Konečný účet pro AFK Radlík. Jakub Zeman za inzultaci 14 měsíců bez fotbalu

4. 10. 2022

Disciplinární komise OFS Praha-západ (DK) na svém pravidelném jednání, ve čtvrtek 22.9. 2022, uzavřela dokazování inzultace sudího Jana Štěrby ze strany Jakuba Zemana během utkání 6. kola III. třídy – skupiny A. Zápas byl kontumován ve prospěch Sokolu Zvole 0:3. Tresty pro klub AFK Radlík i hráče Zemana jsou exemplární, v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.

Utkání 6. kola III. třídy – skupiny A, okresu Praha-západ, AFK Radlík – Sokol Zvole bylo předčasně ukončeno ve 44. minutě pro inzultaci rozhodčího Jana Štěrby hráčem domácích Jakubem Zemanem. Potyčce předcházely projevy nespokojenosti hráčů na hrací ploše i vedoucího družstva domácích, které vygradovaly v urážky a vulgarismy vůči rozhodčímu utkání.

Disciplinární komise OSF Praha-západ si na své pravidelné jednání (22.9. 2022)
pozvala třetího vyloučeného člena družstva AFK Radlík, hráče Jakuba Zemana. Ten po obdržení červené karty nejprve vulgárními slovy a gesty urážel a poté inzultoval rozhodčího zápasu Jana Štěrbu. Disciplinární komise oběma zastavila závodní činnost.

Rozhodčímu Štěrbovi DK zakázala výkon funkce rozhodčího na dvě soutěžní utkání (do 30.9. 2022) a udělila mu peněžitou pokutu 1500 korun.

Hráči Jakubu Zemanovi (AFK Radlík), který napadl na hrací ploše v přerušené hře
sudího, vyměřila DK nejpřísnější trest. Zakázala mu závodní činnost do 10.11. 2023. Jakub Zeman si soutěžní utkání nezahraje 14 měsíců!

Za inzultaci rozhodčího byl exemplárně potrestán i klub AFK Radlík. Nedohrané utkání bylo kontumováno 0:3 ve prospěch hostů – Sokol Zvole. Domácí musí zaplatit pokutu 13 000 korun. Disciplinární komise upustila od potrestání klubu AFK Radlík uzavřením jejich stadionu. Jediným polehčujícím bodem pro domácí byl paradoxně zápis o utkání. V něm rozhodčí Štěrba vyhodnotil práci pořadatelské služby a chování diváků bez závad.

Disciplinární komise OFS Praha-západ dala svými tresty jasný signál všem klubům. Vzhledem k narůstající agresivitě a hrubému nesportovnímu chování vůči delegovaným osobám bude DK tyto disciplinární přečiny trestat v horní hranici sazebníku disciplinárního řádu.


(FOR)

Zdroj: Rozhodnutí DK OFS PZ č. 5 ze dne 22.09.2022

Aktuality

Kam v okrese na fotbal: Fotbalové jaro se naplno rozjíždí!

31. 3. 2023

Další víkend nabídne v okrese Praha - západ plno fotbalu. Ve třetí třídě skupině B budou k vidění v sobotu od 16:30 hned dvě utkání, které promluví do rozložení sil na čele tabulky. Ve skupině A v neděli ve stejný čas si můžete vybrat souboj rezerv Jíloviště a Vestce. Naplno se rozbíhají i soutěže čtvrtých tříd, které mají za sebou dlouhou zimní pauzu.

Více zde

SOUHRN 17. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz porazila ve šlágru Všenory

27. 3. 2023

Hned na úvod jarní části DEMISPORT Okresního přeboru vyhrála Dobrovíz ve Všenorech přesvědčivě 4:1. Neztratily ani další týmy v popředí tabulky - Dolní Břežany a Roztoky.

Více zde

Informace z VH a Aktivu klubů

14. 3. 2023

Valná hromada OFS Praha - západ a následný Aktiv klubů proběhl ve středu 8. března na Strahově. Průběh celé akce byl hladký, a proto zbylo i hodně času na diskuzi různých témat.

Více zde

Proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS PZ

12. 3. 2023

V sobotu 11. března proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Z okresu se zúčastnilo 31 rozhodčích, 8 delegátů a hosté. Seminář se konal ve Zotavovně vězeňské služby na Praze 4.

Více zde

Ansley Hofmann o projektu Fotbal pro rozvoj

10. 3. 2023

Jedná se spíše o poslání, než o práci. Ansley Hofmann je členem týmu Fotbalu pro rozvoj a snaží se o změnu pohledu stereotypního českého prostředí. Hodnoty respektu, zodpovědnosti a schopnosti se dohodnout by totiž měli být samozřejmostí.

Více zde
Všechny aktuality
Top