SKFS má na jaro 105 připravených rozhodčích. Komise vyhlásila ty nejlepší

3. 3. 2023

Tradiční seminář krajských fotbalových rozhodčích před startem jarní části sezony se uskutečnil o víkendu v Královicích u Slaného. Den předtím tam měli dostaveníčko i delegáti SKFS.

Předseda KR SKFS Petr Blažej měl z víkendového semináře dobrý pocit: „Akce proběhla v klidu a úspěšně. Organizace byla připravená a rozhodčí přijeli také kvalitně připravení. Po všech stránkách se seminář vyvedl."

Blažeje potěšil i bohatý seznam vážených hostů. Na seminář dorazil předseda Komise rozhodčích FAČR Radek Příhoda, předseda Komise rozhodčích Řídící komise Čechy Václav Hartman, člen vedení ŘKČ Libor Zeman či sekretář ŘKČ David Anděl. „Nechyběli kolegové z Plzeňského kraje, s nimiž máme navázanou bližší spolupráci. Navštívili jsme i jejich seminář," upřesnil Blažej a dodal: „Radek Příhoda měl přednášku na aktuální témata, čímž nám okořenil jeden den semináře. Jsem rád, že důležitost naší komise je vnímána napříč celou republikou."

Rozhodčí absolvovali testy už v týdnu před seminářem. Online formou. „Někteří nováčkové si je napsali znovu. Výsledek toho byl, že s jedním nováčkem jsme se rovnou rozloučili. Okresní komise si ho hned rovnou stáhla zpět. Došlo i na nepříjemnou věc. S jedním naším kolegou jsme se rozloučili, protože nepřijel na seminář připravený tak, jak se sluší a patří," uvedl předseda středočeské komise rozhodčích.

Komise rozhodčích SKFS začala nově vyhlašovat nejlepšího rozhodčího a nejlepšího asistenta podzimní části sezony. Nejlepším sudím se stal Miroslav Garaja z Benešova a nejlepší asistent je Josef Němeček.

Na jarní část má SKFS 105 připravených rozhodčích. „Chceme mít výstavní rozhodčí, ale bez postupů a sestupů není pnutí. I proto jsme se s pěti rozhodčími rozloučili," dodal Petr Blažej.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top