Krajskou čest bude hájit v předkole MOL Cupu středočeský vítěz z Průhonic

25. 7. 2023

Čtyřicet zápasů nabídne předkolo pohárového MOL Cupu, které odstartovalo před týdnem na Moravě a nyní se přesouvá i na české trávníky. Zápasy včetně těch se středočeskými celky jsou na programu od pátku 28. do neděle 30. července.

Do MOL Cupu zasáhne jediný účastník krajských soutěží ze středních Čech. Tím je pochopitelně Spartak Průhonice, jenž na jaře s přehledem uspěl ve finále Poháru SKFS proti Jílovišti a jako vítěz krajské části si zajistil účast v předkole MOL Cupu. Průhonicím bude vzdorovat ještě nedávno účastník ČFL – Benešov, jenž po jarním sestupu do divize staví opět silné mužstvo. Hrát se bude až v neděli.

Zbylých devět středočeských mužstev v předkole je divizních nebo třetiligových, což platí pouze pro Sokol Hostouň.

Hostouňští pocestují na zápas v Hořovicích už v pátek a budou favority. Loni byli vyřazeni z poháru teprve druholigovou Duklou, když zásadní podíl na výhře Pražanů měl Korejec Seung Bin Kim, dnes už několik měsíců opora Slovácka v nejvyšší soutěži.

Některé divizní týmy nejsou nadšené z toho, že v poháru změří síly s mužstvy, na které narazí brzy v dlouhodobé soutěži. Přesto mohou být tyhle duely zajímavé.

Třeba nováček divize Hřebeč se poutavým kádrem plným bývalých ligových borců bude hostit ve svém malém, ale hezkém areálu loni druhý tým divize B Újezd Praha 4. A Český Brod přivítá v neděli Slaný, kde došlo v létě ke změnám v trenérském štábu i v kádru. Ve stejné divizní skupině (A) jsou rovněž další novic divize z Nespek a jeho sobotní protivník Komárov.

Proti nejníže postavenému mužstvu si zahraje posílený SK Kladno, kam v létě přišel trenér František Douděra ze Zbuzan a přivedl s sebou ze stejného klubu pět hráčů. Ty prověří účastník Pražského přeboru Tempo Praha, jarní vítěz finálového utkání Pražského poháru s Radotínem.

Doplňme, že krajský Pohár SKFS se rozjede prvními zápasy až v polovině srpna, přesně 16. 8.

Program předkola MOL Cupu (středočeské týmy):

Pátek 28. července:
Hořovice – Hostouň (18:00)

Sobota 29. července
Hřebeč - Újezd Praha 4 (10:15)
Spoje Praha – Benátky n/J (10:15)
Nespeky – Komárov (16:00)
Tempo Praha – SK Kladno (17:00)

Neděle 30. července:
Průhonice – Benešov (17:00)
Český Brod – Slaný (17:00)

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top