Epidemiologická pravidla pro konání amatérských soutěží

23. 7. 2021

Obdobně jako při zápasech profesionálních soutěží je nutné u všech diváků kontrolovat jejich bezinfekčnost, stejně tak je tomu i u přímých aktérů utkání (hráči, realizační týmy, rozhodčí), kdy tuto povinnost plní pořadatel utkání, tj. domácí klub. Pořadatel utkání je zároveň povinen po dobu 30 dnů uchovávat kontaktní údaje všech přímých aktérů utkání, v praxi je nejjednodušší možností, jak tuto povinnost splnit, vyplnit kontaktní údaj (nejlépe telefon) k dané osobě vedoucím domácího družstva přímo do zápisu o utkání a tento pak 30 dnů archivovat.

Jednoznačným cílem příslušných orgánů státu je umožnit sportování dospělých i mládeže, na druhé straně ovšem také povinné testování (či doložení bezinfekčnosti jiným způsobem dle aktuálně platného opatření MZČR) všech účastníků takové akce.

Velká část kontroly je v praxi přenesena přímo na kluby, což na jedné straně značně zvyšuje časovou i finanční zátěž, na druhé ovšem můžeme být rádi, že je možné téměř po roce soutěžní zápasy vůbec pořádat, a to i využitím veškerého zázemí stadionu.

FAČR vnímá komplikovanost uvádění příslušných opatření MZČR do praxe a vede (obdobně jako další sporty) jak s MZČR, tak i s dalšími příslušnými autoritami pravidelná jednání o možné úpravě současných pravidel a usiluje o co nejlepší pozici fotbalu, zejména co se týče soutěží mládeže a kategorie věku 6-12 let, zároveň však pochopitelně podléhá aktuálně platným rozhodnutím těchto autorit přijatých na základě vývoje epidemiologické situace.

Tato pravidla byla VV FAČR schválena dne 23. 7. 2021 na základě aktuálně platných opatření MZČR. V případě úpravy pravidel vycházejících z opatření MZČR bude VV FAČR obratem reagováno také úpravou těchto pravidel. Kompletní znění aktuálně platných opatření MZČR je vždy k nalezení na webových stránkách vlada.cz.

Složka dokumentů:

Epidemiologická pravidla pro konání amatérských soutěží

zdroj: www.facr.fotbal.cz

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top