Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na krajském finále šestý

17. 6. 2023

Sezonu ukončila také kategorie dívek WU14. Finálový turnaj se uskutečnil ve čtvrtek v areálu Spartaku Příbram. Z výhry se radovaly domácí hráčky těsně před výběrem OFS Benešov. Bronz putuje na Kladensko.

„Turnaj hodnotím pozitivně. Děvčat přijelo opravdu hodně. Je jen škoda, že se nemohly zúčastnit tři okresy, ale jsou školy v přírodě, výlety a to neovlivníme. I tak se sešlo spousta šikovných hráček. Bylo na nich vidět, že se ve svém fotbalovém vývoji posouvají," zhodnotil akci GTM OFS Příbram Miroslav Bodnár.

Fotbalové jaro bylo ve Středočeském kraji pro dívky této kategorie začalo už v březnu. „Začali jsme na konci března prvními jarními turnaji ve Švermově a v Poděbradech, kde se sešly regionální výběry, které si zahrály proti sobě. Dle výsledků jsme rozlosovaly čtvrteční finálový turnaj v Příbrami," vysvětlil Bodnár.

Projekt dívčího fotbalu ve Středočeském kraji přivádí k této hře stále více hráček. „Přišlo také hodně holek z loňské kategorie WU11. Hlavně si myslím, že naším cílem je nyní vytvořit pro holky další kategorii," mluvil Miroslav Bodnár za Komisi mládeže SKFS, kde je místopředsedou. „Pokud chceme holky udržet při fotbale, tak musíme vymyslet další akce. Je to samozřejmě o penězích a času lidí. Chceme toto téma řešit na Komisi mládeže SKFS. Následně pak na okresech. Na Příbramsku to funguje tak, že se každých čtrnáct dní sejdou holky na společný trénink v Pičíně. Máme tam holky z obou kategorií. Je to pak znát na výsledcích, i když jsme ve čtvrtek vyhráli se štěstím. Ale štěstí přeje připraveným."

V úvahu připadá kategorie WU16. Podle Bodnára jde stále o děvčata, která mohou hrát za starší žáky: „Pořád hrají soutěž kluků. Když jsou starší, směřují do dívčích týmů. Ve středních Čechách moc ženských týmů nemáme. Holky chodí do Prahy, kde hrají za Spartu, Slavii nebo Duklu. Každý klub, který má statut Sportovního centra mládeže, musí mít ženský tým. V Příbrami je spojený tým FK s Pičínem."

Konečné pořadí finálového turnaje SKFS kategorie WU14

1. OFS Příbram
2. OFS Benešov
3. OFS Kladno
4. OFS Kutná Hora
5. OFS Mladá Boleslav
6. OFS Praha-západ
7. OFS Praha-východ
8. OFS Beroun
9. OFS Mělník

| FOTOGALERIE

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top