Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Jíloviště má aktuálně velkou formu. Daří se mu v I. A třídě a v poháru přešlo přes tři protivníky z krajského přeboru. Po Kosoři a Berounu byl postup nejtěžší v semifinále s Dobříší, kde tým tahouna Jana Rajnocha prohrával v 70. minutě 1:3, ale otočil na 5:3. „Je dobře, že jsme tu zkušenost se silnými týmy udělali. Hrají sice výš, ale my máme dost zkušených kvalitních hráčů, a když hrajeme na sto procent, můžeme se s nimi měřit," je přesvědčen bývalý reprezentant Jan Rajnoch.

Průhonice jsou pohárovým týmem. Už loni hrály tuhle vyřazovací soutěž výborně, padly až ve finále na hřišti kvalitou prošpikované Hřebče. Letos mají starosti se záchranou přeboru, ale prohrát podruhé ve finále poháru určitě chtít nebudou.

Trenér Rudolf Kahle ovšem přiznal i rozmrzelost nad tím, že pořadatelství přidělil Středočeský krajský fotbalový svaz po hlasování členů výkonného výboru soupeři. „Za poslední dva roky jsme odehráli v poháru devět zápasů a z toho sedm venku, naproti tomu Jíloviště hrálo třikrát doma a teď bude počtvrté. Je to výhoda soupeře, jehož hřiště je navíc velmi malé a vyhovuje mu," upozornil Kahle.

„Čeká náš těžký konec přeboru, hrajeme s Poříčany a Doksy, takže zápas v týdnu se nám úplně nehodí. Kdyby aspoň byl u nás, jak jsme to všichni očekávali… Nakonec jsme se ale rozhodli, že pohár má nějakou vážnost, a i když nesouhlasíme s pořadatelstvím, odehrajeme ho. A budeme se snažit ho vyhrát," slíbil Rudolf Kahle.

Aktuální forma obou celků se zdá dobrá. Průhonice zvládly velmi důležitý zápas na Spartaku Příbram (vyhrály 2:1) a dál živí naději na záchranu krajského přeboru. Jíloviště hrálo přebor dlouhé roky, teď se drží pravidelně v horních patrech I. A třídy. Naposledy tým vyhrál na Velké Dobré 2:1. „Ale že bych byl spokojen s výkonem, to tedy nejsem. Když vede tak zkušený tým 2:0, měl by zápas dohrát ve větším klidu. Na druhou stranu já nebyl spokojen ani týden předtím, a to jsme dali sedm branek," usmíval se Jan Rajnoch, který si v kariéře zahrál také za velké kluby Mladou Boleslav, Bohemians, Olomouc, Liberec, ale i německý Cottbus nebo několik tureckých klubů. Pak roky pomáhal Motorletu a nyní pracuje pro Jíloviště. Muž, který uspěl při předloňských volbách a je předsedou OFS Praha-západ, v Jílovišti spolupracuje třeba s trenérem a ikonou Sparty Horstem Sieglem. Fotbal tady nedělají jen pro dospělé, ale věnují se také mládeži. „Chceme, aby lidé v Jílovišti měli fotbal rádi a snad se to i trochu daří," říká.

Daří se také klubu v Průhonicích, a jejich hráčům může poradit recept na zisk poháru právě trenér. Rudolf Kahle totiž v roce 1997 získal v dresu Uhelných skladů Pražský pohár. „Jojo, je to hodně dávno. Ještě před mým zraněním, které mě z fotbalu coby aktivního hráče dostalo. Zkusíme na Jíloviště něco vymyslet, hrát se dá s každým. Mají na hrotu Kučeru (zimní posila z Nelahozevsi), samozřejmě Honzu Rajnocha a Sigi (Horst Siegl) tam přivedl slušné hráče. Bude to asi o soubojích, snad to uhlídá rozhodčí," přeje si Rudolf Kahle.

„Já toho sice v kariéře vyhrál dost, ale výhra v jakékoliv soutěži mě dodnes těší. Krajský pohár podle mne má svůj význam a je dobře, že se hraje. Finále bude událostí a věřím, že na zápas si najdou cestu jak lidé z Jíloviště, tak i z okolí. Vždyť Jíloviště leží na Strakonické, čili na příhodném místě. Každopádně se moc těšíme," dodal Jan Rajnoch.

My doplňme, že duel startuje v 18 hodin, řídí ho trojice Lukáš Tichý – Matěj Kubečka a Tomáš Louda.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top