SKFS má na jaro 105 připravených rozhodčích. Komise vyhlásila ty nejlepší

3. 3. 2023

Tradiční seminář krajských fotbalových rozhodčích před startem jarní části sezony se uskutečnil o víkendu v Královicích u Slaného. Den předtím tam měli dostaveníčko i delegáti SKFS.

Předseda KR SKFS Petr Blažej měl z víkendového semináře dobrý pocit: „Akce proběhla v klidu a úspěšně. Organizace byla připravená a rozhodčí přijeli také kvalitně připravení. Po všech stránkách se seminář vyvedl."

Blažeje potěšil i bohatý seznam vážených hostů. Na seminář dorazil předseda Komise rozhodčích FAČR Radek Příhoda, předseda Komise rozhodčích Řídící komise Čechy Václav Hartman, člen vedení ŘKČ Libor Zeman či sekretář ŘKČ David Anděl. „Nechyběli kolegové z Plzeňského kraje, s nimiž máme navázanou bližší spolupráci. Navštívili jsme i jejich seminář," upřesnil Blažej a dodal: „Radek Příhoda měl přednášku na aktuální témata, čímž nám okořenil jeden den semináře. Jsem rád, že důležitost naší komise je vnímána napříč celou republikou."

Rozhodčí absolvovali testy už v týdnu před seminářem. Online formou. „Někteří nováčkové si je napsali znovu. Výsledek toho byl, že s jedním nováčkem jsme se rovnou rozloučili. Okresní komise si ho hned rovnou stáhla zpět. Došlo i na nepříjemnou věc. S jedním naším kolegou jsme se rozloučili, protože nepřijel na seminář připravený tak, jak se sluší a patří," uvedl předseda středočeské komise rozhodčích.

Komise rozhodčích SKFS začala nově vyhlašovat nejlepšího rozhodčího a nejlepšího asistenta podzimní části sezony. Nejlepším sudím se stal Miroslav Garaja z Benešova a nejlepší asistent je Josef Němeček.

Na jarní část má SKFS 105 připravených rozhodčích. „Chceme mít výstavní rozhodčí, ale bez postupů a sestupů není pnutí. I proto jsme se s pěti rozhodčími rozloučili," dodal Petr Blažej.

Aktuality

Kam v okrese na fotbal: Fotbalové jaro se naplno rozjíždí!

31. 3. 2023

Další víkend nabídne v okrese Praha - západ plno fotbalu. Ve třetí třídě skupině B budou k vidění v sobotu od 16:30 hned dvě utkání, které promluví do rozložení sil na čele tabulky. Ve skupině A v neděli ve stejný čas si můžete vybrat souboj rezerv Jíloviště a Vestce. Naplno se rozbíhají i soutěže čtvrtých tříd, které mají za sebou dlouhou zimní pauzu.

Více zde

SOUHRN 17. kola DEMISPORT OP: Dobrovíz porazila ve šlágru Všenory

27. 3. 2023

Hned na úvod jarní části DEMISPORT Okresního přeboru vyhrála Dobrovíz ve Všenorech přesvědčivě 4:1. Neztratily ani další týmy v popředí tabulky - Dolní Břežany a Roztoky.

Více zde

Informace z VH a Aktivu klubů

14. 3. 2023

Valná hromada OFS Praha - západ a následný Aktiv klubů proběhl ve středu 8. března na Strahově. Průběh celé akce byl hladký, a proto zbylo i hodně času na diskuzi různých témat.

Více zde

Proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS PZ

12. 3. 2023

V sobotu 11. března proběhl zimní seminář rozhodčích a delegátů OFS Praha - západ. Z okresu se zúčastnilo 31 rozhodčích, 8 delegátů a hosté. Seminář se konal ve Zotavovně vězeňské služby na Praze 4.

Více zde

Ansley Hofmann o projektu Fotbal pro rozvoj

10. 3. 2023

Jedná se spíše o poslání, než o práci. Ansley Hofmann je členem týmu Fotbalu pro rozvoj a snaží se o změnu pohledu stereotypního českého prostředí. Hodnoty respektu, zodpovědnosti a schopnosti se dohodnout by totiž měli být samozřejmostí.

Více zde
Všechny aktuality
Top