Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na krajském finále šestý

17. 6. 2023

Sezonu ukončila také kategorie dívek WU14. Finálový turnaj se uskutečnil ve čtvrtek v areálu Spartaku Příbram. Z výhry se radovaly domácí hráčky těsně před výběrem OFS Benešov. Bronz putuje na Kladensko.

„Turnaj hodnotím pozitivně. Děvčat přijelo opravdu hodně. Je jen škoda, že se nemohly zúčastnit tři okresy, ale jsou školy v přírodě, výlety a to neovlivníme. I tak se sešlo spousta šikovných hráček. Bylo na nich vidět, že se ve svém fotbalovém vývoji posouvají," zhodnotil akci GTM OFS Příbram Miroslav Bodnár.

Fotbalové jaro bylo ve Středočeském kraji pro dívky této kategorie začalo už v březnu. „Začali jsme na konci března prvními jarními turnaji ve Švermově a v Poděbradech, kde se sešly regionální výběry, které si zahrály proti sobě. Dle výsledků jsme rozlosovaly čtvrteční finálový turnaj v Příbrami," vysvětlil Bodnár.

Projekt dívčího fotbalu ve Středočeském kraji přivádí k této hře stále více hráček. „Přišlo také hodně holek z loňské kategorie WU11. Hlavně si myslím, že naším cílem je nyní vytvořit pro holky další kategorii," mluvil Miroslav Bodnár za Komisi mládeže SKFS, kde je místopředsedou. „Pokud chceme holky udržet při fotbale, tak musíme vymyslet další akce. Je to samozřejmě o penězích a času lidí. Chceme toto téma řešit na Komisi mládeže SKFS. Následně pak na okresech. Na Příbramsku to funguje tak, že se každých čtrnáct dní sejdou holky na společný trénink v Pičíně. Máme tam holky z obou kategorií. Je to pak znát na výsledcích, i když jsme ve čtvrtek vyhráli se štěstím. Ale štěstí přeje připraveným."

V úvahu připadá kategorie WU16. Podle Bodnára jde stále o děvčata, která mohou hrát za starší žáky: „Pořád hrají soutěž kluků. Když jsou starší, směřují do dívčích týmů. Ve středních Čechách moc ženských týmů nemáme. Holky chodí do Prahy, kde hrají za Spartu, Slavii nebo Duklu. Každý klub, který má statut Sportovního centra mládeže, musí mít ženský tým. V Příbrami je spojený tým FK s Pičínem."

Konečné pořadí finálového turnaje SKFS kategorie WU14

1. OFS Příbram
2. OFS Benešov
3. OFS Kladno
4. OFS Kutná Hora
5. OFS Mladá Boleslav
6. OFS Praha-západ
7. OFS Praha-východ
8. OFS Beroun
9. OFS Mělník

| FOTOGALERIE

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top