Cesta k úspěchu je dlouhá a těžká, říká exligista a odchovanec Jinočan Miller

9. 7. 2022

V brance Mladé Boleslavi přispěl k vítězství v českém poháru, porazil Olympique Marseille, vychytal čisté konto proti slavnému PSG a nyní hají svatyni Nučic.

Profesionální kariéru už jste sice ukončil, ale z branky jste neodešel, je to tak?

Ano, po profesionální kariéře jsem hrál za Rudnou, většinou jako hráč I.B třídu. Teď už kvůli času a zdraví III. třídu za Nučice, ale opravdu jen výjimečně.

V roce 2000/01 jste přestoupil do Mladé Boleslavi. Tam jste byl ale dlouho náhradníkem a jedničkou jste se stal až v sezoně 2003/04. Čím jste si to vybojoval?

Těžko říct. V Mladé Boleslavi jsem si musel svoje místo zasloužit, byl jsem mladý a byla větší konkurence. Nakonec se mi ale podařilo stát se jedničkou týmu.

Ve stejné sezoně jste s Boleslaví postoupili do první ligy. Jak na to vzpomínáte?

Postupová sezona byla těžká, musí se pořád dokazovat, že patříte na postupová místa. Se skvělou partou se nám podařilo postoupit do ligy. Doteď na to vzpomínám a hrozně si toho vážím.

Zažil jste i úspěšná tažení pohárovou Evropou. V jedné sezoně jste s Mladou Boleslaví zaznamenal vítězství 4:2 nad Olympique Marseille a také čisté konto proti PSG. Jaký z těchto úspěchů považujete za větší?

Větší úspěch byl asi zápas s Olympiquem, jelikož toto vítězství znamenalo postup do skupiny Poháru UEFA, což je nynější Evropská liga.

V sezóně 2010/11 jste se podílel na zisku českého fotbalového poháru, když jste ve finále proti Olomouci přispěl po remíze 1:1 v základní hrací době čtyřmi chycenými penaltami k celkovému vítězství 4:3. Jak na rozstřel vzpomínáte? Čtyři chycené penalty, to se jen tak nevidí.

Vítězství v poháru je můj největší sportovní úspěch a samozřejmě potěší o to víc, že se mi podařilo tým podržet v penaltovém rozstřelu a mít na poháru svoji zásluhu.

V roce 2015 jste se nejprve přesunul do Sparty na hostování a o několik měsíců později jste tam přestoupil. Odchytal jste však jen jeden ligový zápas. Jak angažmá ve Spartě hodnotíte?

Do Sparty jsem se dostal kvůli zranění Davida Bičíka a měla to být jen půlroční výpomoc. Svým přístupem a snad i kvalitou jsem si ale vysloužil novou smlouvu a prodloužil jsem své působení ve Spartě o další dva roky. Odchytal jsem pouze jeden ligový zapas, víc jsem si ale zachytal v českém poháru. I přesto, že jsem seděl na lavičce, užil jsem si cestu Evropou a skvělé zápasy v Evropské lize.

Po ukončení profesionální hráčské kariéry v roce 2017 jste se stal trenérem brankářů v Bohemians 1905. Jak dlouho ještě hodláte pokračovat?

V Bohemians začínám šestý rok jako trenér brankářů a stále mě to baví. Uvidíme, jak dlouho zde ještě vydržím.

Na závěr se Vás zeptám, co byste jako obyčejný kluk, který s fotbalem začínal v Jinočanech a postupně se vypracoval v borce, který vyhrál český fotbalový pohár, vychytal nulu proti PSG a působil i ve Spartě, vzkázal mladým začínajícím brankářům?

Mladým brankářům těžko něco doporučovat, každý si musí srovnat v hlavě, co přesně chce a jestli je ochoten podrobit fotbalu vše, co je potřeba. Určitě k tomu pomůže trpělivost, zdraví a samozřejmě také štěstí, protože cesta k úspěchu je velmi dlouhá a těžká.

zdroj: www.fotbalunas.cz

Aktuality

Proběhl seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ

16. 8. 2022

V pátek se v Zotavovně vězeňské služby na Praze 4 konal seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Semináře se zúčastnilo 33 rozhodčích, 9 delegátů a hosté, kteří se podíleli na programu celé akce.

Více zde

Barvy dresů domácích klubů v soutěžích SKFS pro sezonu 2022/2023

12. 8. 2022

V tomto článku najdete odkaz na barvy domácích dresů středočeských krajských fotbalových soutěží dospělých a nově i mládeže. U mládeže jde v sezoně 2022/2023 o nepovinný údaj. Uvažuje se však o zavedení stejné povinnosti jako u dospělých pro následující ročník 2023/2024.

Více zde

Informace pro kluby KP k natáčení zápasů

11. 8. 2022

Před začátkem krajského přeboru mužů zveřejňujeme souhrnné informace ohledně natáčení utkání. Z okresu Praha - západ se představí v nejvyšší krajské soutěži Povltavská FA B a nově také postupivší Spartak Průhonice.

Více zde

Výkonný výbor schválil Rozpis soutěží 2022/2023

11. 8. 2022

Na svém středečním zasedání schválili členové Výkonného výboru SKFS aktualizovaný Rozpis soutěží pro sezonu 2022/2023. Tady je přehled nejzajímavějších novinek.

Více zde

Velká oslava osmdesátin v Dobrovízi…

1. 8. 2022

TJ Sokol Dobrovíz oslavila 80 let svého fotbalového oddílu v sobotu 30.7.2022 zápasem s Amforou. Na akci dorazilo přes 500 diváků, kteří si mohli užít nejen zápas domácí staré gardy proti Amfoře, ale také spoustu doprovodného programu.

Více zde
Všechny aktuality
Top