Fotbal je mezi třiceti prioritizovanými sporty, výsledky představila NSA

16. 12. 2023

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek představil ve čtvrtek 14. prosince na tiskové konferenci výsledky prioritizace sportu. Fotbal mezi třiceti sportovními odvětvími samozřejmě nechybí.

"Snažili jsme se najít prostupný spravedlivý systém, který odráží skutečnost sportovního prostředí. Najít vhodná kritéria byl dlouhý a náročný proces, ale věříme, že jsou spravedlivá. Jak jsem již předeslal systém je průchozí, čili prioritizace bude vždy po určité době aktualizována, aby byly sporty motivovány k práci na svém neustálém rozvoji,” řekl předseda NSA Ondřej Šebek.

Mezi kritérii byla především úspěšnost sportu na mezinárodní a domácí scéně, společenská odpovědnost, divácká atraktivita, členská základna a podobně.

Přečtěte si celou zprávu Národní sportovní agentury o tomto projektu.

"FAČR projekt prioritizace sportu podporuje. Koneckonců je model používaný i v jiných zemích. Fotbal jako největší a nejpopulárnější sport určitě patří do vybrané skupiny, i když je kvůli obrovské konkurenci náročné v něm dosahovat úspěchů," uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Seznam první skupiny prioritizovaných sportů dle abecedního pořadí:

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top