Fotbal je mezi třiceti prioritizovanými sporty, výsledky představila NSA

16. 12. 2023

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek představil ve čtvrtek 14. prosince na tiskové konferenci výsledky prioritizace sportu. Fotbal mezi třiceti sportovními odvětvími samozřejmě nechybí.

"Snažili jsme se najít prostupný spravedlivý systém, který odráží skutečnost sportovního prostředí. Najít vhodná kritéria byl dlouhý a náročný proces, ale věříme, že jsou spravedlivá. Jak jsem již předeslal systém je průchozí, čili prioritizace bude vždy po určité době aktualizována, aby byly sporty motivovány k práci na svém neustálém rozvoji,” řekl předseda NSA Ondřej Šebek.

Mezi kritérii byla především úspěšnost sportu na mezinárodní a domácí scéně, společenská odpovědnost, divácká atraktivita, členská základna a podobně.

Přečtěte si celou zprávu Národní sportovní agentury o tomto projektu.

"FAČR projekt prioritizace sportu podporuje. Koneckonců je model používaný i v jiných zemích. Fotbal jako největší a nejpopulárnější sport určitě patří do vybrané skupiny, i když je kvůli obrovské konkurenci náročné v něm dosahovat úspěchů," uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Seznam první skupiny prioritizovaných sportů dle abecedního pořadí:

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top