Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin. Starší přípravky odehrály své zápasy v sobotu, mladší přípravky se utkaly v neděli. Další kolo je na programu o následujícím víkendu, 3. a 4. prosince 2022.

Před dvěma lety se vedle hlavního hřiště Sokola Zvole realizovala nová „umělka". Tehdy se zrodil plán uspořádat Zimní ligu přípravek. Mnohá společenská omezení kvůli covidu ho ale odsunula až na konec letošního podzimu.

„Oslovili jsme kluby v okrese Praha-západ a okolí. Popravdě nás překvapil jejich velký zájem. V podstatě bychom naplnili soutěž dvojnásobným počtem družstev. Jenže propozice byly dopředu dané, proto jsme do 1. ročníku zařadili kluby podle toho, jak se nám přihlásily," vysvětluje David Mareček, předseda fotbalového klubu Sokol Zvole.

V posledním listopadovém a v prvním prosincovém víkendu jsou na programu dvě kola. Zbývajících pět kol se odehraje o víkendech od 25.2. do 26.3. 2023.

Pilotní ročník má jednoduché propozice pro 8 a 8 týmů obou kategorií. V sedmi kolech se utkají systémem „každý s každým". Družstva přijíždějí do areálu Sokola Zvole hodinu před začátkem svého zápasu. Zimní liga se hraje 2x20 minut u mladší přípravky a 2x25 minut u starší přípravky na umělé trávě. Všechna utkání řídí rozhodčí delegovaný OFS Praha-západ. Trenéři oceňují, že sudí do hry příliš nezasahují a nechávají malé fotbalisty hrát.

Do Zimní ligy starších přípravek se přihlásily kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA – 1. FC Líbeznice – Čechie Uhříněves – Spartak Průhonice – Sokol Dobřichovice.

V kategorii mladších přípravek se mezi sebou utkají kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA (týmy „A" a „B") – CU Bohemians Praha – Kamenný Přívoz – MFK Dobříš.

V průběhu zápasů je k dispozici všem družstvům zázemí klubu s teplým čajem a všichni se mohou občerstvit v místní restauraci. Na vítěze v každé kategorii čeká putovní pohár a pro první tři družstva jsou připraveny poháry za umístění a medaile.

Do budoucna nechce David Mareček zůstat u současného modelu Zimní ligy Zvole. „Vzhledem k zájmu klubů bychom od příštího ročníku Zimní ligy chtěli změnit systém, přidat počet klubů, které přihlásí své přípravky. Také bychom rádi rozšířili ligu o skupinu mladších žáků. Rozměry hřiště s umělou trávou umožňují odehrát i utkání této kategorie."

(FOR)

Aktuality

FAČR hledá dobrovolníky na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA

26. 1. 2023

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce. 

Více zde

FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

Více zde

Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Více zde

Výběrové řízení na asistenta / asistentku sekretáře SKFS

17. 1. 2023

Fotbalová asociace ČR vypsala výběrové řízení na pozici asistenta / asistentku sekretáře SKFS. Přihlásit se můžete do 31. ledna 2023. 

Více zde

Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup.

Více zde
Všechny aktuality
Top