Dotazník k formátu přípravkových kategorií pro sezónu 2023/24

26. 4. 2023

Ve sportovně technické komisi OFS PZ byl probrán podnět týkající se spokojenosti trenérů s aktuálním nastavením formátu soutěží přípravek na okresu. Tento podnět dále putoval k probrání v KM a VV OFS PZ.

Především zazněla poznámka ohledně nízké minutáže v zápasech starších přípravek, kdy jeden zápas často trvá pouze 2x25 minut.

Jsou varianty, jako přejít na turnajový formát podobně jako fungují mladší přípravky, nebo převzít formát "z Prahy", kde starší přípravky hrají zápasy 4x17 minut (z mnohaleté zkušenosti především u přípravkových kategorií v roli trenéra mohu potvrdit, že děti tuto minutáž zvládnou i bez střídání).

I mladší přípravky mohou formát změnit z turnajového "na Pražský" formát, kde se hraje jeden běžný zápas 4x15 minut. Více je popsáno v dotazníku pod odkazem níže.

Budeme nesmírně rádi za vaši zpětnou vazbu – ideálně za zpětnou vazbu trenéra přípravek ve vašem klubu. Cílem je samozřejmě zajistit co největšího počtu herních minut pro děti, a to zajistíme nastavením kvalitního prostředí a formátu soutěží.

Dotazník: https://forms.gle/mGHc7U913rzSnRqJ7

Dotazník prosím vyplňte do konce tohoto týdne.

Mnohokrát děkuji za spolupráci!

Mikuláš Zbořil

sekretář

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top