Cesta k úspěchu je dlouhá a těžká, říká exligista a odchovanec Jinočan Miller

9. 7. 2022

V brance Mladé Boleslavi přispěl k vítězství v českém poháru, porazil Olympique Marseille, vychytal čisté konto proti slavnému PSG a nyní hají svatyni Nučic.

Profesionální kariéru už jste sice ukončil, ale z branky jste neodešel, je to tak?

Ano, po profesionální kariéře jsem hrál za Rudnou, většinou jako hráč I.B třídu. Teď už kvůli času a zdraví III. třídu za Nučice, ale opravdu jen výjimečně.

V roce 2000/01 jste přestoupil do Mladé Boleslavi. Tam jste byl ale dlouho náhradníkem a jedničkou jste se stal až v sezoně 2003/04. Čím jste si to vybojoval?

Těžko říct. V Mladé Boleslavi jsem si musel svoje místo zasloužit, byl jsem mladý a byla větší konkurence. Nakonec se mi ale podařilo stát se jedničkou týmu.

Ve stejné sezoně jste s Boleslaví postoupili do první ligy. Jak na to vzpomínáte?

Postupová sezona byla těžká, musí se pořád dokazovat, že patříte na postupová místa. Se skvělou partou se nám podařilo postoupit do ligy. Doteď na to vzpomínám a hrozně si toho vážím.

Zažil jste i úspěšná tažení pohárovou Evropou. V jedné sezoně jste s Mladou Boleslaví zaznamenal vítězství 4:2 nad Olympique Marseille a také čisté konto proti PSG. Jaký z těchto úspěchů považujete za větší?

Větší úspěch byl asi zápas s Olympiquem, jelikož toto vítězství znamenalo postup do skupiny Poháru UEFA, což je nynější Evropská liga.

V sezóně 2010/11 jste se podílel na zisku českého fotbalového poháru, když jste ve finále proti Olomouci přispěl po remíze 1:1 v základní hrací době čtyřmi chycenými penaltami k celkovému vítězství 4:3. Jak na rozstřel vzpomínáte? Čtyři chycené penalty, to se jen tak nevidí.

Vítězství v poháru je můj největší sportovní úspěch a samozřejmě potěší o to víc, že se mi podařilo tým podržet v penaltovém rozstřelu a mít na poháru svoji zásluhu.

V roce 2015 jste se nejprve přesunul do Sparty na hostování a o několik měsíců později jste tam přestoupil. Odchytal jste však jen jeden ligový zápas. Jak angažmá ve Spartě hodnotíte?

Do Sparty jsem se dostal kvůli zranění Davida Bičíka a měla to být jen půlroční výpomoc. Svým přístupem a snad i kvalitou jsem si ale vysloužil novou smlouvu a prodloužil jsem své působení ve Spartě o další dva roky. Odchytal jsem pouze jeden ligový zapas, víc jsem si ale zachytal v českém poháru. I přesto, že jsem seděl na lavičce, užil jsem si cestu Evropou a skvělé zápasy v Evropské lize.

Po ukončení profesionální hráčské kariéry v roce 2017 jste se stal trenérem brankářů v Bohemians 1905. Jak dlouho ještě hodláte pokračovat?

V Bohemians začínám šestý rok jako trenér brankářů a stále mě to baví. Uvidíme, jak dlouho zde ještě vydržím.

Na závěr se Vás zeptám, co byste jako obyčejný kluk, který s fotbalem začínal v Jinočanech a postupně se vypracoval v borce, který vyhrál český fotbalový pohár, vychytal nulu proti PSG a působil i ve Spartě, vzkázal mladým začínajícím brankářům?

Mladým brankářům těžko něco doporučovat, každý si musí srovnat v hlavě, co přesně chce a jestli je ochoten podrobit fotbalu vše, co je potřeba. Určitě k tomu pomůže trpělivost, zdraví a samozřejmě také štěstí, protože cesta k úspěchu je velmi dlouhá a těžká.

zdroj: www.fotbalunas.cz

Aktuality

Informace: podpora sportu od Středočeského kraje v roce 2023

7. 12. 2022

Celkem 40 milionů korun na příští rok vyčlenil Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 schválilo zastupitelstvo na svém jednání 28. listopadu 2022.

Více zde

Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna a Rakovníku

6. 12. 2022

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14. Nejlepší hráčkou za okres Praha - západ byla zvolena Josefína Kociánová.

Více zde

Nwogu podzimním králem okresních střelců

3. 12. 2022

Fotbalový podzim je minulostí. Nejen na Praze - západ se na pár chvil uložily fotbalové areály k zimnímu spánku. Na řadu tedy může přijít bilancování. Přínášíme vám tabulku střelců okresních soutěží z podzimní části sezony.

Více zde

Fotbalové přípravky zahájily 1. ročník Zimní ligy Zvole

30. 11. 2022

O posledním listopadovém víkendu odstartoval 1. ročník Zimní ligy Zvole 2022/23 - mladších a starších přípravek. Do té se přihlásilo celkem 11 klubů, které nasadily své týmy malých fotbalistů do dvou osmičlenných skupin.

Více zde

Závěr listopadu patří setkáním s kluby

22. 11. 2022

Ve Zvoli proběhlo první setkání zástupců klubů, členů a předsedů odborných komisí, a předsedy VV s jeho členy. V příjemné atmosféře byla ve společné diskuzi probrána podstatná každodenní klubová témata.

Více zde
Všechny aktuality
Top