Cesta k úspěchu je dlouhá a těžká, říká exligista a odchovanec Jinočan Miller

9. 7. 2022

V brance Mladé Boleslavi přispěl k vítězství v českém poháru, porazil Olympique Marseille, vychytal čisté konto proti slavnému PSG a nyní hají svatyni Nučic.

Profesionální kariéru už jste sice ukončil, ale z branky jste neodešel, je to tak?

Ano, po profesionální kariéře jsem hrál za Rudnou, většinou jako hráč I.B třídu. Teď už kvůli času a zdraví III. třídu za Nučice, ale opravdu jen výjimečně.

V roce 2000/01 jste přestoupil do Mladé Boleslavi. Tam jste byl ale dlouho náhradníkem a jedničkou jste se stal až v sezoně 2003/04. Čím jste si to vybojoval?

Těžko říct. V Mladé Boleslavi jsem si musel svoje místo zasloužit, byl jsem mladý a byla větší konkurence. Nakonec se mi ale podařilo stát se jedničkou týmu.

Ve stejné sezoně jste s Boleslaví postoupili do první ligy. Jak na to vzpomínáte?

Postupová sezona byla těžká, musí se pořád dokazovat, že patříte na postupová místa. Se skvělou partou se nám podařilo postoupit do ligy. Doteď na to vzpomínám a hrozně si toho vážím.

Zažil jste i úspěšná tažení pohárovou Evropou. V jedné sezoně jste s Mladou Boleslaví zaznamenal vítězství 4:2 nad Olympique Marseille a také čisté konto proti PSG. Jaký z těchto úspěchů považujete za větší?

Větší úspěch byl asi zápas s Olympiquem, jelikož toto vítězství znamenalo postup do skupiny Poháru UEFA, což je nynější Evropská liga.

V sezóně 2010/11 jste se podílel na zisku českého fotbalového poháru, když jste ve finále proti Olomouci přispěl po remíze 1:1 v základní hrací době čtyřmi chycenými penaltami k celkovému vítězství 4:3. Jak na rozstřel vzpomínáte? Čtyři chycené penalty, to se jen tak nevidí.

Vítězství v poháru je můj největší sportovní úspěch a samozřejmě potěší o to víc, že se mi podařilo tým podržet v penaltovém rozstřelu a mít na poháru svoji zásluhu.

V roce 2015 jste se nejprve přesunul do Sparty na hostování a o několik měsíců později jste tam přestoupil. Odchytal jste však jen jeden ligový zápas. Jak angažmá ve Spartě hodnotíte?

Do Sparty jsem se dostal kvůli zranění Davida Bičíka a měla to být jen půlroční výpomoc. Svým přístupem a snad i kvalitou jsem si ale vysloužil novou smlouvu a prodloužil jsem své působení ve Spartě o další dva roky. Odchytal jsem pouze jeden ligový zapas, víc jsem si ale zachytal v českém poháru. I přesto, že jsem seděl na lavičce, užil jsem si cestu Evropou a skvělé zápasy v Evropské lize.

Po ukončení profesionální hráčské kariéry v roce 2017 jste se stal trenérem brankářů v Bohemians 1905. Jak dlouho ještě hodláte pokračovat?

V Bohemians začínám šestý rok jako trenér brankářů a stále mě to baví. Uvidíme, jak dlouho zde ještě vydržím.

Na závěr se Vás zeptám, co byste jako obyčejný kluk, který s fotbalem začínal v Jinočanech a postupně se vypracoval v borce, který vyhrál český fotbalový pohár, vychytal nulu proti PSG a působil i ve Spartě, vzkázal mladým začínajícím brankářům?

Mladým brankářům těžko něco doporučovat, každý si musí srovnat v hlavě, co přesně chce a jestli je ochoten podrobit fotbalu vše, co je potřeba. Určitě k tomu pomůže trpělivost, zdraví a samozřejmě také štěstí, protože cesta k úspěchu je velmi dlouhá a těžká.

zdroj: www.fotbalunas.cz

Aktuality

Středeční pohárové finále svede dohromady úspěšné týmy Psár a Poříčan

29. 5. 2024

Událostí středočeského fotbalu v tomto týdnu je finále Demi Sport Poháru SKFS. Na hřišti Rapidu Psáry přivítá domácí tým ve středu 29. května od 18 hodin SK Poříčany. Čeká se vysoká návštěva a parádní fotbalový zážitek.

Více zde

Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z Kutnohorska

23. 5. 2024

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI SPORT Poháru SKFS, které se uskuteční ve střed 29. května od 18 hodin mezi domácími Psáry a Poříčany.

Více zde

Skuhravý a další legendy podpoří na Planeo Cupu i středočeské talenty

13. 5. 2024

Jarní měsíce patří už podvanácté Poháru mládeže FAČR Planeo Cupu. I letošní ročník největší události mládežnického fotbalu slibuje výjimečné zážitky. Během šesti finálových turnajů se na jednom místě setkají nejmladší nadějní fotbalisté, současní aktivní hráči i fotbalové legendy, které povzbudí nastupující generaci fotbalistů a zároveň se podělí o zkušenosti ze své bohaté a úspěšné kariéry.

Více zde

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl znát každý

10. 5. 2024

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava Stejskala při náhlých zdravotních komplikacích.

Více zde

OFS Praha - západ rozjel projekt Veteránské ligy

2. 5. 2024

OFS Praha - západ zorganizoval od jara Veteránskou ligu. I přes menší zájem klubů se podařilo nastavit systém soutěže, která se už v okrese rozběhla. Do pilotního projektu se nakonec přihlásilo šest klubů. Zapojit se v budoucnu může každý další veteránský oddíl na OFS PZ.

Více zde
Všechny aktuality
Top