Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Petr Poklop začal s pískáním v sedmatřiceti letech po ukončení fotbalové kariéry. Chtěl hrát déle, ale poraněné koleno bylo proti. Po třech letech pískání soutěží na OFS Kutná Hora se vydal do krajských vod, kde píská dodnes.

Jak jste přijal zprávu, že budete pískat finále krajského poháru?

Za prvé to pro mě bylo překvapením. Za druhé je to pro mě čest a odměna. Komise rozhodčích mi řekla, že jsem si delegaci zasloužil.

Jste nervózní?

Malinko ano. Věřím, že přijde hodně lidí. Hraje se o nějaké peníze a prestiž. Oba týmy navíc moc chtějí pohár vyhrát. Jednoduché to nebude.

V jakých soutěžích se letos pohybujete?

Pískal jsem všechny krajské soutěže. Jezdím ve dvojici s Vaškem Pudilem a pak k nám dávají někoho mladšího. Píská s námi Honza Babák, Šimon Pipek, Martin Chalupa nebo Jirka Volenec. Jsem rád, že můžeme dál předávat zkušenosti mladým a vidíme, že to má efekt.

Vnímáte rozdíly mezi krajskými soutěžemi? Je to hodně znát?

Stoprocentně. I když v I. B třídě narazíte také na dobré zápasy. Pár týdnů zpátky jsme byli na utkání FC Mělník – Bakov, a to byl moc hezký fotbal v I. B třídě. Někdy také narazíte v I. A třídě na špatný fotbal. Krajský přebor je soutěž, která se dobře píská. Je více kontaktní, ale fotbalová.

Jak dlouho pískáte ve Středočeském kraji?

Deset let. Do této doby jsem neměl žádné excesy, tak mě lidi moc neznají. (smích) Na nižších úrovních je třeba si najít cestu, jak zápas zvládnout a odejít se vztyčenou hlavou. Poslední dobou se zlepšilo na okresech i vzdělávání rozhodčích. U nás na Kutnohorsku se tomu věnuje parta kolem Miloslava Pospíšila a Davida Zoufalého. Řekl bych ale, že ve skutečnosti se člověk naučí pískat až ve vyšších soutěžích. Pro mě bylo velkým přínosem jezdit s Vaškem Pudilem, se kterým pískám asi šest let. Předtím jsem řídil utkání s Matějem Blatným a Honzou Babákem. Každý si musí najít svůj styl.

Jaký máte styl? Dáváte radši karty hned nebo necháte hru plynout?

Já radši karty nedávám. Pokud má karty být, tak je mi jedno, zda je ve třetí nebo v devadesáté minutě. Pokud tam být nemusí, tak ji nedávám. Mám rád, když má hra spád. Preferuji anglický typ fotbalu, to mě baví. Nikdo nebrečí, nepíská se každé strčení. Mám rád výhody, které ve fotbale často rozhodují zápas. Když je třeba, musí se hra přibrzdit a přitáhnout, to je jasné.

Naposledy jsem vás viděl na fyzických testech v Praze. Jak to šlo?

V pohodě. Udržuji se neustále v kondici. Jsem rád za tyhle testy a celkově krajské semináře. Pokaždé si jako rozhodčí odnesu něco nového a něčemu se přiučím.

Berete krajský přebor jako vrchol, nebo byste chtěl ještě výš?

Já už se kvůli svému věku výš nedostanu, ale rád bych si zkusil písknout vyšší soutěž. V přípravě jsme pískali ČFL v Kolíně. To bylo úplně v pohodě. Čím vyšší soutěž, tím lepší rozhodování. Člověk se může soustředit jen na pravidla, a ne na okolní vlivy. Musí fungovat i věci kolem. Důležité je, když správně pracuje pořadatelská služba, funkcionáři a trenéři, kteří jsou na jiné úrovni. Na okrese vás někteří vysmějí a řeknou: „Na co si hraješ?"

Znáte oba finalisty poháru? Pískal jste letos Psáry a Poříčany?

Oba jsem pískal. Psáry na podzim. Na jaře jsem řídil utkání Poříčan před pár týdny v Doksech, což bylo celkem těžké utkání, ale ne z hlediska, že by se děly nekalosti, ale bylo to intenzivní, soubojové utkání od první do devadesáté minuty. Došlo ne penalty i správně neodpískané penalty. Těžké utkání, ale zvládli jsme ho. Pak je pro mě ctí, když mi z obou stran podají ruce, i když tam byla penalta proti Poříčanům a v devadesáté minutě vyloučení hráče Doks.

Obsazení finále DEMI SPORT Poháru SKFS 2023/2024

Hlavní rozhodčí: Petr Poklop
Asistenti rozhodčího: Václav Pudil, Richard Svoboda
Čtvrtý rozhodčí: Michal Fíla
Delegát: Karel Vyhnal
Technický delegát: Jaroslav Mázdra

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top