Pohled do Česka: Povltavská FA hraje v popředí ČFL

5. 11. 2023

Pětadvacet bodů. Tolik má zatím ve své kolonce Povltavská FA po čtrnácti odehraných kolech podzimní části. Zatím z toho vychází parádní čtvrté místo a vyrovnaná utkání s týmy na samotném čele.

Velmi pozitivně mohou hodnotit sezonu v Povltavské FA. Celek, který byl spíše zvyklý hrát na chvostu tabulky České fotbalové ligy se vyhřívá na parádní čtvrté příčce. Před ní už je pouze dominantní Hostouň se Slavií B a ambiciózní Domažlice s trenérem Pavlem Horváthem.

Právě Západočechy dokázal celek trenéra Zbyňka Busty dokonale zaskočit ve třetím kole, kde na domácí půdě zvítězil 2:1. Jiskře nepomohla ani branka exligového Martina Filla. Dále mají fotbalisté z Povltaví na svém kontě jen velice těsné porážky s vedoucí Hostouní a rezervou Slavie.

Povltavské pomáhá vydatný gólový příspěvek Martina Nováka, který v organizaci působí již velice dlouho a nastřílel v dosavadním průběhu již osm branek. Čtyři trefy přidala mladá posila z Bohemians Tomáš Liška, kterému je stále pouhých osmnáct let.

Mezi tradiční opory celku patří Filip Drobílek, Jan Zákolstelský, Daniel Kozel, nebo brankář Adam Benada. Nejvíce odehraných minut má na svém kontě Denis Budinský, který odehrál i tři ligové zápasy v sezoně 2020/2021 za FK Příbram.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top