Tuchoměřice září také v I. A třídě, neztratily ještě ani bod

31. 8. 2023

Před rokem vstoupili fotbalisté Tuchoměřic jako nováček do I. B třídy porážkou ve Vraném 3:4. Možná nikdo v tu chvíli netušil, jak dlouhatánská série výher je od té doby čeká. Tým z okresu Prahy-západ vyhrál všech zbylých 25 zápasů a fantasticky vstoupil také do vyšší I. A třídy. Po třech kolech má plný počet devíti bodů.

Bývalý vynikající hráč hlavně pražské Slavie Jiří Jeslínek postavil v sousedství ruzyňského letiště vynikající mužstvo. Kromě toho, že má velmi dobré hráče, tak jsou také v dokonalém fotbalovém věku - naposledy jich bylo v základní sestavě sedm narozených v roce 1997, je jim tedy 26 let. K tomu přičtěte zkušenějšího brankáře Kučeru a dva veterány, kteří dovedou tým usměrnit – kapitána Jakuba Tecla a snipera Jiřího Jeslínka, trenérova syna, který válel i za Spartu a dnes v sousední Hostouni dělá asistenta trenéra Rodingera ve třetí lize.

V útoku však táhne tým hlavně Edis Šahini, odchovanec Dukly, který naposledy proti Nelahozevsi zkompletoval hattrick a celkově má na kontě pět gólů. Určitě bude útočit na korunu krále střelců, kterou loni získal v I. B třídě za 31 branek.

Další hvězdou ofenzivy je Lukáš Vegricht (loni 27 gólů) a společně pak právě tihle dva vystříleli Tuchoměřicím zatím nejlepší výsledek v novém ročníku – výhru na půdě Rajnochova a Sieglova Jíloviště 2:1.

Tuchoměřickou partu čekají nyní dva domácí zápasy, ve středečním vloženém kole přivítají Spartak Příbram a v sobotu Kralupy 1901. Zejména sobotní bitva se zkušenými hosty slibuje parádní fotbalovou podívanou.

 

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
Foto: Deník/ Bohumil Kučera

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top