Pohled do Česka: Povltavská FA hraje v popředí ČFL

5. 11. 2023

Pětadvacet bodů. Tolik má zatím ve své kolonce Povltavská FA po čtrnácti odehraných kolech podzimní části. Zatím z toho vychází parádní čtvrté místo a vyrovnaná utkání s týmy na samotném čele.

Velmi pozitivně mohou hodnotit sezonu v Povltavské FA. Celek, který byl spíše zvyklý hrát na chvostu tabulky České fotbalové ligy se vyhřívá na parádní čtvrté příčce. Před ní už je pouze dominantní Hostouň se Slavií B a ambiciózní Domažlice s trenérem Pavlem Horváthem.

Právě Západočechy dokázal celek trenéra Zbyňka Busty dokonale zaskočit ve třetím kole, kde na domácí půdě zvítězil 2:1. Jiskře nepomohla ani branka exligového Martina Filla. Dále mají fotbalisté z Povltaví na svém kontě jen velice těsné porážky s vedoucí Hostouní a rezervou Slavie.

Povltavské pomáhá vydatný gólový příspěvek Martina Nováka, který v organizaci působí již velice dlouho a nastřílel v dosavadním průběhu již osm branek. Čtyři trefy přidala mladá posila z Bohemians Tomáš Liška, kterému je stále pouhých osmnáct let.

Mezi tradiční opory celku patří Filip Drobílek, Jan Zákolstelský, Daniel Kozel, nebo brankář Adam Benada. Nejvíce odehraných minut má na svém kontě Denis Budinský, který odehrál i tři ligové zápasy v sezoně 2020/2021 za FK Příbram.

Aktuality

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde

SOUHRN 2. kola DEMISPORT OP: Všenory podzimním mistrem

13. 11. 2023

Všenory uhájily první místo DEMISPORT Okresního přeboru na zimní období, když zvítězily na hřišti rezervy Vestce. Roztoky udolaly Holubice a Štěchovice v derby doma překvapivě přetlačily Hradištko.

Více zde
Všechny aktuality
Top