Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin. Starší přípravky odehrály své zápasy v sobotu, mladší přípravky se utkaly v neděli. Další kolo je na programu o následujícím víkendu, 3. a 4. prosince 2022.

Před dvěma lety se vedle hlavního hřiště Sokola Zvole realizovala nová „umělka". Tehdy se zrodil plán uspořádat Zimní ligu přípravek. Mnohá společenská omezení kvůli covidu ho ale odsunula až na konec letošního podzimu.

„Oslovili jsme kluby v okrese Praha-západ a okolí. Popravdě nás překvapil jejich velký zájem. V podstatě bychom naplnili soutěž dvojnásobným počtem družstev. Jenže propozice byly dopředu dané, proto jsme do 1. ročníku zařadili kluby podle toho, jak se nám přihlásily," vysvětluje David Mareček, předseda fotbalového klubu Sokol Zvole.

V posledním listopadovém a v prvním prosincovém víkendu jsou na programu dvě kola. Zbývajících pět kol se odehraje o víkendech od 25.2. do 26.3. 2023.

Pilotní ročník má jednoduché propozice pro 8 a 8 týmů obou kategorií. V sedmi kolech se utkají systémem „každý s každým". Družstva přijíždějí do areálu Sokola Zvole hodinu před začátkem svého zápasu. Zimní liga se hraje 2x20 minut u mladší přípravky a 2x25 minut u starší přípravky na umělé trávě. Všechna utkání řídí rozhodčí delegovaný OFS Praha-západ. Trenéři oceňují, že sudí do hry příliš nezasahují a nechávají malé fotbalisty hrát.

Do Zimní ligy starších přípravek se přihlásily kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA – 1. FC Líbeznice – Čechie Uhříněves – Spartak Průhonice – Sokol Dobřichovice.

V kategorii mladších přípravek se mezi sebou utkají kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA (týmy „A" a „B") – CU Bohemians Praha – Kamenný Přívoz – MFK Dobříš.

V průběhu zápasů je k dispozici všem družstvům zázemí klubu s teplým čajem a všichni se mohou občerstvit v místní restauraci. Na vítěze v každé kategorii čeká putovní pohár a pro první tři družstva jsou připraveny poháry za umístění a medaile.

Do budoucna nechce David Mareček zůstat u současného modelu Zimní ligy Zvole. „Vzhledem k zájmu klubů bychom od příštího ročníku Zimní ligy chtěli změnit systém, přidat počet klubů, které přihlásí své přípravky. Také bychom rádi rozšířili ligu o skupinu mladších žáků. Rozměry hřiště s umělou trávou umožňují odehrát i utkání této kategorie."

(FOR)

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top