Cesta k úspěchu je dlouhá a těžká, říká exligista a odchovanec Jinočan Miller

9. 7. 2022

V brance Mladé Boleslavi přispěl k vítězství v českém poháru, porazil Olympique Marseille, vychytal čisté konto proti slavnému PSG a nyní hají svatyni Nučic.

Profesionální kariéru už jste sice ukončil, ale z branky jste neodešel, je to tak?

Ano, po profesionální kariéře jsem hrál za Rudnou, většinou jako hráč I.B třídu. Teď už kvůli času a zdraví III. třídu za Nučice, ale opravdu jen výjimečně.

V roce 2000/01 jste přestoupil do Mladé Boleslavi. Tam jste byl ale dlouho náhradníkem a jedničkou jste se stal až v sezoně 2003/04. Čím jste si to vybojoval?

Těžko říct. V Mladé Boleslavi jsem si musel svoje místo zasloužit, byl jsem mladý a byla větší konkurence. Nakonec se mi ale podařilo stát se jedničkou týmu.

Ve stejné sezoně jste s Boleslaví postoupili do první ligy. Jak na to vzpomínáte?

Postupová sezona byla těžká, musí se pořád dokazovat, že patříte na postupová místa. Se skvělou partou se nám podařilo postoupit do ligy. Doteď na to vzpomínám a hrozně si toho vážím.

Zažil jste i úspěšná tažení pohárovou Evropou. V jedné sezoně jste s Mladou Boleslaví zaznamenal vítězství 4:2 nad Olympique Marseille a také čisté konto proti PSG. Jaký z těchto úspěchů považujete za větší?

Větší úspěch byl asi zápas s Olympiquem, jelikož toto vítězství znamenalo postup do skupiny Poháru UEFA, což je nynější Evropská liga.

V sezóně 2010/11 jste se podílel na zisku českého fotbalového poháru, když jste ve finále proti Olomouci přispěl po remíze 1:1 v základní hrací době čtyřmi chycenými penaltami k celkovému vítězství 4:3. Jak na rozstřel vzpomínáte? Čtyři chycené penalty, to se jen tak nevidí.

Vítězství v poháru je můj největší sportovní úspěch a samozřejmě potěší o to víc, že se mi podařilo tým podržet v penaltovém rozstřelu a mít na poháru svoji zásluhu.

V roce 2015 jste se nejprve přesunul do Sparty na hostování a o několik měsíců později jste tam přestoupil. Odchytal jste však jen jeden ligový zápas. Jak angažmá ve Spartě hodnotíte?

Do Sparty jsem se dostal kvůli zranění Davida Bičíka a měla to být jen půlroční výpomoc. Svým přístupem a snad i kvalitou jsem si ale vysloužil novou smlouvu a prodloužil jsem své působení ve Spartě o další dva roky. Odchytal jsem pouze jeden ligový zapas, víc jsem si ale zachytal v českém poháru. I přesto, že jsem seděl na lavičce, užil jsem si cestu Evropou a skvělé zápasy v Evropské lize.

Po ukončení profesionální hráčské kariéry v roce 2017 jste se stal trenérem brankářů v Bohemians 1905. Jak dlouho ještě hodláte pokračovat?

V Bohemians začínám šestý rok jako trenér brankářů a stále mě to baví. Uvidíme, jak dlouho zde ještě vydržím.

Na závěr se Vás zeptám, co byste jako obyčejný kluk, který s fotbalem začínal v Jinočanech a postupně se vypracoval v borce, který vyhrál český fotbalový pohár, vychytal nulu proti PSG a působil i ve Spartě, vzkázal mladým začínajícím brankářům?

Mladým brankářům těžko něco doporučovat, každý si musí srovnat v hlavě, co přesně chce a jestli je ochoten podrobit fotbalu vše, co je potřeba. Určitě k tomu pomůže trpělivost, zdraví a samozřejmě také štěstí, protože cesta k úspěchu je velmi dlouhá a těžká.

zdroj: www.fotbalunas.cz

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top