Slovo předsedy před začátkem sezony 2022/2023

19. 8. 2022

Před úvodním kolem DEMISPORT Okresního přeboru jsme položili několik otázek předsedovi Janu Rajnochovi, který načíná druhou sezonu ve vedení výkonného výboru na okrese Praha - západ.

Máte s výkonným výborem před sebou vstup do druhé sezony. Jak se na další ročník připravujete?

Máme už po losovacím Aktivu, kde jsme se rozloučili s uplynulým ročníkem a zahájili nový.. Soutěže jsou rozlosované a všechno funguje tak, jak má. Jsme rádi, že jsme první rok ve funkci zvládli, ale pořád se učíme. Máme nové partnery. Proběhl také seminář rozhodčích, takže věřím, že i úroveň sudích bude stoupat. Věřím, že jsme na novou sezonu ve všech směrech připravení.

Na co se v okrese Praha - západ můžeme těšit, budou nějaké novinky?

Nejdůležitější je pro nás to, aby soutěže na OFS Praha - západ fungovaly, aby nebyly žádné problémy, a aby se všechno vyřizovalo rychle a ve prospěch klubů. Během podzimu budeme představovat nové partnery. Věřím, že kluby dostanou i nějaké prezentační dárky. Partnery jsme sháněli především pro mládež, takže přes celý podzim máme k dispozici autobusy od společnosti Flixbus na různá soustředění mládežnických výběrů a turnaje.

Sezona začíná již o víkendu, co byste týmům do nového ročníku popřál?

Klubům bych popřál, aby v této těžké době odehrály sezonu bez potíží. Vím, že to není v tuto chvíli jednoduché období. Přeji, aby hráči měli z fotbalu radost, a aby se jim vyhýbala zranění. Chci, aby si fotbal užívali a my jim to chceme co nejvíce zpříjemnit.

Aktuality

Rajnoch a další budou školit trenéry férového fotbalu

5. 2. 2023

Platforma Fotbal pro rozvoj vznikla proto, aby spojovala organizace v našich končinách, ale i ve světě. Od roku 2016 je součástí sítě Common Goal, která zastřešuje 135 organizací po celém světě.

Více zde

Setkání s předsedy okresních fotbalových svazů se zajímavou diskusí

4. 2. 2023

Vedení Středočeského krajského fotbalového svazu se ve středu setkalo v Pivovaru Strahov s předsedy Okresních fotbalových svazů ze Středočeského kraje. Na setkání dorazili zástupci téměř všech okresů, u některých nahradili předsedy jejich kolegové.

Více zde

Jiří Jeslínek: Nastoupit na Arsenalu byl mimořádný zážitek

3. 2. 2023

Se Spartou vyhrál Český fotbalový pohár, působil ve všech mládežnických reprezentacích od 16 let a v pouhých osmnácti letech si zahrál Ligu mistrů. Momentálně kope bývalý ligový fotbalista B třídu za Tuchoměřice. Přečtěte si rozhovor ze serveru www.fotbalunas.cz.

Více zde

FAČR hledá dobrovolníky na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA

26. 1. 2023

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce. 

Více zde

FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

Více zde
Všechny aktuality
Top