HDT.cz nabízí modernizaci fotbalových stadionů a atraktivitu pro diváky

28. 10. 2023

Pokud vás nebaví staré časomíry a informační tabule na fotbalových stadionech, partner SKFS firma HDT.cz nabízí možnost, jak své zařízení zmodernizovat a svým fanouškům nabídnout nevšední zážitek. Umí zprostředkovat chytré LED obrazovky ovládané z mobilu nebo také umělé osvětlení na podobné bázi.

O možnostech spolupráce fotbalových klubů ve Středočeském kraji jsme mluvili s projektovým manažerem firmy HDT.cz Jiřím Vetchých, který byl osobně přítomen také na srpnovém Dni středočeského fotbalu.

Když jste v Jinočanech na Dni středočeského fotbalu viděl ten klasický scoreboard, čím byste ho nahradil?

V ideální variantě by se to dalo celé shodit a dát do tříděného odpadu. (smích) Pověsili bychom místo něj LED obrazovku se zábavnými prvky, které by obsahovaly skóre, časomíru a loga týmů. A když bude mít klub šikovného grafika, který si s tím vyhraje, může zobrazovat fotky hráčů, jejich jména, pouštět videa nebo obrázky s reklamami. Pak nemusí nikdo kolem hřiště věšet statické bannery, na které už stejně asi nikdo moc nekouká.

Říkal jste šikovného grafika, ale aby se lidé nezalekli. Vy ke svým LED obrazovkám dodáváte intuitivní aplikaci, která je uživatelsky velmi jednoduchá.

Ano, totálně jednoduchá. Šikovný grafik je spíš vhodný na nějaké šablony, které se jednou připraví a pak se dají využívat celou sezonu. Software v aplikaci je opravdu jednoduchý a uživatelsky nenáročný. Kdo se s ním naučí, tak může krásně využívat připravený multimediální obsah a prakticky odkudkoliv.

Chytré scoreboardy fungují v halách, na velkých fotbalových stadionech, ale jaká je vize u nás v kraji?

Jde o potenciál. Člověk, který má na starosti fotbalový klub si musí uvědomit, že může mít hezký zápas, skutečně na něm prodávat reklamu a mít i nějaký zisk do klubové kasy.

Jak vysoká je investice?

To nyní neřeknu, protože záleží na velikosti obrazovky či druhu sportu. Je to také o tom, co vše má obrazovka umět. Nejlepší je se potkat se zájemcem přímo na místě.

Vaše firma se zabývá také chytrým osvětlením. Nejen v ulicích, ale také na sportovištích.

Ano, svítíme fotbalová hřiště nebo sportovní haly. Náš největší počin je UNYP aréna v Praze, kde máme vše, včetně osvětlení řízeného na dálku. Pokud si klub postaví například hřiště s umělou trávou, můžeme mu nabídnout realizaci osvětlení. Děláme návrhy, výpočty a vše okolo.

Předpokládám, že vámi dodávané osvětlení je znovu na chytré bázi.

Ano, záleží na požadavcích zájemce. Umíme udělat luxy pro tréninky i pro zápasy, kde jich je potřeba samozřejmě více. Požadavky jsou individuální a řízení osvětlení je znovu možné skrze aplikaci odkudkoliv.

Kontaktní údaje

Jiří Vetchý
Tel.: 734291128
Email: jiri.vetchy@HDT.cz

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top