Konečný účet pro AFK Radlík. Jakub Zeman za inzultaci 14 měsíců bez fotbalu

4. 10. 2022

Disciplinární komise OFS Praha-západ (DK) na svém pravidelném jednání, ve čtvrtek 22.9. 2022, uzavřela dokazování inzultace sudího Jana Štěrby ze strany Jakuba Zemana během utkání 6. kola III. třídy – skupiny A. Zápas byl kontumován ve prospěch Sokolu Zvole 0:3. Tresty pro klub AFK Radlík i hráče Zemana jsou exemplární, v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.

Utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ, AFK Radlík – Sokol Zvole bylo předčasně ukončeno ve 44. minutě pro inzultaci rozhodčího Jana Štěrby hráčem domácích Jakubem Zemanem. Potyčce předcházely projevy nespokojenosti hráčů na hrací ploše i vedoucího družstva domácích, které vygradovaly v urážky a vulgarismy vůči rozhodčímu utkání.

Disciplinární komise OSF Praha-západ si na své pravidelné jednání (22.9. 2022)
pozvala třetího vyloučeného člena družstva AFK Radlík, hráče Jakuba Zemana. Ten po obdržení červené karty nejprve vulgárními slovy a gesty urážel a poté inzultoval rozhodčího zápasu Jana Štěrbu. Disciplinární komise oběma zastavila závodní činnost.

Rozhodčímu Štěrbovi DK zakázala výkon funkce rozhodčího na dvě soutěžní utkání (do 30.9. 2022) a udělila mu peněžitou pokutu 1500 korun.

Hráči Jakubu Zemanovi (AFK Radlík), který napadl na hrací ploše v přerušené hře
sudího, vyměřila DK nejpřísnější trest. Zakázala mu závodní činnost do 10.11. 2023. Jakub Zeman si soutěžní utkání nezahraje 14 měsíců!

Za inzultaci rozhodčího byl exemplárně potrestán i klub AFK Radlík. Nedohrané utkání bylo kontumováno 0:3 ve prospěch hostů – Sokol Zvole. Domácí musí zaplatit pokutu 13 000 korun. Disciplinární komise upustila od potrestání klubu AFK Radlík uzavřením jejich stadionu. Jediným polehčujícím bodem pro domácí byl paradoxně zápis o utkání. V něm rozhodčí Štěrba vyhodnotil práci pořadatelské služby a chování diváků bez závad.

Disciplinární komise OFS Praha-západ dala svými tresty jasný signál všem klubům. Vzhledem k narůstající agresivitě a hrubému nesportovnímu chování vůči delegovaným osobám bude DK tyto disciplinární přečiny trestat v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.


(FOR)

Zdroj: Rozhodnutí DK OFS PZ č. 5 ze dne 22.09.2022

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top