Cesta k úspěchu je dlouhá a těžká, říká exligista a odchovanec Jinočan Miller

9. 7. 2022

V brance Mladé Boleslavi přispěl k vítězství v českém poháru, porazil Olympique Marseille, vychytal čisté konto proti slavnému PSG a nyní hají svatyni Nučic.

Profesionální kariéru už jste sice ukončil, ale z branky jste neodešel, je to tak?

Ano, po profesionální kariéře jsem hrál za Rudnou, většinou jako hráč I.B třídu. Teď už kvůli času a zdraví III. třídu za Nučice, ale opravdu jen výjimečně.

V roce 2000/01 jste přestoupil do Mladé Boleslavi. Tam jste byl ale dlouho náhradníkem a jedničkou jste se stal až v sezoně 2003/04. Čím jste si to vybojoval?

Těžko říct. V Mladé Boleslavi jsem si musel svoje místo zasloužit, byl jsem mladý a byla větší konkurence. Nakonec se mi ale podařilo stát se jedničkou týmu.

Ve stejné sezoně jste s Boleslaví postoupili do první ligy. Jak na to vzpomínáte?

Postupová sezona byla těžká, musí se pořád dokazovat, že patříte na postupová místa. Se skvělou partou se nám podařilo postoupit do ligy. Doteď na to vzpomínám a hrozně si toho vážím.

Zažil jste i úspěšná tažení pohárovou Evropou. V jedné sezoně jste s Mladou Boleslaví zaznamenal vítězství 4:2 nad Olympique Marseille a také čisté konto proti PSG. Jaký z těchto úspěchů považujete za větší?

Větší úspěch byl asi zápas s Olympiquem, jelikož toto vítězství znamenalo postup do skupiny Poháru UEFA, což je nynější Evropská liga.

V sezóně 2010/11 jste se podílel na zisku českého fotbalového poháru, když jste ve finále proti Olomouci přispěl po remíze 1:1 v základní hrací době čtyřmi chycenými penaltami k celkovému vítězství 4:3. Jak na rozstřel vzpomínáte? Čtyři chycené penalty, to se jen tak nevidí.

Vítězství v poháru je můj největší sportovní úspěch a samozřejmě potěší o to víc, že se mi podařilo tým podržet v penaltovém rozstřelu a mít na poháru svoji zásluhu.

V roce 2015 jste se nejprve přesunul do Sparty na hostování a o několik měsíců později jste tam přestoupil. Odchytal jste však jen jeden ligový zápas. Jak angažmá ve Spartě hodnotíte?

Do Sparty jsem se dostal kvůli zranění Davida Bičíka a měla to být jen půlroční výpomoc. Svým přístupem a snad i kvalitou jsem si ale vysloužil novou smlouvu a prodloužil jsem své působení ve Spartě o další dva roky. Odchytal jsem pouze jeden ligový zapas, víc jsem si ale zachytal v českém poháru. I přesto, že jsem seděl na lavičce, užil jsem si cestu Evropou a skvělé zápasy v Evropské lize.

Po ukončení profesionální hráčské kariéry v roce 2017 jste se stal trenérem brankářů v Bohemians 1905. Jak dlouho ještě hodláte pokračovat?

V Bohemians začínám šestý rok jako trenér brankářů a stále mě to baví. Uvidíme, jak dlouho zde ještě vydržím.

Na závěr se Vás zeptám, co byste jako obyčejný kluk, který s fotbalem začínal v Jinočanech a postupně se vypracoval v borce, který vyhrál český fotbalový pohár, vychytal nulu proti PSG a působil i ve Spartě, vzkázal mladým začínajícím brankářům?

Mladým brankářům těžko něco doporučovat, každý si musí srovnat v hlavě, co přesně chce a jestli je ochoten podrobit fotbalu vše, co je potřeba. Určitě k tomu pomůže trpělivost, zdraví a samozřejmě také štěstí, protože cesta k úspěchu je velmi dlouhá a těžká.

zdroj: www.fotbalunas.cz

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top