Konečný účet pro AFK Radlík. Jakub Zeman za inzultaci 14 měsíců bez fotbalu

4. 10. 2022

Disciplinární komise OFS Praha-západ (DK) na svém pravidelném jednání, ve čtvrtek 22.9. 2022, uzavřela dokazování inzultace sudího Jana Štěrby ze strany Jakuba Zemana během utkání 6. kola III. třídy – skupiny A. Zápas byl kontumován ve prospěch Sokolu Zvole 0:3. Tresty pro klub AFK Radlík i hráče Zemana jsou exemplární, v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.

Utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ, AFK Radlík – Sokol Zvole bylo předčasně ukončeno ve 44. minutě pro inzultaci rozhodčího Jana Štěrby hráčem domácích Jakubem Zemanem. Potyčce předcházely projevy nespokojenosti hráčů na hrací ploše i vedoucího družstva domácích, které vygradovaly v urážky a vulgarismy vůči rozhodčímu utkání.

Disciplinární komise OSF Praha-západ si na své pravidelné jednání (22.9. 2022)
pozvala třetího vyloučeného člena družstva AFK Radlík, hráče Jakuba Zemana. Ten po obdržení červené karty nejprve vulgárními slovy a gesty urážel a poté inzultoval rozhodčího zápasu Jana Štěrbu. Disciplinární komise oběma zastavila závodní činnost.

Rozhodčímu Štěrbovi DK zakázala výkon funkce rozhodčího na dvě soutěžní utkání (do 30.9. 2022) a udělila mu peněžitou pokutu 1500 korun.

Hráči Jakubu Zemanovi (AFK Radlík), který napadl na hrací ploše v přerušené hře
sudího, vyměřila DK nejpřísnější trest. Zakázala mu závodní činnost do 10.11. 2023. Jakub Zeman si soutěžní utkání nezahraje 14 měsíců!

Za inzultaci rozhodčího byl exemplárně potrestán i klub AFK Radlík. Nedohrané utkání bylo kontumováno 0:3 ve prospěch hostů – Sokol Zvole. Domácí musí zaplatit pokutu 13 000 korun. Disciplinární komise upustila od potrestání klubu AFK Radlík uzavřením jejich stadionu. Jediným polehčujícím bodem pro domácí byl paradoxně zápis o utkání. V něm rozhodčí Štěrba vyhodnotil práci pořadatelské služby a chování diváků bez závad.

Disciplinární komise OFS Praha-západ dala svými tresty jasný signál všem klubům. Vzhledem k narůstající agresivitě a hrubému nesportovnímu chování vůči delegovaným osobám bude DK tyto disciplinární přečiny trestat v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.


(FOR)

Zdroj: Rozhodnutí DK OFS PZ č. 5 ze dne 22.09.2022

Aktuality

Jan Suchopárek trénoval středočeský výběr U17

29. 11. 2023

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jan Suchopárek dorazil v úterý do Nymburka, kde probíhal dvoudenní kemp výběru Středočeského krajského fotbalového svazu kategorie U17 v rámci Memoriálu Josefa Šurala 2023/2024. Suchopárek připravil krajským fotbalistům speciální trénink, který s nimi sám odtrénoval.

Více zde

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde
Všechny aktuality
Top