Fotbalisté Jíloviště si letos finále poháru nezahrají, vyřadily je Miřetice

20. 4. 2024

Čtvrtfinále DEMISPORT Poháru SKFS přineslo jeden nevídaný výsledek, a kdo ví, jestli středočeský fotbal už někdy takový zažil. Poříčany porazily Beroun 23:1! Do semifinále se také prostřílely Miřetice, Psáry a Říčany.

Beroun hraje pouze o soutěž níž než Poříčany, a tak sice nebyl na jejich hřišti favoritem, ale že dostane takový příděl, to nečekal nikdo. Hosté však sotva dali dohromady sestavu, v níž bylo deset mladičkých dorostenců včetně sotva šestnáctiletého brankáře Sovy a vše doplnil čtyřiapadesátiletý vedoucí týmu Martin Pech.

Na Poříčany se přišlo podívat docela dost diváků, víc než dvě stovky, a tak soupeře nešetřily a sázely gól za gólem. Zejména Miloš Bázlík jakoby neměl dost a trefil se celkem sedmkrát! Hosté nakonec museli být moc rádi, když rozhodčí Remenec ukončil duel, který se zapíše do kronik obou klubů jako rekordní.

Stejně jako loni usilovali o účast ve finále fotbalisté Jíloviště, na svém hřišti však také moc nebránili a v poutavé přestřelce podlehli Miřeticím 5:7. Ty vedly po necelé hodině hry už 7:1, ale pak se tým Jana Rajnocha a Horsta Siegla zvedl a čtyřmi góly se začal nebezpečně blížit vyrovnání. Nakonec jdou ale dál Miřetice, které přitom hrají v I. B třídě D jen o záchranu.

Lídr stejné soutěže, Říčany, uspěl na hřišti Petrovic 3:1. Domácí sice vedli, ale hosté před půlí vyrovnali a po přestávce zásluhou Pořízka a zkušeného Bereše odskočili.

Ještě jasnější byl poslední duel čtvrtfinále, v němž kvalitní výběr Psárů vyhrál v Rejšicích 4:0. Lepší byl od začátku až do konce, trefili se Proskočil, Azilion, Krasnyak a Kalous.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top