Konečný účet pro AFK Radlík. Jakub Zeman za inzultaci 14 měsíců bez fotbalu

4. 10. 2022

Disciplinární komise OFS Praha-západ (DK) na svém pravidelném jednání, ve čtvrtek 22.9. 2022, uzavřela dokazování inzultace sudího Jana Štěrby ze strany Jakuba Zemana během utkání 6. kola III. třídy – skupiny A. Zápas byl kontumován ve prospěch Sokolu Zvole 0:3. Tresty pro klub AFK Radlík i hráče Zemana jsou exemplární, v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.

Utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ, AFK Radlík – Sokol Zvole bylo předčasně ukončeno ve 44. minutě pro inzultaci rozhodčího Jana Štěrby hráčem domácích Jakubem Zemanem. Potyčce předcházely projevy nespokojenosti hráčů na hrací ploše i vedoucího družstva domácích, které vygradovaly v urážky a vulgarismy vůči rozhodčímu utkání.

Disciplinární komise OSF Praha-západ si na své pravidelné jednání (22.9. 2022)
pozvala třetího vyloučeného člena družstva AFK Radlík, hráče Jakuba Zemana. Ten po obdržení červené karty nejprve vulgárními slovy a gesty urážel a poté inzultoval rozhodčího zápasu Jana Štěrbu. Disciplinární komise oběma zastavila závodní činnost.

Rozhodčímu Štěrbovi DK zakázala výkon funkce rozhodčího na dvě soutěžní utkání (do 30.9. 2022) a udělila mu peněžitou pokutu 1500 korun.

Hráči Jakubu Zemanovi (AFK Radlík), který napadl na hrací ploše v přerušené hře
sudího, vyměřila DK nejpřísnější trest. Zakázala mu závodní činnost do 10.11. 2023. Jakub Zeman si soutěžní utkání nezahraje 14 měsíců!

Za inzultaci rozhodčího byl exemplárně potrestán i klub AFK Radlík. Nedohrané utkání bylo kontumováno 0:3 ve prospěch hostů – Sokol Zvole. Domácí musí zaplatit pokutu 13 000 korun. Disciplinární komise upustila od potrestání klubu AFK Radlík uzavřením jejich stadionu. Jediným polehčujícím bodem pro domácí byl paradoxně zápis o utkání. V něm rozhodčí Štěrba vyhodnotil práci pořadatelské služby a chování diváků bez závad.

Disciplinární komise OFS Praha-západ dala svými tresty jasný signál všem klubům. Vzhledem k narůstající agresivitě a hrubému nesportovnímu chování vůči delegovaným osobám bude DK tyto disciplinární přečiny trestat v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.


(FOR)

Zdroj: Rozhodnutí DK OFS PZ č. 5 ze dne 22.09.2022

Aktuality

Informace: podpora sportu od Středočeského kraje v roce 2023

7. 12. 2022

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlenil Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 schválilo zastupitelstvo na svém jednání 28. listopadu 2022.

Více zde

Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

Více zde

Nwogu podzimním králem okresních střelců

3. 12. 2022

Fotbalový podzim je minulostí. Nejen na Praze - západ se na pár chvil uložily fotbalové areály k zimnímu spánku. Na řadu tedy může přijít bilancování. Přínášíme vám tabulku střelců okresních soutěží z podzimní části sezony.

Více zde

Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin.

Více zde

Závěr listopadu patří setkáním s kluby

22. 11. 2022

Ve Zvoli proběhlo první setkání zástupců klubů, členů a předsedů odborných komisí, a předsedy VV s jeho členy. V příjemné atmosféře byla ve společné diskuzi probrána podstatná každodenní klubová témata.

Více zde
Všechny aktuality
Top