Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin. Starší přípravky odehrály své zápasy v sobotu, mladší přípravky se utkaly v neděli. Další kolo je na programu o následujícím víkendu, 3. a 4. prosince 2022.

Před dvěma lety se vedle hlavního hřiště Sokola Zvole realizovala nová „umělka". Tehdy se zrodil plán uspořádat Zimní ligu přípravek. Mnohá společenská omezení kvůli covidu ho ale odsunula až na konec letošního podzimu.

„Oslovili jsme kluby v okrese Praha-západ a okolí. Popravdě nás překvapil jejich velký zájem. V podstatě bychom naplnili soutěž dvojnásobným počtem družstev. Jenže propozice byly dopředu dané, proto jsme do 1. ročníku zařadili kluby podle toho, jak se nám přihlásily," vysvětluje David Mareček, předseda fotbalového klubu Sokol Zvole.

V posledním listopadovém a v prvním prosincovém víkendu jsou na programu dvě kola. Zbývajících pět kol se odehraje o víkendech od 25.2. do 26.3. 2023.

Pilotní ročník má jednoduché propozice pro 8 a 8 týmů obou kategorií. V sedmi kolech se utkají systémem „každý s každým". Družstva přijíždějí do areálu Sokola Zvole hodinu před začátkem svého zápasu. Zimní liga se hraje 2x20 minut u mladší přípravky a 2x25 minut u starší přípravky na umělé trávě. Všechna utkání řídí rozhodčí delegovaný OFS Praha-západ. Trenéři oceňují, že sudí do hry příliš nezasahují a nechávají malé fotbalisty hrát.

Do Zimní ligy starších přípravek se přihlásily kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA – 1. FC Líbeznice – Čechie Uhříněves – Spartak Průhonice – Sokol Dobřichovice.

V kategorii mladších přípravek se mezi sebou utkají kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA (týmy „A" a „B") – CU Bohemians Praha – Kamenný Přívoz – MFK Dobříš.

V průběhu zápasů je k dispozici všem družstvům zázemí klubu s teplým čajem a všichni se mohou občerstvit v místní restauraci. Na vítěze v každé kategorii čeká putovní pohár a pro první tři družstva jsou připraveny poháry za umístění a medaile.

Do budoucna nechce David Mareček zůstat u současného modelu Zimní ligy Zvole. „Vzhledem k zájmu klubů bychom od příštího ročníku Zimní ligy chtěli změnit systém, přidat počet klubů, které přihlásí své přípravky. Také bychom rádi rozšířili ligu o skupinu mladších žáků. Rozměry hřiště s umělou trávou umožňují odehrát i utkání této kategorie."

(FOR)

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top