FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny" měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

FAČR během roku 2022 napřímo pomohl ukrajinskému fotbalovému svazu, kterému zajistil dodávky potravin a léků. Zároveň v České republice ubytoval rodiny některých zaměstnanců ukrajinského svazu a snažíl se také pomoci dospělým ukrajinským fotbalistům, kteří přicházeli do České republiky.

Samotný projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny" byl zaměřený primárně na malé fotbalisty, kteří utíkali před válkou na Ukrajině a kteří se chtěli zapojit do tréninkového procesu na českém území.

Fotbalová asociace připravila výzvu pro kluby, které mohly nabídnout dětem z Ukrajiny možnost trénovat se svými týmy. Do celého projektu se nakonec zapojilo celkem 37 klubů z celého Česka.

Pomoci ze strany klubů a FAČR se dočkalo 233 dětí, každý ze zúčastněných klubů pak dostal 10 míčů od společnosti Puma. Jednotlivé kluby navíc dostaly za každého malého ukrajinského fotbalistu ve svém oddílu 2000 Kč.

Aktuality

Kam v okrese na fotbal: Fotbalové jaro se naplno rozjíždí!

31. 3. 2023

Další víkend nabídne v okrese Praha - západ plno fotbalu. Ve třetí třídě skupině B budou k vidění v sobotu od 16:30 hned dvě utkání, které promluví do rozložení sil na čele tabulky. Ve skupině A v neděli ve stejný čas si můžete vybrat souboj rezerv Jíloviště a Vestce. Naplno se rozbíhají i soutěže čtvrtých tříd, které mají za sebou dlouhou zimní pauzu.

Více zde

SOUHRN 17. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz porazila ve šlágru Všenory

27. 3. 2023

Hned na úvod jarní části DEMISPORT Okresního přeboru vyhrála Dobrovíz ve Všenorech přesvědčivě 4:1. Neztratily ani další týmy v popředí tabulky - Dolní Břežany a Roztoky.

Více zde

Informace z VH a Aktivu klubů

14. 3. 2023

Valná hromada OFS Praha - západ a následný Aktiv klubů proběhl ve středu 8. března na Strahově. Průběh celé akce byl hladký, a proto zbylo i hodně času na diskuzi různých témat.

Více zde

Proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS PZ

12. 3. 2023

V sobotu 11. března proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Z okresu se zúčastnilo 31 rozhodčích, 8 delegátů a hosté. Seminář se konal ve Zotavovně vězeňské služby na Praze 4.

Více zde

Ansley Hofmann o projektu Fotbal pro rozvoj

10. 3. 2023

Jedná se spíše o poslání, než o práci. Ansley Hofmann je členem týmu Fotbalu pro rozvoj a snaží se o změnu pohledu stereotypního českého prostředí. Hodnoty respektu, zodpovědnosti a schopnosti se dohodnout by totiž měli být samozřejmostí.

Více zde
Všechny aktuality
Top