Celorepublikové finále McDonald´s Cup ovládla ZŠ Davle

6. 6. 2024

Úspěšné tažení má za sebou ZŠ Davle z okresu Praha - západ, která po výborných výkonech zvítězila na celorepublikovém finále McDonald´s Cup. Jedním ze strůjců úspěchu byl i Lukáš Mráz, který v Davli učí tělocvik a je také šéftrenérem mládeže v Povltavské fotbalové akademii.

Máte s turnajem McDonald´s Cup nějaké zkušenosti?

Jednu zkušenost již máme. Před dvanácti lety jsme se také s velmi silným ročníkem 2000 a 2001 probojovali na Svátek fotbalu, jenž se konal v Teplicích a bylo z toho obrovské překvapení, kdy se psalo o tom, že zázrak z Davle to dotáhl až do finále McDonald´s Cupu. Naše cesta tenkrát skončila těsně pod vrcholem, ale druhé místo bylo něčím neuvěřitelným. Říkal jsem si, že to už nikdy nepůjde překonat.

S jakými ambicemi jste jeli na velké finále do Hradce?

Věděli jsme, že máme letos opravdu silný tým, vždyť jen to, že jsme na krajském finále v obrovské konkurenci nedostali ani jeden gól, bylo příslibem, že by to mohlo dobře dopadnout.

Jakou úroveň měl podle vás finálový turnaj?

Obrovskou. Při klubových zápasech pracuje trenér s nějakým kádrem, o němž ví, jakou má kvalitu a s tou reprezentuje svůj tým. Ovšem na sportovních školách bývá velká směs hráčů z různých velkých klubů, a když se k sobě vyberou ti nejlepší z nich, tak to bývá velmi silné mužstvo. Fotbal na tomto finálovém turnaji měl prostě opravdu parametry toho nejlepšího republikového výběru.

Jak moc děti prožívaly celou akci?

Myslím, že velmi intenzivně. Od okrskových kol přes okresní a krajské finále až do Hradce kluci předváděli stále stejně kvalitní výkony a prostě si šli za svým cílem. Často na nich byla vidět nervozita, ale myslím, že nám pomohlo, že v každém utkání se nám podařilo vstřelit branku jako první, a tím vždy vše z kluků spadlo.

Hrají vaše děti společně fotbal nebo jste namíchaní z různých týmů?

U nás ve škole v Davli působí Povltavská fotbalová akademie, takže většina dětí hraje právě za ní. Pouze dva hráči působí v jiném klubu a to ve Spartě Praha a Bohemians Praha.

Kdo všechno se na úspěchu podílel?

Určitě bych chtěl poděkovat mým trenérským kolegům Rudovi a Martinovi, bez kterých bych byl v některých fázích turnaje bezradný. Obrovský dík patří i všem rodičům, byli velkou oporou a pro kluky vytvořili vždy parádní a přátelskou atmosféru. V neposlední řadě samozřejmě i vedení a kolegům z naší úžasné školy v Davli, velká podpora od nich byla po celou dobu.

Myslím, že finálový zápas, který vysílala živě televize si užila nejen paní ředitelka přímo na stadionu ale i kolegové s dětmi ve třídách u obrazovek. Stejně tak cítíme podporu od samotné obce, která sport ve škole i v Davli velmi podporuje.

Největší poděkování a poklonu bych chtěl ovšem vyseknout hráčům, kteří zřejmě nejen mě připravili ten největší sportovní zážitek v trenérské i pedagogické kariéře.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top