Medaile i letos. Středočeši zakončili Memoriál Josefa Šurala bronzoví

18. 6. 2023

Finálový turnaj 2. ročníku Memoriálu Josefa Šurala se uskutečnil uprostřed týdne v krásném fotbalovém prostředí v Rosicích u Brna. Účastnili se ho čtyři nejlepší celky krajských výběrů. Středočeská reprezentace U17 uzmula třetí místo.

V základních skupinách memoriálu se hrálo v pěti tříčlenných skupinách – 14 krajů a výběr z Bratislavska. Pět vítězů a nejlepší z druhého místa postoupili do dvou semifinálových skupin, z nichž šli znovu vítězové a nejlepší tým na druhém místě do finálové skupiny v Rosicích.

Ve finále se Středočeši utkali se všemi třemi soupeři ve dvou dnech. „V prvním zápase jsme hráli proti Pardubickému KFS. Zápas mohly vyhrát oba celky. Nakonec z toho byla asi spravedlivá remíza. Ve druhé půli jsme prohrávali 0:1, ale dokázali jsme srovnat. Mohli jsme také výsledek otočit, ale několik šancí jsme neproměnili," popsal Milan Kormaník, trenér týmu.

Ve druhém utkání se Kormaníkův výběr utkal s Plzeňským KFS, který předtím remizoval s Bratislavskem. Se Soupeřem se již Středočeský KFS utkal v kvalifikaci. „Soupeř byl na nás připravený. Na začátku jsme prohrávali, ale ve druhé půli jsme byli lepším týmem a výsledek otočili," těšilo trenéra. Jeho tým zvítězil 2:1 a byl blízko triumfu.

V posledním utkání turnaje čekali fotbalisté ze Slovenska, kteří podlehli pardubickým hráčům 0:3. Před zápasem měli Středočeši i Pardubičtí shodně čtyři body. Pardubický KFS zvítězil nad Plzeňským KFS 2:0. „Zápas blbec. Slováci šli do vedení, ale my jsme do poločasu srovnali na 1:1. Ve druhé půli jsme měli více ze hry a šance, ale nedáš – dostaneš. Deset minut před koncem přišel trest z ojedinělého protiútoku," litoval Kormaník a dodal: „Svou druhou střelu na branku přetavili v druhý gól. My už jsme se pak nezmohli na vyrovnání. Tím pádem nás doběhli bodově a na vzájemnou bilanci jsme skončili třetí."

I ve druhém ročníku tak Středočeši získali medaili. Po zlatu z roku 2022 je to letošní bronz. „Děkuji všem klukům, kteří ze sebe vydali maximum. Hodně sil nás stálo otáčení zápasů, kdy jsme prohrávali o gól. Ve třetím zápase jsme už výsledek otočit nestihli. Chybělo i kousek fotbalového štěstí. Na turnaji jsme ale i tak zanechali dobrou stopu. Turnaj má svůj smysl. Řada kluků se těší na další ročník," uzavřel Milan Kormaník.  

Sestava Středočeského KFS: Bunikovský (Velvary), Čapek (Rožďalovice), Neméth (Slaný), Kubánek (Boh. Poděbrady), Kukla, Šimon, Novotný (vš. Nymburk), Prusík, Vaněk, Obermajer, Micka (vš. Dobříš), Pavlík, Rýgl (oba SK Rakovník), Matějka (Kročehlavy), Vitner (Hředle), Budil, Hajnal (oba Povltavská FA), Mišík (Hrdlív). Trenéři: Milan Kormaník, Roman Myška, Petr Vecka, Miroslav Bodnár.

| FOTOGALERIE

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top