Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup. „Vítězství nejsou náhodná, soupeře přehráváme. V soutěži máme nejlepší obranu i útok," hlásí základní stavební kámen Rapidu Michal Mikyska.

Jak jste se s Psáry zabydleli v krajské soutěži?

Zabydlení v krajské soutěži bylo příjemné hned od prvního kola. Šlo poznat, že soutěž bude o něco rychlejší a soubojovější. Po prvním kole, kdy jsme zjistili, že kvalitu máme, tak se nás drželo štěstí a ze třinácti zápasů máme jen jednu smolnou ztrátu. Těší nás hlavně to, že vítězství nejsou náhodná a opravdu ostatní soupeře přehráváme. Svědčí o tom i nejlepší obrana a útok soutěže.

Vypadá to, že máte po podzimu nakročeno k dalšímu postupu. V kabině si všechno sedlo?

Abych byl upřímný, tak náš cíl před začátkem sezóny byl jasný. Udělat další postup. Tým, který tvoříme, už funguje zhruba tři roky na podobné úrovni. Letos si opět vše sedlo a na předváděné hře to jde poznat. Kabina sama o sobě funguje velmi dobře. Máme několik velmi zkušených hráčů, kteří mají na celkový chod týmu obrovský vliv. Samotné vedení tomu taky poskytuje první a poslední, a proto si dovolím říct, že na celkovém výsledku této půl sezóny to jde poznat.

Jak byste porovnal kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru, ze kterého jste minulý rok postoupili a skupinu E v 1. B třídě?

V tomhle bych neřekl, že je nějaký větší rozdíl. Kvalita je podobná, akorát nám připadá, že je krajská soutěž více soubojovější. Rozdíl, který ale pociťujeme, je kvalita trávníků soupeřů. Tím pádem máme více možností hrát to, co umíme a výsledky se tímto ukazují daleko lépe.

Na svém kontě máte i přes šedesát startů v nejvyšší futsalové soutěži, jak vzpomínáte na své působení v první lize?

Vzpomínky jsou velmi pěkné. Těch sezon nebylo málo a rád bych se jednou vrátil. Bohužel tréninky jsou vždy pozdě večer a když jsem se následně vracel v pozdních hodinách, tak to nebylo dobré pro můj pracovní i osobní život. Možná v budoucnu to tak bude, ale momentálně pouze minimum týmů dokáže dát hráčům takové podmínky, že se mohou považovat za profesionály. Možná se ještě vrátím, ale bude to otázka času a priorit.

Čemu se věnujete v pracovní kariéře a jak to dokážete skloubit s fotbalem?

Dělám manažera ve finanční společnosti. Co se tyče spokojenosti, tak si nemůžu stěžovat. Jinak bych taky takovou práci nedělal. No a ohledně toho, jak to dokážu propojit s fotbalem, tak v tom mi hodně pomáhá majitel. Vychází mi hodně vstříc a díky tomu je vše v pořádku. Spojil jsem to taktéž s trénováním dorostu a teď mám na starost mladší přípravku.

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top