SKFS má na jaro 105 připravených rozhodčích. Komise vyhlásila ty nejlepší

3. 3. 2023

Tradiční seminář krajských fotbalových rozhodčích před startem jarní části sezony se uskutečnil o víkendu v Královicích u Slaného. Den předtím tam měli dostaveníčko i delegáti SKFS.

Předseda KR SKFS Petr Blažej měl z víkendového semináře dobrý pocit: „Akce proběhla v klidu a úspěšně. Organizace byla připravená a rozhodčí přijeli také kvalitně připravení. Po všech stránkách se seminář vyvedl."

Blažeje potěšil i bohatý seznam vážených hostů. Na seminář dorazil předseda Komise rozhodčích FAČR Radek Příhoda, předseda Komise rozhodčích Řídící komise Čechy Václav Hartman, člen vedení ŘKČ Libor Zeman či sekretář ŘKČ David Anděl. „Nechyběli kolegové z Plzeňského kraje, s nimiž máme navázanou bližší spolupráci. Navštívili jsme i jejich seminář," upřesnil Blažej a dodal: „Radek Příhoda měl přednášku na aktuální témata, čímž nám okořenil jeden den semináře. Jsem rád, že důležitost naší komise je vnímána napříč celou republikou."

Rozhodčí absolvovali testy už v týdnu před seminářem. Online formou. „Někteří nováčkové si je napsali znovu. Výsledek toho byl, že s jedním nováčkem jsme se rovnou rozloučili. Okresní komise si ho hned rovnou stáhla zpět. Došlo i na nepříjemnou věc. S jedním naším kolegou jsme se rozloučili, protože nepřijel na seminář připravený tak, jak se sluší a patří," uvedl předseda středočeské komise rozhodčích.

Komise rozhodčích SKFS začala nově vyhlašovat nejlepšího rozhodčího a nejlepšího asistenta podzimní části sezony. Nejlepším sudím se stal Miroslav Garaja z Benešova a nejlepší asistent je Josef Němeček.

Na jarní část má SKFS 105 připravených rozhodčích. „Chceme mít výstavní rozhodčí, ale bez postupů a sestupů není pnutí. I proto jsme se s pěti rozhodčími rozloučili," dodal Petr Blažej.

Aktuality

Všechno nejlepší, táto! Vždy byl někdo, ke komu jsem vzhlížel, říká Matyáš Kozák

31. 3. 2024

Šedesát je vám jen jednou za život. V dubnu oslaví životní jubileum Roman Kozák, legenda středočeských Nučic. O „Supovi“, jak se mu přezdívá, pohovořil v rozhovoru jeho syn Matyáš, odchovanec Sparty a aktuálně útočník Bohemians.

Více zde

Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na turnaji v Dobříši na čtvrtém místě

30. 3. 2024

V Poděbradech a Dobříši pokračovala ve středu série krajských turnajů dívek kategorie WU14, kterých se účastní okresních výběry z jedenácti okresních fotbalových svazů. Chyběl akorát Rakovník.

Více zde

Do krajského finále Memoriálu Josefa Šurala se výběr OFS Praha - západ nedostal

27. 3. 2024

Na jaře se uskutečnily tři základní turnaje krajské části Memoriálu Josefa Šurala U17, kterých se zúčastnilo deset okresních výběrů z dvanácti. Nezúčastnily se jen výběry Berouna a Rakovníka.

Více zde

Podpora náboru nových rozhodčích na OFS Praha - západ

21. 3. 2024

Informace zazněla již na klubovém Aktivu. OFS Praha - západ by rád co nejvíce podpořil kluby v náboru nových rozhodčích. Velice úspěšným motivačním prvkem pak bývá finanční odměna.

Více zde

Proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ

20. 3. 2024

V úterý proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ. V článku vám přinášime nejdůležitější informace a změny, které na této klubové akci zazněly.

Více zde
Všechny aktuality
Top