Krajskou čest bude hájit v předkole MOL Cupu středočeský vítěz z Průhonic

25. 7. 2023

Čtyřicet zápasů nabídne předkolo pohárového MOL Cupu, které odstartovalo před týdnem na Moravě a nyní se přesouvá i na české trávníky. Zápasy včetně těch se středočeskými celky jsou na programu od pátku 28. do neděle 30. července.

Do MOL Cupu zasáhne jediný účastník krajských soutěží ze středních Čech. Tím je pochopitelně Spartak Průhonice, jenž na jaře s přehledem uspěl ve finále Poháru SKFS proti Jílovišti a jako vítěz krajské části si zajistil účast v předkole MOL Cupu. Průhonicím bude vzdorovat ještě nedávno účastník ČFL – Benešov, jenž po jarním sestupu do divize staví opět silné mužstvo. Hrát se bude až v neděli.

Zbylých devět středočeských mužstev v předkole je divizních nebo třetiligových, což platí pouze pro Sokol Hostouň.

Hostouňští pocestují na zápas v Hořovicích už v pátek a budou favority. Loni byli vyřazeni z poháru teprve druholigovou Duklou, když zásadní podíl na výhře Pražanů měl Korejec Seung Bin Kim, dnes už několik měsíců opora Slovácka v nejvyšší soutěži.

Některé divizní týmy nejsou nadšené z toho, že v poháru změří síly s mužstvy, na které narazí brzy v dlouhodobé soutěži. Přesto mohou být tyhle duely zajímavé.

Třeba nováček divize Hřebeč se poutavým kádrem plným bývalých ligových borců bude hostit ve svém malém, ale hezkém areálu loni druhý tým divize B Újezd Praha 4. A Český Brod přivítá v neděli Slaný, kde došlo v létě ke změnám v trenérském štábu i v kádru. Ve stejné divizní skupině (A) jsou rovněž další novic divize z Nespek a jeho sobotní protivník Komárov.

Proti nejníže postavenému mužstvu si zahraje posílený SK Kladno, kam v létě přišel trenér František Douděra ze Zbuzan a přivedl s sebou ze stejného klubu pět hráčů. Ty prověří účastník Pražského přeboru Tempo Praha, jarní vítěz finálového utkání Pražského poháru s Radotínem.

Doplňme, že krajský Pohár SKFS se rozjede prvními zápasy až v polovině srpna, přesně 16. 8.

Program předkola MOL Cupu (středočeské týmy):

Pátek 28. července:
Hořovice – Hostouň (18:00)

Sobota 29. července
Hřebeč - Újezd Praha 4 (10:15)
Spoje Praha – Benátky n/J (10:15)
Nespeky – Komárov (16:00)
Tempo Praha – SK Kladno (17:00)

Neděle 30. července:
Průhonice – Benešov (17:00)
Český Brod – Slaný (17:00)

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Aktuality

Trénink OFS výběru v kategorii WU14

21. 2. 2024

V úterý 27.2. proběhne na hřišti v Jílovišti trénink okresního výběru holek v kategorii do čtrnácti let pod vedením GTM OFS Dana Karase. Vítány jsou všechny zájemkyně z okresu Praha - západ!

Více zde

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

16. 2. 2024

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v roce 2024.

Více zde

Návrat semináře Škola v pohybu pro učitele. Lekory budou středočeští GTM trenéři

26. 1. 2024

Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) nabízí znovu účast na semináři ŠKOLA V POHYBU, který je určen především pro učitele a učitelky tělesné výchovy na základních školách, mateřských škol a pracovníky družin a sportovních kroužků.

Více zde

Testování Lektorů pravidel dopadlo znovu pro Středočechy na výbornou

22. 1. 2024

Seminář krajských Lektorů pravidel fotbalu vedený Pravidlovou komisí FAČR pod vedením Jiřího Kureše proběhl v letošním roce v Plzeňském kraji, konkrétně na půdě OFS Klatovy 12. a 13. ledna. Středočeští lektoři prokázali svou kvalitu a byli nejlepší.

Více zde

Vedení SKFS se setkalo s předsedy OFS a členy svých komisí

10. 1. 2024

Vedení SKFS pozvalo předsedy okresních fotbalových svazů a členy svých komisí na tradiční novoroční setkání, které hostil Malešický mikropivovar.

Více zde
Všechny aktuality
Top