se hrálo pět kvalifikačních skupin po třech týmech. Ke čtrnácti krajům se přidal ještě výběr Slovenska. „Vítězové skupin a tři nejlepší z druhých míst postoupili do dvou čtyřčlenných semifinálových skupin, které se budou hrát systémem K. O. – semifinále a finále. Tam se utkají o postup do republikového finále," vysvětlil nový systém memoriálu Milan Kormaník.

Středočeský tým se v kvalifikační skupině střetl v Libereckým a Ústeckým KFS. „V prvním utkání jsme narazili na Liberecko, které v prvním utkání porazilo Ústecko 1:0. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, první poločas naše hra vypadala tak, že jsme ještě na cestě, čehož soupeř využil a po jednoduché přímočaré akci šel do vedení," popisoval utkání trenér Kormaník a pokračoval: „Ve druhé půli jsme se oklepali. Stupňovali jsme tlak a štěstí nakonec stálo při nás. V posledních pěti minutách jsme nepříznivý výsledek otočili."

Po výhře 2:1 nastoupili Středočeši proti Ústeckému KFS a dál jdou za obhajobou loňského vítězství. „Soupeře jsme přehráli 3:0. Zaslouženě jsme utkání zvládli. Kluci zaslouží pochvalu za přístup a za bojovnost v prvním utkání až do poslední minuty, za což byli odměněni. Ve druhém zápase jsme byli koncentrovanější a postupujeme do další fáze, kterou bychom měli odehrát začátkem června v Příbrami. Uvidíme, koho potkáme v semifinálové skupině," dodal Milan Kormaník.

Sestava Středočeského KFS: Bunikovský (Velvary), Čapek (Rožďalovice), Neméth (Slaný), Kubánek (Boh. Poděbrady), Kukla, Šimona (oba Nymburk), Prusík, Vaněk, Obermajer, Micaka (vš. Dobříš), Pavlík, Rýgl (oba SK Rakovník), Vitner (Hředle), Budil, Kotrba, Hajnal (vš. Povltavská FA), Mišík (Hrdlív). Trenér: Milan Kormaník. Asistenti: Roman Myška, Petr Vecka a Miroslav Bodnár.

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top