Děvčata z okresu Praha - západ druhá na finálovém turnaji kategorie WU11

11. 6. 2023

Hřiště Viktorie Radim na Kolínsku hostilo v úterý devět dívčích okresních výběrů, které se utkaly o celkové prvenství v sezoně 2022/2023.

V celém turnaji si nejlépe vedly holky z Příbrami. Stříbrné medaile převzala děvčata z Prahy – západ a na třetím místě skončily fotbalistky z Kladenska.

„Celý kraj se sjel k nám do Radimi. Plánovali jsme to zde uspořádat už v zimě," uvedl Dušan Hrabal, který ve Viktorii Radim předsedou a je zároveň sekretářem OFS Kolín. „Jedná se o mladší děvčata a je vidět, kdo hraje fotbal od malička a kdo začal trochu déle. Na turnaji je vidět hodně zajímavých a šikovných fotbalistek. Ostatní se to stále učí, což je princip této akce. Chceme, aby dívčí fotbal zažili. V klubech ho nemají."

Kolínská děvčata nemají v Radimi přímo dívčí tým, ale fungují v projektu Podlipanska. „Tým združuje holky z více týmů. Děvčata normálně hrají za své kluby a poté se jednou či dvakrát do měsíce schází. Trénují a hrají zápasy se soupeři, jako je Sparta nebo Slavie," dodal Hrabal.

Konečné pořadí finálového turnaje WU11

1. OFS Příbram
2. OFS Praha – západ
3. OFS Kladno
4. OFS Kolín I
5. OFS Beroun
6. OFS Mladá Boleslav
7. OFS Praha – východ
8. OFS Benešov
9. OFS Kolín II

| FOTOGALERIE

Aktuality

Přehled sestupů a postupů v soutěžích OFS Praha - západ 2023/2024

17. 6. 2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Okresní fotbalové soutěže dospělých znají své vítěze, ale také sestupující. Níže popsaný stav je platný ke dni 17.06.2024. Do konečného počtu postupujících a sestupujících ještě může promluvit (ne)přihlášení družstev do soutěží SKFS a OFS PZ.

Více zde

Dorostenci Zvole zvítězili v dorosteneckém EOS Okresním přeboru

11. 6. 2024

Tento dorost si budou ve Zvoli dlouho pamatovat. Dorostenecký celek Sokola nenašel v celé sezoně jediného přemožitele, zaslouženě ovládl EOS Okresní přebor dorostu na Praze - západ a může se radovat z postupu do krajské soutěže.

Více zde

Podpora miniturnajů od VV OFS PZ

10. 6. 2024

Výkonný výbor OFS Praha - západ chce podpořit kluby, které během sezóny pořádají turnaje pro ty nejmenší fotbalisty. Zásadou každého takového turnaje musí být maximální herní čas pro děti a minimální tlak na výsledek.

Více zde

Losovací aktiv proběhne na konci července

10. 6. 2024

Losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2024/25 se uskuteční ve čtvrtek 25.7.2024 od 17:30 v aule ČUS. Účast statutárního zástupce klubu hrajícího svými družstvy soutěže OFS Praha-západ je dle čl. 37 aktuálního znění RMS povinná.

Více zde

ZŠ Davle uspěla na finále McDonald’s Cup

9. 6. 2024

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Více zde
Všechny aktuality
Top