Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin. Starší přípravky odehrály své zápasy v sobotu, mladší přípravky se utkaly v neděli. Další kolo je na programu o následujícím víkendu, 3. a 4. prosince 2022.

Před dvěma lety se vedle hlavního hřiště Sokola Zvole realizovala nová „umělka". Tehdy se zrodil plán uspořádat Zimní ligu přípravek. Mnohá společenská omezení kvůli covidu ho ale odsunula až na konec letošního podzimu.

„Oslovili jsme kluby v okrese Praha-západ a okolí. Popravdě nás překvapil jejich velký zájem. V podstatě bychom naplnili soutěž dvojnásobným počtem družstev. Jenže propozice byly dopředu dané, proto jsme do 1. ročníku zařadili kluby podle toho, jak se nám přihlásily," vysvětluje David Mareček, předseda fotbalového klubu Sokol Zvole.

V posledním listopadovém a v prvním prosincovém víkendu jsou na programu dvě kola. Zbývajících pět kol se odehraje o víkendech od 25.2. do 26.3. 2023.

Pilotní ročník má jednoduché propozice pro 8 a 8 týmů obou kategorií. V sedmi kolech se utkají systémem „každý s každým". Družstva přijíždějí do areálu Sokola Zvole hodinu před začátkem svého zápasu. Zimní liga se hraje 2x20 minut u mladší přípravky a 2x25 minut u starší přípravky na umělé trávě. Všechna utkání řídí rozhodčí delegovaný OFS Praha-západ. Trenéři oceňují, že sudí do hry příliš nezasahují a nechávají malé fotbalisty hrát.

Do Zimní ligy starších přípravek se přihlásily kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA – 1. FC Líbeznice – Čechie Uhříněves – Spartak Průhonice – Sokol Dobřichovice.

V kategorii mladších přípravek se mezi sebou utkají kluby: Sokol Zvole – Sokol Řepy – Slavia Jesenice – Povltavská FA (týmy „A" a „B") – CU Bohemians Praha – Kamenný Přívoz – MFK Dobříš.

V průběhu zápasů je k dispozici všem družstvům zázemí klubu s teplým čajem a všichni se mohou občerstvit v místní restauraci. Na vítěze v každé kategorii čeká putovní pohár a pro první tři družstva jsou připraveny poháry za umístění a medaile.

Do budoucna nechce David Mareček zůstat u současného modelu Zimní ligy Zvole. „Vzhledem k zájmu klubů bychom od příštího ročníku Zimní ligy chtěli změnit systém, přidat počet klubů, které přihlásí své přípravky. Také bychom rádi rozšířili ligu o skupinu mladších žáků. Rozměry hřiště s umělou trávou umožňují odehrát i utkání této kategorie."

(FOR)

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top