Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup. „Vítězství nejsou náhodná, soupeře přehráváme. V soutěži máme nejlepší obranu i útok," hlásí základní stavební kámen Rapidu Michal Mikyska.

Jak jste se s Psáry zabydleli v krajské soutěži?

Zabydlení v krajské soutěži bylo příjemné hned od prvního kola. Šlo poznat, že soutěž bude o něco rychlejší a soubojovější. Po prvním kole, kdy jsme zjistili, že kvalitu máme, tak se nás drželo štěstí a ze třinácti zápasů máme jen jednu smolnou ztrátu. Těší nás hlavně to, že vítězství nejsou náhodná a opravdu ostatní soupeře přehráváme. Svědčí o tom i nejlepší obrana a útok soutěže.

Vypadá to, že máte po podzimu nakročeno k dalšímu postupu. V kabině si všechno sedlo?

Abych byl upřímný, tak náš cíl před začátkem sezóny byl jasný. Udělat další postup. Tým, který tvoříme, už funguje zhruba tři roky na podobné úrovni. Letos si opět vše sedlo a na předváděné hře to jde poznat. Kabina sama o sobě funguje velmi dobře. Máme několik velmi zkušených hráčů, kteří mají na celkový chod týmu obrovský vliv. Samotné vedení tomu taky poskytuje první a poslední, a proto si dovolím říct, že na celkovém výsledku této půl sezóny to jde poznat.

Jak byste porovnal kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru, ze kterého jste minulý rok postoupili a skupinu E v 1. B třídě?

V tomhle bych neřekl, že je nějaký větší rozdíl. Kvalita je podobná, akorát nám připadá, že je krajská soutěž více soubojovější. Rozdíl, který ale pociťujeme, je kvalita trávníků soupeřů. Tím pádem máme více možností hrát to, co umíme a výsledky se tímto ukazují daleko lépe.

Na svém kontě máte i přes šedesát startů v nejvyšší futsalové soutěži, jak vzpomínáte na své působení v první lize?

Vzpomínky jsou velmi pěkné. Těch sezon nebylo málo a rád bych se jednou vrátil. Bohužel tréninky jsou vždy pozdě večer a když jsem se následně vracel v pozdních hodinách, tak to nebylo dobré pro můj pracovní i osobní život. Možná v budoucnu to tak bude, ale momentálně pouze minimum týmů dokáže dát hráčům takové podmínky, že se mohou považovat za profesionály. Možná se ještě vrátím, ale bude to otázka času a priorit.

Čemu se věnujete v pracovní kariéře a jak to dokážete skloubit s fotbalem?

Dělám manažera ve finanční společnosti. Co se tyče spokojenosti, tak si nemůžu stěžovat. Jinak bych taky takovou práci nedělal. No a ohledně toho, jak to dokážu propojit s fotbalem, tak v tom mi hodně pomáhá majitel. Vychází mi hodně vstříc a díky tomu je vše v pořádku. Spojil jsem to taktéž s trénováním dorostu a teď mám na starost mladší přípravku.

Aktuality

FAČR hledá dobrovolníky na organizaci finále Evropské konferenční ligy UEFA

26. 1. 2023

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší tuzemské sportovní akce. 

Více zde

FAČR pomohl dětem z Ukrajiny

24. 1. 2023

Jen několik málo týdnů po začátku ruského vojenského útoku na Ukrajinu vytvořila Fotbalová asociace České republiky projekt, jehož cílem bylo pomoci ukrajinským uprchlíkům. Projekt „Fotbal pomáhá dětem z Ukrajiny“ měl pomoci adaptovat se malým fotbalistům v novém prostředí.

Více zde

Vyjádření VV OFS PZ k událostem utkání Dolní Břežany – Všenorský SK

18. 1. 2023

Výkonný výbor OFS Praha - západ se vyjádřil k událostem, které se udály v utkání hraném dne 14. 10. 2022 mezi Dolními Břežany a Všenorským SK.

Více zde

Výběrové řízení na asistenta / asistentku sekretáře SKFS

17. 1. 2023

Fotbalová asociace ČR vypsala výběrové řízení na pozici asistenta / asistentku sekretáře SKFS. Přihlásit se můžete do 31. ledna 2023. 

Více zde

Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup.

Více zde
Všechny aktuality
Top