Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na krajském finále šestý

17. 6. 2023

Sezonu ukončila také kategorie dívek WU14. Finálový turnaj se uskutečnil ve čtvrtek v areálu Spartaku Příbram. Z výhry se radovaly domácí hráčky těsně před výběrem OFS Benešov. Bronz putuje na Kladensko.

„Turnaj hodnotím pozitivně. Děvčat přijelo opravdu hodně. Je jen škoda, že se nemohly zúčastnit tři okresy, ale jsou školy v přírodě, výlety a to neovlivníme. I tak se sešlo spousta šikovných hráček. Bylo na nich vidět, že se ve svém fotbalovém vývoji posouvají," zhodnotil akci GTM OFS Příbram Miroslav Bodnár.

Fotbalové jaro bylo ve Středočeském kraji pro dívky této kategorie začalo už v březnu. „Začali jsme na konci března prvními jarními turnaji ve Švermově a v Poděbradech, kde se sešly regionální výběry, které si zahrály proti sobě. Dle výsledků jsme rozlosovaly čtvrteční finálový turnaj v Příbrami," vysvětlil Bodnár.

Projekt dívčího fotbalu ve Středočeském kraji přivádí k této hře stále více hráček. „Přišlo také hodně holek z loňské kategorie WU11. Hlavně si myslím, že naším cílem je nyní vytvořit pro holky další kategorii," mluvil Miroslav Bodnár za Komisi mládeže SKFS, kde je místopředsedou. „Pokud chceme holky udržet při fotbale, tak musíme vymyslet další akce. Je to samozřejmě o penězích a času lidí. Chceme toto téma řešit na Komisi mládeže SKFS. Následně pak na okresech. Na Příbramsku to funguje tak, že se každých čtrnáct dní sejdou holky na společný trénink v Pičíně. Máme tam holky z obou kategorií. Je to pak znát na výsledcích, i když jsme ve čtvrtek vyhráli se štěstím. Ale štěstí přeje připraveným."

V úvahu připadá kategorie WU16. Podle Bodnára jde stále o děvčata, která mohou hrát za starší žáky: „Pořád hrají soutěž kluků. Když jsou starší, směřují do dívčích týmů. Ve středních Čechách moc ženských týmů nemáme. Holky chodí do Prahy, kde hrají za Spartu, Slavii nebo Duklu. Každý klub, který má statut Sportovního centra mládeže, musí mít ženský tým. V Příbrami je spojený tým FK s Pičínem."

Konečné pořadí finálového turnaje SKFS kategorie WU14

1. OFS Příbram
2. OFS Benešov
3. OFS Kladno
4. OFS Kutná Hora
5. OFS Mladá Boleslav
6. OFS Praha-západ
7. OFS Praha-východ
8. OFS Beroun
9. OFS Mělník

| FOTOGALERIE

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top