Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup. „Vítězství nejsou náhodná, soupeře přehráváme. V soutěži máme nejlepší obranu i útok," hlásí základní stavební kámen Rapidu Michal Mikyska.

Jak jste se s Psáry zabydleli v krajské soutěži?

Zabydlení v krajské soutěži bylo příjemné hned od prvního kola. Šlo poznat, že soutěž bude o něco rychlejší a soubojovější. Po prvním kole, kdy jsme zjistili, že kvalitu máme, tak se nás drželo štěstí a ze třinácti zápasů máme jen jednu smolnou ztrátu. Těší nás hlavně to, že vítězství nejsou náhodná a opravdu ostatní soupeře přehráváme. Svědčí o tom i nejlepší obrana a útok soutěže.

Vypadá to, že máte po podzimu nakročeno k dalšímu postupu. V kabině si všechno sedlo?

Abych byl upřímný, tak náš cíl před začátkem sezóny byl jasný. Udělat další postup. Tým, který tvoříme, už funguje zhruba tři roky na podobné úrovni. Letos si opět vše sedlo a na předváděné hře to jde poznat. Kabina sama o sobě funguje velmi dobře. Máme několik velmi zkušených hráčů, kteří mají na celkový chod týmu obrovský vliv. Samotné vedení tomu taky poskytuje první a poslední, a proto si dovolím říct, že na celkovém výsledku této půl sezóny to jde poznat.

Jak byste porovnal kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru, ze kterého jste minulý rok postoupili a skupinu E v 1. B třídě?

V tomhle bych neřekl, že je nějaký větší rozdíl. Kvalita je podobná, akorát nám připadá, že je krajská soutěž více soubojovější. Rozdíl, který ale pociťujeme, je kvalita trávníků soupeřů. Tím pádem máme více možností hrát to, co umíme a výsledky se tímto ukazují daleko lépe.

Na svém kontě máte i přes šedesát startů v nejvyšší futsalové soutěži, jak vzpomínáte na své působení v první lize?

Vzpomínky jsou velmi pěkné. Těch sezon nebylo málo a rád bych se jednou vrátil. Bohužel tréninky jsou vždy pozdě večer a když jsem se následně vracel v pozdních hodinách, tak to nebylo dobré pro můj pracovní i osobní život. Možná v budoucnu to tak bude, ale momentálně pouze minimum týmů dokáže dát hráčům takové podmínky, že se mohou považovat za profesionály. Možná se ještě vrátím, ale bude to otázka času a priorit.

Čemu se věnujete v pracovní kariéře a jak to dokážete skloubit s fotbalem?

Dělám manažera ve finanční společnosti. Co se tyče spokojenosti, tak si nemůžu stěžovat. Jinak bych taky takovou práci nedělal. No a ohledně toho, jak to dokážu propojit s fotbalem, tak v tom mi hodně pomáhá majitel. Vychází mi hodně vstříc a díky tomu je vše v pořádku. Spojil jsem to taktéž s trénováním dorostu a teď mám na starost mladší přípravku.

Aktuality

Jan Suchopárek trénoval středočeský výběr U17

29. 11. 2023

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jan Suchopárek dorazil v úterý do Nymburka, kde probíhal dvoudenní kemp výběru Středočeského krajského fotbalového svazu kategorie U17 v rámci Memoriálu Josefa Šurala 2023/2024. Suchopárek připravil krajským fotbalistům speciální trénink, který s nimi sám odtrénoval.

Více zde

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

27. 11. 2023

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

Více zde

Sníh Středočechům nechutnal. Jediná trefa Bory na postup dál nestačila

25. 11. 2023

Středočeská reprezentace se rozloučila s dalším ročníkem UEFA Regions Cupu už ve 2. kole národní kvalifikace, do které byla nasazená za účast ve finále předchozího ročníku. Pro nový realizační tým trenéra Jana Rajnocha to byla v sobotu hořká premiéra.

Více zde

Středočeská repre pro UEFA Regions Cup zná nominaci

23. 11. 2023

Realizační tým trenéra Jana Rajnocha připravil pro středočeský výběr ještě jeden trénink před sobotním 2. kolem UEFA Regions Cupu. Do něj byli Středočeši nasazeni proti výběru Vysočiny. Zápas se hraje od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci.

Více zde

NSA zveřejnila informace k dotačnímu programu Můj klub 2024. Alokace se navýšila

15. 11. 2023

Národní sportovní agentura v tomto týdnu vypíše svoji nejrozsáhlejší a pro sportovní kluby nejdůležitější výzvu Můj klub 2024, ve které budou oproti předchozím rokům provedeny dílčí změny, o kterých informuje Ondřej Šebek předseda NSA.

Více zde
Všechny aktuality
Top