Medaile i letos. Středočeši zakončili Memoriál Josefa Šurala bronzoví

18. 6. 2023

Finálový turnaj 2. ročníku Memoriálu Josefa Šurala se uskutečnil uprostřed týdne v krásném fotbalovém prostředí v Rosicích u Brna. Účastnili se ho čtyři nejlepší celky krajských výběrů. Středočeská reprezentace U17 uzmula třetí místo.

V základních skupinách memoriálu se hrálo v pěti tříčlenných skupinách – 14 krajů a výběr z Bratislavska. Pět vítězů a nejlepší z druhého místa postoupili do dvou semifinálových skupin, z nichž šli znovu vítězové a nejlepší tým na druhém místě do finálové skupiny v Rosicích.

Ve finále se Středočeši utkali se všemi třemi soupeři ve dvou dnech. „V prvním zápase jsme hráli proti Pardubickému KFS. Zápas mohly vyhrát oba celky. Nakonec z toho byla asi spravedlivá remíza. Ve druhé půli jsme prohrávali 0:1, ale dokázali jsme srovnat. Mohli jsme také výsledek otočit, ale několik šancí jsme neproměnili," popsal Milan Kormaník, trenér týmu.

Ve druhém utkání se Kormaníkův výběr utkal s Plzeňským KFS, který předtím remizoval s Bratislavskem. Se Soupeřem se již Středočeský KFS utkal v kvalifikaci. „Soupeř byl na nás připravený. Na začátku jsme prohrávali, ale ve druhé půli jsme byli lepším týmem a výsledek otočili," těšilo trenéra. Jeho tým zvítězil 2:1 a byl blízko triumfu.

V posledním utkání turnaje čekali fotbalisté ze Slovenska, kteří podlehli pardubickým hráčům 0:3. Před zápasem měli Středočeši i Pardubičtí shodně čtyři body. Pardubický KFS zvítězil nad Plzeňským KFS 2:0. „Zápas blbec. Slováci šli do vedení, ale my jsme do poločasu srovnali na 1:1. Ve druhé půli jsme měli více ze hry a šance, ale nedáš – dostaneš. Deset minut před koncem přišel trest z ojedinělého protiútoku," litoval Kormaník a dodal: „Svou druhou střelu na branku přetavili v druhý gól. My už jsme se pak nezmohli na vyrovnání. Tím pádem nás doběhli bodově a na vzájemnou bilanci jsme skončili třetí."

I ve druhém ročníku tak Středočeši získali medaili. Po zlatu z roku 2022 je to letošní bronz. „Děkuji všem klukům, kteří ze sebe vydali maximum. Hodně sil nás stálo otáčení zápasů, kdy jsme prohrávali o gól. Ve třetím zápase jsme už výsledek otočit nestihli. Chybělo i kousek fotbalového štěstí. Na turnaji jsme ale i tak zanechali dobrou stopu. Turnaj má svůj smysl. Řada kluků se těší na další ročník," uzavřel Milan Kormaník.  

Sestava Středočeského KFS: Bunikovský (Velvary), Čapek (Rožďalovice), Neméth (Slaný), Kubánek (Boh. Poděbrady), Kukla, Šimon, Novotný (vš. Nymburk), Prusík, Vaněk, Obermajer, Micka (vš. Dobříš), Pavlík, Rýgl (oba SK Rakovník), Matějka (Kročehlavy), Vitner (Hředle), Budil, Hajnal (oba Povltavská FA), Mišík (Hrdlív). Trenéři: Milan Kormaník, Roman Myška, Petr Vecka, Miroslav Bodnár.

| FOTOGALERIE

Aktuality

Všechno nejlepší, táto! Vždy byl někdo, ke komu jsem vzhlížel, říká Matyáš Kozák

31. 3. 2024

Šedesát je vám jen jednou za život. V dubnu oslaví životní jubileum Roman Kozák, legenda středočeských Nučic. O „Supovi“, jak se mu přezdívá, pohovořil v rozhovoru jeho syn Matyáš, odchovanec Sparty a aktuálně útočník Bohemians.

Více zde

Výběr WU14 OFS Praha - západ skončil na turnaji v Dobříši na čtvrtém místě

30. 3. 2024

V Poděbradech a Dobříši pokračovala ve středu série krajských turnajů dívek kategorie WU14, kterých se účastní okresních výběry z jedenácti okresních fotbalových svazů. Chyběl akorát Rakovník.

Více zde

Do krajského finále Memoriálu Josefa Šurala se výběr OFS Praha - západ nedostal

27. 3. 2024

Na jaře se uskutečnily tři základní turnaje krajské části Memoriálu Josefa Šurala U17, kterých se zúčastnilo deset okresních výběrů z dvanácti. Nezúčastnily se jen výběry Berouna a Rakovníka.

Více zde

Podpora náboru nových rozhodčích na OFS Praha - západ

21. 3. 2024

Informace zazněla již na klubovém Aktivu. OFS Praha - západ by rád co nejvíce podpořil kluby v náboru nových rozhodčích. Velice úspěšným motivačním prvkem pak bývá finanční odměna.

Více zde

Proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ

20. 3. 2024

V úterý proběhl Aktiv klubů OFS Praha - západ. V článku vám přinášime nejdůležitější informace a změny, které na této klubové akci zazněly.

Více zde
Všechny aktuality
Top