Medaile i letos. Středočeši zakončili Memoriál Josefa Šurala bronzoví

18. 6. 2023

Finálový turnaj 2. ročníku Memoriálu Josefa Šurala se uskutečnil uprostřed týdne v krásném fotbalovém prostředí v Rosicích u Brna. Účastnili se ho čtyři nejlepší celky krajských výběrů. Středočeská reprezentace U17 uzmula třetí místo.

V základních skupinách memoriálu se hrálo v pěti tříčlenných skupinách – 14 krajů a výběr z Bratislavska. Pět vítězů a nejlepší z druhého místa postoupili do dvou semifinálových skupin, z nichž šli znovu vítězové a nejlepší tým na druhém místě do finálové skupiny v Rosicích.

Ve finále se Středočeši utkali se všemi třemi soupeři ve dvou dnech. „V prvním zápase jsme hráli proti Pardubickému KFS. Zápas mohly vyhrát oba celky. Nakonec z toho byla asi spravedlivá remíza. Ve druhé půli jsme prohrávali 0:1, ale dokázali jsme srovnat. Mohli jsme také výsledek otočit, ale několik šancí jsme neproměnili," popsal Milan Kormaník, trenér týmu.

Ve druhém utkání se Kormaníkův výběr utkal s Plzeňským KFS, který předtím remizoval s Bratislavskem. Se Soupeřem se již Středočeský KFS utkal v kvalifikaci. „Soupeř byl na nás připravený. Na začátku jsme prohrávali, ale ve druhé půli jsme byli lepším týmem a výsledek otočili," těšilo trenéra. Jeho tým zvítězil 2:1 a byl blízko triumfu.

V posledním utkání turnaje čekali fotbalisté ze Slovenska, kteří podlehli pardubickým hráčům 0:3. Před zápasem měli Středočeši i Pardubičtí shodně čtyři body. Pardubický KFS zvítězil nad Plzeňským KFS 2:0. „Zápas blbec. Slováci šli do vedení, ale my jsme do poločasu srovnali na 1:1. Ve druhé půli jsme měli více ze hry a šance, ale nedáš – dostaneš. Deset minut před koncem přišel trest z ojedinělého protiútoku," litoval Kormaník a dodal: „Svou druhou střelu na branku přetavili v druhý gól. My už jsme se pak nezmohli na vyrovnání. Tím pádem nás doběhli bodově a na vzájemnou bilanci jsme skončili třetí."

I ve druhém ročníku tak Středočeši získali medaili. Po zlatu z roku 2022 je to letošní bronz. „Děkuji všem klukům, kteří ze sebe vydali maximum. Hodně sil nás stálo otáčení zápasů, kdy jsme prohrávali o gól. Ve třetím zápase jsme už výsledek otočit nestihli. Chybělo i kousek fotbalového štěstí. Na turnaji jsme ale i tak zanechali dobrou stopu. Turnaj má svůj smysl. Řada kluků se těší na další ročník," uzavřel Milan Kormaník.  

Sestava Středočeského KFS: Bunikovský (Velvary), Čapek (Rožďalovice), Neméth (Slaný), Kubánek (Boh. Poděbrady), Kukla, Šimon, Novotný (vš. Nymburk), Prusík, Vaněk, Obermajer, Micka (vš. Dobříš), Pavlík, Rýgl (oba SK Rakovník), Matějka (Kročehlavy), Vitner (Hředle), Budil, Hajnal (oba Povltavská FA), Mišík (Hrdlív). Trenéři: Milan Kormaník, Roman Myška, Petr Vecka, Miroslav Bodnár.

| FOTOGALERIE

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top