Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup. „Vítězství nejsou náhodná, soupeře přehráváme. V soutěži máme nejlepší obranu i útok," hlásí základní stavební kámen Rapidu Michal Mikyska.

Jak jste se s Psáry zabydleli v krajské soutěži?

Zabydlení v krajské soutěži bylo příjemné hned od prvního kola. Šlo poznat, že soutěž bude o něco rychlejší a soubojovější. Po prvním kole, kdy jsme zjistili, že kvalitu máme, tak se nás drželo štěstí a ze třinácti zápasů máme jen jednu smolnou ztrátu. Těší nás hlavně to, že vítězství nejsou náhodná a opravdu ostatní soupeře přehráváme. Svědčí o tom i nejlepší obrana a útok soutěže.

Vypadá to, že máte po podzimu nakročeno k dalšímu postupu. V kabině si všechno sedlo?

Abych byl upřímný, tak náš cíl před začátkem sezóny byl jasný. Udělat další postup. Tým, který tvoříme, už funguje zhruba tři roky na podobné úrovni. Letos si opět vše sedlo a na předváděné hře to jde poznat. Kabina sama o sobě funguje velmi dobře. Máme několik velmi zkušených hráčů, kteří mají na celkový chod týmu obrovský vliv. Samotné vedení tomu taky poskytuje první a poslední, a proto si dovolím říct, že na celkovém výsledku této půl sezóny to jde poznat.

Jak byste porovnal kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru, ze kterého jste minulý rok postoupili a skupinu E v 1. B třídě?

V tomhle bych neřekl, že je nějaký větší rozdíl. Kvalita je podobná, akorát nám připadá, že je krajská soutěž více soubojovější. Rozdíl, který ale pociťujeme, je kvalita trávníků soupeřů. Tím pádem máme více možností hrát to, co umíme a výsledky se tímto ukazují daleko lépe.

Na svém kontě máte i přes šedesát startů v nejvyšší futsalové soutěži, jak vzpomínáte na své působení v první lize?

Vzpomínky jsou velmi pěkné. Těch sezon nebylo málo a rád bych se jednou vrátil. Bohužel tréninky jsou vždy pozdě večer a když jsem se následně vracel v pozdních hodinách, tak to nebylo dobré pro můj pracovní i osobní život. Možná v budoucnu to tak bude, ale momentálně pouze minimum týmů dokáže dát hráčům takové podmínky, že se mohou považovat za profesionály. Možná se ještě vrátím, ale bude to otázka času a priorit.

Čemu se věnujete v pracovní kariéře a jak to dokážete skloubit s fotbalem?

Dělám manažera ve finanční společnosti. Co se tyče spokojenosti, tak si nemůžu stěžovat. Jinak bych taky takovou práci nedělal. No a ohledně toho, jak to dokážu propojit s fotbalem, tak v tom mi hodně pomáhá majitel. Vychází mi hodně vstříc a díky tomu je vše v pořádku. Spojil jsem to taktéž s trénováním dorostu a teď mám na starost mladší přípravku.

Aktuality

Všechno nejlepší, táto! Vždy byl někdo, ke komu jsem vzhlížel, říká Matyáš Kozák

31. 3. 2024

Šedesát je vám jen jednou za život. V dubnu oslaví životní jubileum Roman Kozák, legenda středočeských Nučic. O „Supovi“, jak se mu přezdívá, pohovořil v rozhovoru jeho syn Matyáš, odchovanec Sparty a aktuálně útočník Bohemians.

Více zde

Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na turnaji v Dobříši na čtvrtém místě

30. 3. 2024

V Poděbradech a Dobříši pokračovala ve středu série krajských turnajů dívek kategorie WU14, kterých se účastní okresních výběry z jedenácti okresních fotbalových svazů. Chyběl akorát Rakovník.

Více zde

Do krajského finále Memoriálu Josefa Šurala se výběr OFS Praha - západ nedostal

27. 3. 2024

Na jaře se uskutečnily tři základní turnaje krajské části Memoriálu Josefa Šurala U17, kterých se zúčastnilo deset okresních výběrů z dvanácti. Nezúčastnily se jen výběry Berouna a Rakovníka.

Více zde

Podpora náboru nových rozhodčích na OFS Praha - západ

21. 3. 2024

Informace zazněla již na klubovém Aktivu. OFS Praha - západ by rád co nejvíce podpořil kluby v náboru nových rozhodčích. Velice úspěšným motivačním prvkem pak bývá finanční odměna.

Více zde

Proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ

20. 3. 2024

V úterý proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ. V článku vám přinášime nejdůležitější informace a změny, které na této klubové akci zazněly.

Více zde
Všechny aktuality
Top