Krajskou čest bude hájit v předkole MOL Cupu středočeský vítěz z Průhonic

25. 7. 2023

Čtyřicet zápasů nabídne předkolo pohárového MOL Cupu, které odstartovalo před týdnem na Moravě a nyní se přesouvá i na české trávníky. Zápasy včetně těch se středočeskými celky jsou na programu od pátku 28. do neděle 30. července.

Do MOL Cupu zasáhne jediný účastník krajských soutěží ze středních Čech. Tím je pochopitelně Spartak Průhonice, jenž na jaře s přehledem uspěl ve finále Poháru SKFS proti Jílovišti a jako vítěz krajské části si zajistil účast v předkole MOL Cupu. Průhonicím bude vzdorovat ještě nedávno účastník ČFL – Benešov, jenž po jarním sestupu do divize staví opět silné mužstvo. Hrát se bude až v neděli.

Zbylých devět středočeských mužstev v předkole je divizních nebo třetiligových, což platí pouze pro Sokol Hostouň.

Hostouňští pocestují na zápas v Hořovicích už v pátek a budou favority. Loni byli vyřazeni z poháru teprve druholigovou Duklou, když zásadní podíl na výhře Pražanů měl Korejec Seung Bin Kim, dnes už několik měsíců opora Slovácka v nejvyšší soutěži.

Některé divizní týmy nejsou nadšené z toho, že v poháru změří síly s mužstvy, na které narazí brzy v dlouhodobé soutěži. Přesto mohou být tyhle duely zajímavé.

Třeba nováček divize Hřebeč se poutavým kádrem plným bývalých ligových borců bude hostit ve svém malém, ale hezkém areálu loni druhý tým divize B Újezd Praha 4. A Český Brod přivítá v neděli Slaný, kde došlo v létě ke změnám v trenérském štábu i v kádru. Ve stejné divizní skupině (A) jsou rovněž další novic divize z Nespek a jeho sobotní protivník Komárov.

Proti nejníže postavenému mužstvu si zahraje posílený SK Kladno, kam v létě přišel trenér František Douděra ze Zbuzan a přivedl s sebou ze stejného klubu pět hráčů. Ty prověří účastník Pražského přeboru Tempo Praha, jarní vítěz finálového utkání Pražského poháru s Radotínem.

Doplňme, že krajský Pohár SKFS se rozjede prvními zápasy až v polovině srpna, přesně 16. 8.

Program předkola MOL Cupu (středočeské týmy):

Pátek 28. července:
Hořovice – Hostouň (18:00)

Sobota 29. července
Hřebeč - Újezd Praha 4 (10:15)
Spoje Praha – Benátky n/J (10:15)
Nespeky – Komárov (16:00)
Tempo Praha – SK Kladno (17:00)

Neděle 30. července:
Průhonice – Benešov (17:00)
Český Brod – Slaný (17:00)

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

SOUHRN 9. kola DEMISPORT OP: Ztráty vedoucích celků, Všenory se dotáhly na čelo

2. 10. 2023

Situace na vrchu tabulky se vyrovnává. Roztoky ve šlágru kola padly na půdě Všenor. Ztratila také rezerva Vestce, která padla v Měchenicích s Povltavskou FA C. Celek z Povltaví se posunul již na čtvrtou příčku.

Více zde

Středočeské kluby mohou objednávat kelímky za výhodnou cenu

28. 9. 2023

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack se SKFS. Své produkty představil zástupce firmy Marek Štěpánek také v rámci Dne středočeského fotbalu.

Více zde

SOUHRN 8. kola DEMISPORT OP: Velké Přílepy přehrály Štěchovice

26. 9. 2023

Velké Přílepy v posledních dnech změnily název fotbalového oddílu z TJ Sokol na FK. Možná i tato změna pomohla k výhře nad Štěchovicemi. Na čele zůstává po výhrách rezerva Vestce a Roztoky. S jedinou porážkou jsou v závěsu Všenory.

Více zde

Další senzace Lhoty, jako první porazila královnu B třídy z Dobrovíze

25. 9. 2023

Fotbalisté Lhoty nepřestávají šokovat I. B třídu. Ač by měli patřit k outsiderům soutěže, doma si po Velké Dobré poradili také s dalším velkým kandidátem na postup. Dobrovíz porazili brankou Simona Chvojky 1:0 a připravili jí první porážku v soutěži.

Více zde

Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

24. 9. 2023

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České republice v návaznosti na začátek školního roku volá do hry na 18 tisíc mladých fotbalistů a fotbalistek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top