Mikyska ze Psár: Cíl máme jasný, chceme další postup

11. 1. 2023

Třicet šest bodů. Tolik dokázali uhrát ve třinácti kolech fotbalisté Psár. Jediná porážka přišla na hřišti druhých Zdic. Jinak pouze vítězství. Rapid vyhlásil jednoznačný cíl. Po posunu z DEMISPORT Okresního přeboru výše chtějí Psáry další postup. „Vítězství nejsou náhodná, soupeře přehráváme. V soutěži máme nejlepší obranu i útok," hlásí základní stavební kámen Rapidu Michal Mikyska.

Jak jste se s Psáry zabydleli v krajské soutěži?

Zabydlení v krajské soutěži bylo příjemné hned od prvního kola. Šlo poznat, že soutěž bude o něco rychlejší a soubojovější. Po prvním kole, kdy jsme zjistili, že kvalitu máme, tak se nás drželo štěstí a ze třinácti zápasů máme jen jednu smolnou ztrátu. Těší nás hlavně to, že vítězství nejsou náhodná a opravdu ostatní soupeře přehráváme. Svědčí o tom i nejlepší obrana a útok soutěže.

Vypadá to, že máte po podzimu nakročeno k dalšímu postupu. V kabině si všechno sedlo?

Abych byl upřímný, tak náš cíl před začátkem sezóny byl jasný. Udělat další postup. Tým, který tvoříme, už funguje zhruba tři roky na podobné úrovni. Letos si opět vše sedlo a na předváděné hře to jde poznat. Kabina sama o sobě funguje velmi dobře. Máme několik velmi zkušených hráčů, kteří mají na celkový chod týmu obrovský vliv. Samotné vedení tomu taky poskytuje první a poslední, a proto si dovolím říct, že na celkovém výsledku této půl sezóny to jde poznat.

Jak byste porovnal kvalitu DEMISPORT Okresního přeboru, ze kterého jste minulý rok postoupili a skupinu E v 1. B třídě?

V tomhle bych neřekl, že je nějaký větší rozdíl. Kvalita je podobná, akorát nám připadá, že je krajská soutěž více soubojovější. Rozdíl, který ale pociťujeme, je kvalita trávníků soupeřů. Tím pádem máme více možností hrát to, co umíme a výsledky se tímto ukazují daleko lépe.

Na svém kontě máte i přes šedesát startů v nejvyšší futsalové soutěži, jak vzpomínáte na své působení v první lize?

Vzpomínky jsou velmi pěkné. Těch sezon nebylo málo a rád bych se jednou vrátil. Bohužel tréninky jsou vždy pozdě večer a když jsem se následně vracel v pozdních hodinách, tak to nebylo dobré pro můj pracovní i osobní život. Možná v budoucnu to tak bude, ale momentálně pouze minimum týmů dokáže dát hráčům takové podmínky, že se mohou považovat za profesionály. Možná se ještě vrátím, ale bude to otázka času a priorit.

Čemu se věnujete v pracovní kariéře a jak to dokážete skloubit s fotbalem?

Dělám manažera ve finanční společnosti. Co se tyče spokojenosti, tak si nemůžu stěžovat. Jinak bych taky takovou práci nedělal. No a ohledně toho, jak to dokážu propojit s fotbalem, tak v tom mi hodně pomáhá majitel. Vychází mi hodně vstříc a díky tomu je vše v pořádku. Spojil jsem to taktéž s trénováním dorostu a teď mám na starost mladší přípravku.

Aktuality

Finále poháru hostí v úterý Jíloviště, podruhé v řadě jsou finalistou Průhonice

6. 6. 2023

Kolem osmé hodiny večerní v úterý 6. června bude znám nový vítěz Poháru Středočeského fotbalového svazu. V rozhodujícím duelu se Jíloviště, které je hostitelem zápasu, utká s loňským finalistou Průhonicemi. Začíná se v 18 hodin a bude se na co dívat.

Více zde

SOUHRN 27. kola DEMISPORT OP: 320 diváků na derby v Čisovicích!

5. 6. 2023

Rudná potrápila na domácím hřišti Olympii. Roztoky doma přestřílely Kazín. Dobrovíz své utkání nesehrála, protože Zlatníky se ze zápasu kvůli marodce omluvily. 320 diváků přihlíželo v derby na chvostu tabulky výhře na penalty Čisovic nad Mníškem.

Více zde

Závěrečený turnaj čeká také mladší žáky a starší přípravku

4. 6. 2023

Tento víkend čeká OFS Praha - západ jeden závěrečný turnaj mladších žáků a celkem 9 turnajů starších přípravek! V této kategorii je totiž RMS psán tak, aby turnajů bylo co nejvíce a aby turnajové zakončení zažil každý tým.

Více zde

Kam v okrese na fotbal: Dobrovíz může odskočit do trháku

2. 6. 2023

V sobotu sehrají utkání týmy z čela tabulky DEMISPORT Okresního přeboru. Roztoky a Dobrovíz hrají na domácím hřišti s Kazínem a Zlatníky. Olympie zajíždí do Rudné. Všechna utkání se hrají od 17:00.

Více zde

Oslavy 90. výročí fotbalového klubu SK Černošice

2. 6. 2023

V sobotu 24. června oslaví výročí 90 let fotbalový oddíl SK Černošice. Na programu jsou utkání mládeže, staré gardy, ale také A týmu. Ten vyzve TSV Themar, což je klub z partnerského města v Německu. Závěr akce orámuje koncert v černošickém Club Kinu.

Více zde
Všechny aktuality
Top